Блек Џек Префрли во онлајн казина

Блек Џек е веројатно една од најстарите и најпопуларните казино игри што некогаш можете да ги играте. Класичниот блек џек што можете да го најдете во кое било копнено или онлајн казино е убедливо најпопуларната варијација на играта. Сепак, во текот на изминатите неколку години, се појавија многу варијации на светски популарниот блек џек.

Една од најимпресивните варијации на класичната игра е без сомнение Blackjack Switch, кој се разликува од оригиналниот на многу начини, но може да биде уште повозбудлив за љубителите на казино да играат. Во основа, табелите за префрлување на блек џек може да се најдат главно на интернет, додека скоро секоја веб-локација за онлајн казино има некои табели со прекинувачи.

Без разлика што Blackjack Switch има различни правила од оригиналната верзија, сепак има многу заедничко со класичната игра. Меѓутоа, за да ви помогнеме да бидете успешни во играњето на оваа игра, а исто така да создадете основна стратегија за да победите на долг рок, решивме да покриеме се што можеби треба да знаете за Blackjack Switch.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Што е блек џек прекинувач?

Blackjack Switch е варијација на класична блек џек игра, каде што наместо една рака, добивате две. Откако ќе ги добиете четирите почетни картички, ќе можете да менувате картички. Но, се разбира, постои правило за тоа, откако ќе ги добиете вашите два пара, ќе можете да ги смените првите карти.

Оваа варијација на Блек Џек беше измислена од Џеф Хол во 2003 година. Целата идеја зад оваа варијација на играта дојде откако тој играше на две маси истовремено. Тој доби две многу слаби раце и мислеше дека тие би можеле драстично да се подобрат ако најгорните картички може да се заменат една со друга, што ја започна идејата за Блек Џек Свич.

Во 2009 година, стратегијата за префрлување на блек џек стана патентирана и почна да се здобива со популарност низ целиот свет со многу брзо темпо. Од тогаш, играта стана достапни во онлајн казина, а сега главно се игра онлајн, но може да се игра и во некои казина во Лас Вегас.

Кои се правилата и играта на Blackjack Switch?

Како што веќе знаете, блек џек прекинувачот е варијација на блек џек, кој ги следи стратегиите за префрлување. За разлика од класичната верзија, во блек џек прекинувачот, ќе ви бидат поделени две раце, кои врвни карти можете да ги префрлите за да направите супер натпревар, што ви дава многу добар раб на куќата.

За да ги играте овие две раце, ќе треба да поставите две еднакви облози за секоја, со оглед на фактот дека тие се две посебни раце. За игри со блек џек прекинувач, бројот на палуби може да варира. Постојат варијации со четири, шест или осум палуби. Значи, ако се потпирате на броење картички, ќе мора да го имате на ум тоа.

Освен тоа, сите други правила остануваат исти како во класичната блек џек варијанта. Исто така, правилото за ѕиркање за дилерот останува. Може да провери дали е природен, секогаш кога ќе добие кец или десетка. Во повеќето онлајн казина, ќе имате опција да ставите осигурување од над картичката на дилерот, ако е кец или десетка, со коефициент 2:1.

Друго интересно правило што можете да го искористите е тоа што сепак можете повторно да ги поделите почетните четири карти, до 3 пати, со максимум четири раце.

Како да започнете да играте Blackjack Switch?

На почетокот, прекинувачот за блек џек може да звучи малку фрустрирачки, но не грижете се, ние ќе ви објасниме како да започнете да ја играте играта чекор-по-чекор.

 • Откако ќе седнете на масата за префрлување на блек џек, вие и сите други играчи ќе имате работа со две раце. Дилерот ќе се занимава со една рака за себе.
 • Потоа, имате слобода да се префрлите, погодите или удвоите, со цел да ги имате најдобрите можни раце за совршена позиција за играње.
 • Кога ќе завршите со вашите раце и ќе се приближите до 21 колку што е можно, можете да стоите и да видите дали вашата едноставна стратегија за префрлување навистина функционирала.
 • После тоа, дилерот ќе ги сврти своите карти со лицето надолу и ќе игра како во класичниот блек џек.

