Bob Casino Преглед 2024 - Withdrawals

Bob CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус за добредојде до $500 + 130 бесплатни вртења
Редовен промотивен календар
1000+ понудени слотови
Турнири за бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Редовен промотивен календар
1000+ понудени слотови
Турнири за бесплатни вртења
Bob Casino is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Повлекувањето на добивките е лесен процес во казиното Боб. Казиното се погрижи играчите да ги добијат своите средства што е можно поскоро.

Повлекувањето се врши со одење до Касиерката и избирање на делот Повлекување. Оттука, играчите треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат.

Кога станува збор за повлекување, она што играчите треба да го запомнат е дека треба да го користат истиот начин на плаќање што го користеле за депонирање на прво место.

Достапни се некои исклучоци, во случај играчот да користи ваучер за депонирање, може да користи друг метод за повлекување.

 • Виза е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 10 УСД, а максималниот износ е ограничен на 4.000 УСД, а времето за повлекување е помеѓу 1 и 3 работни дена.
 • MasterCard е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 10 УСД, а максималниот износ е ограничен на 4.000 УСД, а времето за повлекување е помеѓу 1 и 3 работни дена.
 • Банкарски трансфер е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 10 УСД, а максималниот износ е ограничен на 4.000 УСД, а времето за повлекување е помеѓу 1 и 5 работни дена.
 • Paysafecard е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ е ограничен на 250 долари, а времето за повлекување е моментално.
 • Доверливо е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари, а времето за повлекување е моментално.
 • Скрил е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари, а времето за повлекување е моментално.
 • Нетлер е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари, а времето за повлекување е моментално.
 • ecoPayz е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари, а времето за повлекување е моментално.

Време на повлекување

Времето на повлекување зависи од начинот на плаќање што играчот ќе избере да го користи. е-паричниците нудат најбрзо повлекување кое во некои случаи е моментално.

Кредитните и дебитните картички нудат повлекувања кои се меѓу 1 и 3 работни дена, додека банкарски трансфер нуди повлекување кое е помеѓу 1 и 5 работни дена.

Бонус за повлекување

Играчите треба да имаат активна сметка за да го побараат бонусот за добредојде во казиното Боб. Секој нов член во казиното кој ќе го направи својот прв депозит има право на многу дарежлив бонус за добредојде што се пренесува преку првите три депозити на играчот.

Минималниот износ што играчите треба да го депонираат е 20 долари за да се квалификуваат за понудата. Многу е важно да го внесете точниот бонус код за секој бонус кога правите депозит.

Играчите треба да ги исполнат условите за обложување пред да можат да ги повлечат своите добивки. Барањата за обложување на бонусот за добредојде се 40 пати. Она што играчите треба да го имаат на ум овде е дека некои игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување во помал процент од другите.

Исто така, може да има некои ограничувања на играта кога играте со бонус средства. Бидејќи секој бонус доаѓа со неговите Услови и правила, ги советуваме играчите да ги прочитаат внимателно, дури и пред да прифатат одредена понуда.

Како да се повлечете?

Играчите можат лесно да ги повлечат своите добивки кога ќе се упатат во Касиерката и ќе го изберат делот Повлекување. Оттука, тие треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и потоа да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат. Казиното ќе се обиде да го обработи секое барање за повлекување што ќе го добие што е можно поскоро.

Валути

Валути

Bob Casino нуди неколку различни валути што играчите можат да ги користат за да направат повлекување на нивните добивки. Многу е важно да знаете дека штом играчот избере валута, не може да ја смени подоцна. Затоа треба да бидат внимателни кога креираат сметка.

Ова се сите достапни валути во Bob Casino во овој момент:

 • евра
 • американски долари
 • CAD
 • НЗД
 • NOK
 • PLN