Bob Casino Преглед 2024 - About

Bob CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $500 + 130 бесплатни вртења
Редовен промотивен календар
1000+ понудени слотови
Турнири за бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Редовен промотивен календар
1000+ понудени слотови
Турнири за бесплатни вртења
Bob Casino is not available in your country. Please try:
About

About

Боб Казиното е во сопственост и управувано од N1 Interactive Limited, компанија која е инкорпорирана со законите на Малта.

Ова е компанија која е позната по водење на други популарни казина како King Billy, EUslot, Spinia и Betchan Casino.

N1 Interactive Limited постојано додава нови казина во своето портфолио и во моментов, тие имаат околу 20 под своите крила. Боб Казиното е една од нивните постари и пооформени платформи.

Bob Casino беше лансиран уште во 2017 година, а неговиот шарен дизајн и лесна за навигација платформа привлекуваат нови играчи цело време.

Јазичното копче ќе им овозможи на играчите да изберат еден од 13 различни јазици за веб-локацијата на која ќе се преведува.

Сопственик и извршен директор

Боб казиното е во сопственост на N1 Interactive Ltd.

Број на лиценца

Боб Казино е компанија инкорпорирана според законите на Малта со регистарски број C 81457 и регистрирана адреса на 206, Wisely House, Old Bakery Street, Valletta VLT1451, Малта.

Казиното Боб е лиценцирано и регулирано од страна на Органот за игри на среќа на Малта според лиценците: MGA/B2C/394/2017 (издадено на 01.08.2018 година).

Каде се базира казиното Боб?

Боб казиното има седиште на следната адреса, 206, Wisely House, Old Bakery Street, Valletta VLT1451, Малта.