Bob Casino Преглед 2024 - Payments

Bob CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $500 + 130 бесплатни вртења
Редовен промотивен календар
1000+ понудени слотови
Турнири за бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Редовен промотивен календар
1000+ понудени слотови
Турнири за бесплатни вртења
Bob Casino is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Некои од најпопуларните начини на плаќање меѓу играчите се Skrill и Neteller, а добрата вест е што и двата се достапни во Bob Casino.

Paypal не е достапен во овој момент, а доколку го додадат во иднина, играчите ќе бидат известени.

Bob Casino додаде различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депозити и повлекување. Некои од нив вклучуваат кредитни и дебитни картички, е-паричници, припејд ваучери и банкарски трансфери, само за да именуваме некои.

Играчите кои депонираат кредитни или дебитни картички и сакаат да повлечат износ што е еднаков или помал на износот што го депонирале, ќе го добијат повлекувањето назад на кредитната или дебитната картичка.

Во секој случај, доколку износот за повлекување го надминува депонираниот износ, тогаш вишокот ќе се плати со друг начин на плаќање.

Следниве земји се не е поддржано за Visa: САД, Австралија, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Јапонија, Кореја, Малезија и Сингапур.

Следниве земји се поддржан за****Mastercard: Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија , Шведска, Швајцарија, Турција и Обединетото Кралство.

Максимална исплата

Секој платен систем има свои ограничувања кои се јасно наведени, па играчите можат да го најдат оној кој најмногу им одговара. Како и да е, казиното има и некои ограничувања кога станува збор за повлекувања.

На играчите им е дозволено да повлекуваат 4.000 долари дневно, 10.000 долари неделно и 40.000 долари месечно.

Правила за готовина

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 10 долари, додека максималниот износ ќе зависи од начинот на плаќање што тие ќе изберат да го користат.

Играчите кои бараат повлекување кое го надминува лимитот на платниот систем може да го подигнат износот на рати.

Bob Casino го задржува правото да го провери идентитетот на секој играч пред да го обработи повлекувањето.

На играчите кои даваат невистинити, неточни и погрешни информации ќе им бидат суспендирани сметките. Неуспехот да се потврди сметката ќе резултира со затворање на сметката и конфискација на добивките.

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат во рок од еден ден е ограничен на 4.000 долари, 10.000 долари неделно и 40.000 долари месечно. За играчите кои освоиле повеќе од 40.000 УСД, казиното го задржува правото да плаќа на месечни рати од 20.000 УСД додека не се исплати целиот износ.