Bob Casino Преглед на казино - Payments

Age Limit
Bob Casino
Bob Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Payments

Некои од најпопуларните начини на плаќање меѓу играчите се Skrill и Neteller, а добрата вест е што и двата се достапни во Bob Casino. 

Paypal не е достапен во овој момент, а доколку го додадат во иднина, играчите ќе бидат известени.

Bob Casino додаде различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депозити и повлекување. Некои од нив вклучуваат кредитни и дебитни картички, е-паричници, припејд ваучери и банкарски трансфери, само за да именуваме некои.

Играчите кои депонираат кредитни или дебитни картички и сакаат да повлечат износ што е еднаков или помал на износот што го депонирале, ќе го добијат повлекувањето назад на кредитната или дебитната картичка.

Во секој случај, доколку износот за повлекување го надминува депонираниот износ, тогаш вишокот ќе се плати со друг начин на плаќање.

Следниве земји се не е поддржано за Visa: САД, Австралија, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Јапонија, Кореја, Малезија и Сингапур.

Следниве земји се поддржан за****Mastercard: Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија , Шведска, Швајцарија, Турција и Обединетото Кралство.

Максимална исплата

Секој платен систем има свои ограничувања кои се јасно наведени, па играчите можат да го најдат оној кој најмногу им одговара. Како и да е, казиното има и некои ограничувања кога станува збор за повлекувања.

На играчите им е дозволено да повлекуваат 4.000 долари дневно, 10.000 долари неделно и 40.000 долари месечно.

Правила за готовина

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 10 долари, додека максималниот износ ќе зависи од начинот на плаќање што тие ќе изберат да го користат.

Играчите кои бараат повлекување кое го надминува лимитот на платниот систем може да го подигнат износот на рати.

Bob Casino го задржува правото да го провери идентитетот на секој играч пред да го обработи повлекувањето.

На играчите кои даваат невистинити, неточни и погрешни информации ќе им бидат суспендирани сметките. Неуспехот да се потврди сметката ќе резултира со затворање на сметката и конфискација на добивките.

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат во рок од еден ден е ограничен на 4.000 долари, 10.000 долари неделно и 40.000 долари месечно. За играчите кои освоиле повеќе од 40.000 УСД, казиното го задржува правото да плаќа на месечни рати од 20.000 УСД додека не се исплати целиот износ.

Total score8.1
Добрите
+ Редовен промотивен календар
+ 1000+ понудени слотови
+ Турнири за бесплатни вртења

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Португалски
Руски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
ВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Грција
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Холандија
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
EcoPayz
GiroPay
Interac
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
QIWI
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
instaDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (44)