CampoBet

Age Limit
CampoBet
CampoBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

About

CampoBet Casino е целосно развиена платформа за игри која нуди спорт и казино игри. Официјално беше лансиран во 2018 година од Romix LTD и лиценциран од Malta Gaming Association. За да застане како конкурентно онлајн казино, тоа е преполно со повеќе уникатни карактеристики. 

Веб-страницата на Казиното CampoBet е пријателска за корисниците со лесни опции за навигација. Почетната страница ќе ви даде поглед на лобито на играта. Лиценците и информациите за казиното се во делот за подножјето. Како и друго онлајн казино, CampoBet е достапен во повеќето земји, но ограничен на 92 земји.

Овој преглед ќе ги нагласи клучните карактеристики што им ги нуди онлајн казиното CampoBet на своите играчи. 

Зошто да играте во онлајн казиното CampoBet

Казиното CampoBet нуди едноставно, но уникатно лоби за игри полно со наслови на игри. Играчите можат да го истражуваат лобито на играта од видео слотови до игри со дилери во живо. Ова експанзивно лоби за игри е поддржано од некои од водечките провајдери на софтвер на пазарот денес. Поддржува плаќања со картички и е-паричници кои се широко користени меѓу неговите играчи. 

Новите играчи обично се пречекуваат со голем бонус за добредојде до 500 евра бонус за депозит и 200 FS. Забелешка: играчите исто така можат да се запишат во ВИП програмата и да уживаат во персонализирани награди и пристап до менаџер на сметка. Сите игри се компатибилни со повеќе уреди. Играчите можат да уживаат во беспрекорна игра од нивните компјутери, таблети или мобилни уреди.

Games

Онлајн казиното CampoBet има импресивна колекција на игри со над 3000 плус опции. Во лобито за игри можете да најдете различни игри од категориите. Исто така, нуди слотови, игри во живо, игри со џекпот, рулет, блек џек, скреч и други. Игрите доаѓаат во уникатна, шарена, динамична графика и други одлични карактеристики.

Видео слотови

Слот игрите несомнено го сочинуваат најголемиот дел од каталогот на игри. Ова онлајн казино има широк опсег за избор. Овие најдобро оценети игри вклучуваат:

 • Подемот на Олимп
 • Ноќен ролери
 • Примарен лов
 • Оган кованица
 • Подемот на Мерлин

Казино во живо

Делот за дилери во живо е преполн со возбудливи маси, сите стримувани во висока дефиниција од професионално казино студио. Дилерите се подготвени и чекаат да ве поздрават на маси со врвен квалитет со блек џек, бакара, рулет и други. Некои од врвните титули вклучуваат:

 • Клуб Ројал рулет
 • Молња рулет
 • Лудо време
 • Брзински рулет
 • Слатка бонанца

 

Игри на маса

Ако сакате да гледате како топката отскокнува околу тркалото на рулетот или возбудата од картите кои се вртат на масата за блек џек, можете да ги забрзате игрите на виртуелна маса. Масите на CampoBet Казино имаат солиден избор на блек џекрулет, бакара, видео покер и други игри. Овие игри вклучуваат:

 • Рулет Нову
 • Блек Џек Нео
 • Блек Џек од прво лице
 • Класичен Блек Џек
 • Казино рулет

Други игри

Списокот со казино игри под брендот на онлајн казино CampoBet е огромен. Освен видео слотови, казино игри во живо и игри на маса, играчите можат да играат и видео покер и други специјални игри. Некои од другите игри вклучуваат:

 • Карибите Студ покер
 • Турбо покер
 • Игра на прво лице игра на зарове
 • Среќен Скреч
 • Паи Гоу

Bonuses

Играчите кои ќе одлучат да се регистрираат во Казино КампоБет нема да бидат разочарани од дарежливиот бонус за добредојде на казиното. Новите играчи можат да бараат при регистрација и депонирање овде за прв пат. Бонусот за добредојде на казиното е 100% натпревар во вредност до 500 евра. Ова не е сè, бидејќи на новите играчи им се нудат и 200 бесплатни вртења како нивен топло добредојде. За да се квалификуваат за оваа понуда, играчите мора да депонираат најмалку 10 евра и мора да се исполни условот за обложување 35 пати пред да се уплати. Играчите исто така можат да се запишат во ВИП програмата и да уживаат во персонализирани награди додека се надградуваат низ различни нивоа. Други бонуси вклучуваат:

 • Неделен бонус за повторно вчитување
 • Бонус за повторно вчитување за викенд
 • Во живо Cashback
 • Дневни падови и победи

Languages

Онлајн казиното CampoBet е повеќејазична платформа за игри која поддржува играчи во различни региони. Иако казиното е ограничено на 92 земји, поддржува неколку глобално зборувани јазици. Играчите можат да се префрлаат помеѓу овие јазици во секое време. Некои од вообичаените јазици во казиното CampoBet вклучуваат:

 • Англиски
 • унгарски
 • норвешки
 • полски
 • фински

Countries

Онлајн казиното CampoBet нуди повеќе опции за валута. Опцијата за валута е специфична за локацијата. На корисниците од ограничените земји како Бурунди, Тунис, Турција, Шпанија и некои други земји не им е дозволено да депонираат и да играат игри со вистински пари. Казиното ги прифаќа следните валути:

 • Канадски долари
 • евра
 • Норвешка круна
 • Новозеландски долари
 • американски долари

Software

Врвните провајдери на софтвер го напојуваат онлајн казиното на CampoBet; како резултат на тоа, играчите можат да уживаат во некои од најдобрите онлајн казино игри. Овие провајдери на софтвер се одговорни за десетици игри и наслови на дилери во живо. За да го направат лобито на играта лесно достапно, играчите можат да ги подредат сите достапни игри користејќи софтверски провајдери како опција за филтер. CampoBet донесе одлична одлука работејќи со овие провајдери на софтвер и играчите можат да ги искористат придобивките. Играчите можат да учествуваат и во некои од промоциите што ги спроведуваат некои од овие добавувачи на софтвер. Некои од најдобрите студиа за игри вклучуваат:

 • Прагматична игра
 • Елк студија
 • NetEnt
 • Игдрасил
 • Microgaming

Support

Казино операциите на CampoBet се поддржани од тим посветени поединци кои работат 24/7 за да ги исполнат сите прашања на играчите. Тимот е лесно достапен преку објектот за разговор во живо.

Алтернативно, можете да дојдете до тимот за поддршка на Буран преку е-пошта (support@campobetcasino.com) или телефонски повик. Делот ЧПП нуди одговори на некои општи прашања.

Deposits

Онлајн казиното CampoBet нуди брзи исплати и повеќе опции за плаќање. Играчите можат слободно да изберат опција за плаќање што е лесно достапна во нивниот регион. Опциите за плаќање вклучуваат е-паричници, дебитни и кредитни картички и банкарски трансфери. Секоја опција за плаќање доаѓа со различно време на обработка. Некои од овие опции за плаќање вклучуваат:

 • Нетлер
 • Скрил
 • EcoPayz
 • Виза
 • PaySafe картичка
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (52)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Спортско обложување
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
СофтверСофтвер (37)