Bob Casino - FAQ

Age Limit
Bob Casino
Bob Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

FAQ

Ги собравме најчесто поставуваните прашања за казиното Боб. Погледни!

Може ли да добијам бесплатни вртења во казиното Боб?

Секој играч во казиното Боб ќе добива бесплатни вртења како дел од пакетот за добредојде.

Некои промоции нудат бесплатни вртења, па на играчите им се советува да се најавуваат на нивната сметка од време на време и да се упатат во делот Промоции за да видат дали ги чека нешто ново.

Не го добив моето повлекување. Зошто?

Повлекувањата обично траат помеѓу 1 и 5 работни дена. Играчите кои не го добиле своето повлекување во оваа временска рамка треба да контактираат со поддршката за корисници.

Ги испратив сите потребни документи, но не се проверуваат. Зошто е тоа така?

Може да има многу причини зошто сметката на играчот не се потврдува. Во повеќето случаи, тоа е затоа што играчот испратил погрешен тип на документи. За да го дознаат статусот на проверката на сметката, играчите треба да контактираат со поддршката за корисници.

Зошто моите средства не се рефлектираат на мојата сметка?

Депозитите обично се моментални, но во некои случаи, може да потрае неколку минути, па дури и еден час за да се префрлат средствата на сметката на играчот. Играчите треба да контактираат со Поддршка за корисници доколку не го примиле својот депозит.

Кои се најдобрите игри во живо во казиното Боб?

Ова е повеќе прашање на вкус, но некои игри се попопуларни од другите. Ги советуваме играчите да испробаат што повеќе игри што можат и да ја најдат онаа што е нивната чаша чај.

Дали игрите во живо вредат за моето време?

Казино игрите во живо се врвен тренд во коцкањето преку онлајн казино. Правилата на играта се исти, но играта е многу поинаква.

Во казино игрите во живо, играчите ќе имаат можност да ја играат својата омилена игра со вистински дилери во живо. Игрите се пренесуваат на уредот на играчот од студио или дури и копнено казино. Ова е најблиску што играчот може да дојде до традиционално искуство во казино.

Играчите можат да разговараат со дилерот, па дури и со другите играчи кои ја користат функцијата за разговор.

Какви се мобилните игри на Bob Casino?

Bob Casino има многу игри кои се достапни и на десктоп и на мобилен. Не само што количината е импресивна, туку и квалитетот. Графиката на играта ќе одговара на возбудата и играчите ќе имаат одлично искуство секогаш кога ќе изберат да играат во казиното.

Може ли да користам канадски долари за играње?

Bob Casino прифаќа играчи од Канада и канадскиот долар е една од многуте достапни валути.

Дали Боб казиното е лиценцирано?

Боб Казиното има лиценца од Курасао, и оваа лиценца гарантира дека казиното нуди случајно, фер и транспарентно коцкање.

Дали има игри со дилери во живо во казиното Боб?

Боб Казиното има цел дел посветен на игрите на дилерите во живо. Ова е одлична можност за играчите кои уживаат да играат игри со дилер во живо и имаат потрадиционално искуство во казино.

Дали има ВИП програма во казиното Боб?

Bob Casino нуди ВИП програма која има 22 нивоа. Секој пат кога играчот ќе достигне ново ниво, тој ќе биде награден со различни награди.

Како да се приклучите на турнир?

Боб Казино одржува турнири цело време и приклучувањето на еден е многу едноставен процес. Играчите треба да се упатат на страницата на турнирот за да видат што нуди страницата. Она што играчите треба да го запомнат е дека турнирите се секогаш временски ограничени, па затоа ќе треба да бидат брзи.

Што е онлајн покер?

Правилата за онлајн покер се исти како правилата за традиционалниот покер. Единствената разлика е во тоа што онлајн рулетот е попристапен и доаѓа со помал ризик.

Играчите можат да најдат маса во секое време од денот и можат да најдат табела што одговара на нивните граници за обложување. Кога играат онлајн, играчите не се натпреваруваат против казиното, наместо тоа, тие се натпреваруваат едни со други.

Што е блек џек?

Блек Џек е игра со карти која нуди едноставни правила и ужива огромна популарност меѓу играчите. Идејата на играта е да се добие рака која е поблиску до 21 за победа.

Играчите имаат различни опции за подобрување на нивните раце, што ќе им помогне да се доближат до победа. Блек Џек има маси со ниски влогови што значи часови забава. Ова е лесно да се совлада играта со само неколку едноставни правила.

Блек Џек нуди најниска предност на куќата, а играчите имаат реални шанси да победат овде. Уште повеќе, штом играчот ќе развие стратегија, тој може драстично да ја подобри својата игра и да ги зголеми своите шанси за победа.

Што е рулет?

Рулетот е една од најсофистицираните игри што играчите можат да ги најдат во секое казино. Ова е игра која играчите треба да ја пробаат барем еднаш во својот живот. Играта е прилично едноставна, откако играчите ќе ги совладаат правилата.

Сите облози се ставаат на масата, а белата топка се спушта на тркалото што се врти. Идејата на играта е да се предвиди бројот на кој ќе слета белата топка.

Постојат многу различни облози достапни во рулет, и сите тие нудат различни шанси за победа. Познавањето на правилата и малку среќата е најдобрата стратегија што играчите можат да ја применат кога играат рулет.

Што се бонуси во казиното?

Бонус за казино е бесплатни пари што им се даваат на играчите. Bob Casino нуди многу дарежлив бонус за добредојде на сите нови играчи кои креираат сметка и го прават својот прв депозит.

Згора на тоа, тие исто така ќе ги наградат играчите со 100 бесплатни вртења, што е одличен начин за продолжување на нивната игра. Бонусот за добредојде во казиното се пренесува преку првите три депозити, така што играчите ќе добијат бонус средства кога ќе ги направат и вториот и третиот депозит.

Како да користите промо кодови?

Промотивните кодови се користат за барање одредени бонуси. Играчите треба да го користат промотивниот код кога депонираат на нивната сметка.

Какви видови бонуси се достапни во казиното Боб?

Bob Casino подготви различни видови на бонуси за своите играчи. За да ги започнете работите на десната нога, казиното нуди многу дарежлив бонус за добредојде што се пренесува преку првите три депозити што ги прави играчот.

После тоа, играчите можат да уживаат во различни бонуси за повторно вчитување кои се достапни во казиното, како и во програмата за лојалност која нуди награди секој пат кога играчот ќе достигне ново ниво.

Колку бесплатни вртења можам да добијам во казиното Боб?

Bob Casino нуди бесплатни вртења како дел од пакетот за добредојде. Првиот пат кога играчите ќе направат депозит ќе добијат 100 бесплатни вртења и 30 бесплатни вртења по трет пат кога ќе направат депозит.

Првите 100 бесплатни вртења треба да се обложат на Boomanji, а 30-те бесплатни вртења треба да се обложуваат на Tipsy Tourist.

Може ли да освојам вистински пари со бесплатни вртења?

Играчите можат да заработат вистински пари со бесплатни вртења бидејќи тие се бројат како било кој друг вид на вртење.

Дали треба да го преземам софтверот за казино?

Не, играчите не мора повеќе да го преземаат софтверот за казино. Тие можат да пристапат до казиното користејќи прелистувач и да ги играат своите омилени игри.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Португалски
Руски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
ВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Грција
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Холандија
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
EcoPayz
GiroPay
Interac
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
QIWI
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
instaDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (44)