Единствени правила за префрлување на Блек Џек

За да ви помогнеме да разберете како да играте Blackjack Switch, ќе ги групираме правилата што го разликуваат од класичната верзија на играта.

 • Играчите можат да се удвојат откако ќе се разделат,
 • Кога играчот ќе се префрли на правење блек џек, тоа ќе се брои како 21.
 • Во повеќето игри, раката на дилерот погодува мека 17.
 • Блек Џек Switch плаќа 1:1.
 • Осигурувањето е достапно со коефициент 2:1.
 • Работ на куќата во Blackjack Switch е 0,13%.

Блек Џек Префрли странични облози

Како и во повеќето други блек џек игри, во варијациите на прекинувачот, играчите имаат пристап и до странични облози, кои се познати и како странични облози за супер натпревар. Во основа, овие правила се користат од играчи кои имаат напредни стратегии за префрлување, бидејќи е потребна поголема прецизност.

За странични облози во Blackjack Switch, наградите се во случај на две или повеќе соодветни карти во која било рака. Се разбира, исплатите може да бидат различни во различни онлајн казина, но обично, можете да очекувате исплати како тоа:

 • Било кој пар - 1:1
 • Тројца од еден вид - 5:1
 • Два пара - 8:1
 • Четири од еден вид - 40:1

Како да победите на Блек Џек Свич?

За да бидете успешни во оваа варијација на блек џек, ќе мора да бидете многу добро подготвени и да знаете кога да ја донесете одлуката за промена. Најдоброто нешто што треба да направите е да пронајдете добра стратегија што треба да ја следите и да се држите до неа без разлика на се.

Која стратегија за префрлување да се избере?

Се разбира, има многу стратегии за префрлување што можете да ги најдете за да ги користите за вашето онлајн искуство со обложување блек џек. За жал, бидејќи ќе имате две раце, треба да имате понапредна стратегија за префрлување, за да бидете подготвени да ги играте двете. Сепак, едноставната стратегија за префрлување може да работи, но треба да се подобрите што е можно поскоро.

Без разлика на вашата стратегија, сè започнува по првичниот договор, кога мора да одлучите дали сакате да се разделите. Потоа, ако не, можете да продолжите со основната стратегија што ја користевте за класичната варијација.

За среќа, во денешно време можете да најдете калкулатор за префрлување на интернет, кој може да ви помогне во секоја ситуација да откриете дали би било подобро да се префрлите на картичките или не.

Севкупно, кога да се удри, да застане или да се префрли, секогаш треба да се има на ум кога ја креирате вашата стратегија, но што друго да барате?

 • Секогаш имајте го вашиот субсидирам на ум, бидејќи секој пат ќе се обложувате на две раце.
 • Во повеќето случаи, осигурувањето и страничните облози треба да се избегнуваат.
 • Можете да ги менувате само горните картички.
 • Имајте на ум ако играте со шест палуби, четири или осум.

Каде е достапен блек џек прекинувач?

Прекинувачот за блек џек стана доста популарен во текот на изминатите неколку години, бидејќи ви дава можност да играте со две почетни раце, да тргувате со картички меѓу нив, а исто така да ставате пари на секои две карти. Многу даватели на казина и казина се вклучени во него, така што буквално може да го најдете Blackjack Switch насекаде: во онлајн казина, во казина во Лас Вегас или било кое друго.

Зошто да изберете блек џек прекинувач?

Досега, прекинувачот за блек џек треба да звучи малку поедноставно, па веќе требаше да ви го привлече вниманието. Но, за да ви помогнеме да одлучите дали ова е најдобриот тип на блек џек игра за вас, ајде да ги видиме главните придобивки од него.

