Топ 10 Bwin.Party Онлајн Казино

Bwin.Party е една од најголемите светски компании што нуди спортско обложување, покер, бинго и слот казино онлајн игри. Таа всушност беше формирана во 2011 година преку спојување на Bwin Interactive Entertainment и Partygaming.

Bwin развива сопствен софтвер и системи за поддршка за своите онлајн казина. Соработува и со надворешни добавувачи на содржини. Во февруари 2016 година, Bwin.Party беше купена од Entain, поранешна GVC Holdings, за 1,7 милијарди фунти. Entain сè уште го задржува брендот Bwin поради неговата популарност кај гејмерите кои играат онлајн казина. Bwin, со текот на годините, беше вклучен во спортско спонзорство. Тие моментално ги спонзорираат ФК Келн, Борусија Дортмунд, Валенсија ЦФ и белгиската Јупилер Про лига.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)