 • Куќниот раб во блек џек прекинувачот е многу низок.
 • Во блек џек прекинувачот, имате слобода да играте со две раце, наспроти раката на еден дилер.
 • Можете да направите префрлување или да изберете да останете со тековната комбинација.
 • Ви овозможува да искусите различни потези и ситуации.
 • Може да имате корист ако ставите страничен облог за супер натпревар.

Безбедност и безбедност Играње Блек Џек Прекинувач

Блек Џек прекинувачот е варијација на играта што може да се најде во секое врвно казино, без разлика дали е онлајн или копно. Се разбира, обично овој тип на игра доаѓа во формат во живо, што, како што повеќето од вас веќе знаете, е многу безбедна опција. Кога играте живи маси, вашите податоци се заштитени со многу напредни технологии за шифрирање. Со цел дополнително да ја зголемите безбедноста, можеби ќе треба да ги погледнете најдобрите онлајн казино сајтови на кои им се доверливи и сигурни.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Што е блек џек прекинувач?

Прекинувачот за блек џек е варијација на блек џек, во кој наместо вообичаената, ќе се занимавате со две раце. Откако ќе ги добиете вашите раце, можете да донесете одлука да ги смените првите две карти, правејќи подобра комбинација. Исто така, треба да запомните дека секогаш треба да ставате пари во ваши раце.

Што да направите ако дилерот погоди Soft 17?

Не е невообичаено да се види дека дилерот погодува мека 17 на блек џек прекинувачот. За жал, сè зависи од тоа каква е вашата картичка и како сакате да продолжите. Значи, кога дилерот ќе постигне софт 17, сè зависи од вашите карти што да направите.

Што е „House Edge“ во „Blackjack Switch“?

House Edge во блек џек дефинира каков профит очекува казиното да оствари на секоја игра, изразен во проценти. Блек џек прекинувачот е познат како блек џек варијација со најнизок раб на куќата. Обично е само 0,13%, што е прилично ниско во споредба со другите варијации. Во одредени ситуации, како според Стандардните правила во Лас Вегас, со шест палуби, ако дилерот постигне мека 17, а префрлениот блек џек е 21, работ на куќата ќе биде 0,58%.

Кои казина нудат блек џек преклопни маси?

Има многу онлајн казино сајтови кои имаат блек џек казино маси. Се разбира, за да го изберете најдобриот, треба да одредите кои се вашите барања и очекувања за казиното да одговара на нив.

Која стратегија да се користи за играње блек џек прекинувач?

Една од најтешките работи во играњето блек џек прекинувач е каква стратегија да се следи. Се разбира, има многу стратегии што можете да ги следите во врска со тоа што да правите кога дилерот ќе застане одредена рака, ќе погоди или дури и ако дилерот игра. Но, во блек џек прекинувачот, треба да размислите и за вашата субсидирам, како и секој пат, ќе ставате повеќе средства додека играте со две раце.

Што е страничен облог на блек џек прекинувач?

Страничниот облог, познат и како страничен облог за супер-натпревар, е кога ставате облог, настрана од главната игра, награден ако рацете на играчите се состојат од две или повеќе карти кои одговараат. На пример, ако рацете на играчот имаат два пара, исплатата ќе биде 8:1; во случај на четири од еден вид, исплатите ќе бидат 40:1. Но, како и во секоја друга варијација на блек џек, така и во варијацијата на прекинувачот, не е многу профитабилно да се стави било каков страничен облог.

Кој го измислил блек џек прекинувачот?

Прекинувачот за блек џек го измислил Џеф Хил, кој играл онлајн на две маси за блек џек, каде што добил две многу лоши раце. Но, тој сметаше дека тие може да се подобрат ако се сменат првите карти. Така ја добил идејата за оваа варијација. Џеф измислил и некои други варијации на Блек Џек, како Блек Џек за бесплатни облози, Блек Џек Зомби, а исто така и Запит.