Casino Joy Преглед на казино

Age Limit
Casino Joy
Casino Joy is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

За Casino Joy

Casino Joy е добро воспоставена Online Casino , основана во 2013 . Casino Joy е наведен на onlinekazinorank-mk.com од 5.01.2022 , и е оценет со 7.7 од 10 врз основа на вкупните карактеристики на играчот рејтинг, вклучувајќи искуство, методи на депонирање, бонуси, различни видови понудени игри и многу повеќе.

Игри понудени на Casino Joy

Casino Joy има добар избор на игри. Овде на onlinekazinorank-mk.com им се восхитуваме и на нивните популарни 50 бесплатни вртења Online Casino бонуси. Casino War, Карибски Студ, Казино Холдем, Блек Џек, Punto Banco се некои од најпознатите омилени игри понудени од Casino Joy , меѓу многу други.

Софтвери достапни на Casino Joy

Изборот на софтвер може да биде важен за ентузијастот за коцкање. Игрите што ги нуди Casino Joy се поддржани од некои добро познати производители, како што е NextGen Gaming, NetEnt, Evolution Gaming, Ezugi, Play'n GO .

Прифатени методи на депонирање на Casino Joy

Без разлика дали претпочитате популарни начини на плаќање или можеби повеќе локални, Casino Joy ве покрива. Casino Joy поддржува начини на депозит како што се Paysafe Card, PayPal, Maestro, Credit Cards, Skrill , заедно со 9 други плаќања опции.

Зошто да играте во Casino Joy ?

Овде, во CasinoRank, ние секогаш го истражуваме нашето истражување, за да можете да седите, да се опуштите и да имате одлично искуство со игри. Како и сите казина на onlinekazinorank-mk.com , Casino Joy е целосно лиценциран и е темелно прегледан и оценет во име на onlinekazinorank-mk.com .

Освен безбедноста, овој Online Casino може да се пофали со одлична графика и целокупно корисничко искуство.

Ако имате прашања во врска со одговорното играње или ви треба помош, посетете ги веб-локациите подолу за дополнителни информации.

About

Казино Џој е релативно нов учесник на пазарот на онлајн казино. Сепак, секој ден добива одлична репутација благодарение на добриот дизајн и обемната колекција на игри во казино и игри со дилери во живо. 

Веб-страницата доаѓа со спој на колорит на мирно ширење блаженство и мазни анимации. Casino Joy нуди игри за инстант игра поддржани од HTML5. 

И покрај тоа што Casino Joy е ограничено во некои земји како Германија, Кина, Италија, Франција и Израел, тој сè уште е достапен во неколку земји со значителен пазарен удел. Ајде да го одземеме Casino Joy и да откриеме некои од неговите уникатни карактеристики. 

Зошто да играте во Казино Џој

Casino Joy е новодојденец што секој играч сака да го проба! Тој нуди импресивно лоби за игри со добро дизајнирани категории. Игрите се категоризираат во жешки игри, слотови и џекпот, казино игри во живо и казино игри. Casino Joy е оптимизиран да работи на компјутери, таблети и мобилни уреди. 

Тимот за поддршка е оценет како пријателски и сигурен на различни форуми за играчи. Играчите сѐ уште можат да контактираат со тимот за поддршка на клиентите преку други канали кои се недостапни на разговор во живо. 

Веб-страницата на Casino Joy е обезбедена со најновата технологија за шифрирање SSL. И на крај, сите игри во Casino Joy се редовно тестирани и ревидирани за правичност од независни ревизии.

Games

Casino Joy нуди над 1.300 казино игри, вклучувајќи џекпот, игри на маса, видео слотови и игри со дилери во живо. Сите игри се оптимизирани за повеќе уреди. 

Играчите можат да ги пробаат повеќето игри бесплатно без да се најавуваат, освен игрите во казино во живо. Во делот за казино во живо доминираат студијата Evolution Gaming, Microgaming и Pragmatic Live. 

Видео слотови

Слотовите се најголемата категорија во Casino Joy бидејќи се популарни меѓу ентузијастите на казино. Играчите имаат пристап до разновидна колекција слотови со различни теми, исплати и бонус функции. 

Достапните слотови можат да ги примат сите вкусови на играчите. Некои врвни слотови достапни во Casino Joy вклучуваат:

 • Бесмртна романса 
 • Ѕвездена експлозија
 • Холмс и украдените камења
 • Велигденски јајца
 • Книга на мртвите

 

Игри на маса

Да претпоставиме дека ги сакате класичните игри во казино како рулет и блек џек. Во тој случај, можете да најдете одличен избор на нивните варијации во категоријата „Игри на маса“. 

Други игри вклучуваат бакара, игра на зарове и змеј тигар. Тие нудат различни граници за обложување за сите играчи. Тие вклучуваат:

 • Автоматски рулет
 • Класичен Блек Џек
 • Punto Banco
 • Прво лице игра на зарове
 • Прво лице змеј тигар

Казино во живо

Делот за казино во живо нуди разновидно искуство со игри. Во него доминираат врвни провајдери на софтвер како NetEnt и Evolution Gaming. Играчите можат да изберат игра од различни маси за блек џек, рулет, покер или бакара или да одат на емисии. 

Табелите нудат флексибилни опции за обложување за високи ролки и почетници. Популарните игри вклучуваат:

 • Покер со три карти
 • Бесконечен Блек Џек
 • Змеј тигар
 • Молња рулет
 • Супер Сик Бо

Други игри

Достапните игри на Casino Joy не завршуваат со слотови, игри на маса и дел за казино во живо! Други достапни категории вклучуваат покер, гребење карти, кено, видео бинго и емисии за игри. 

Овие игри имаат различни теми, правила и игра. На некои им треба стратегија, додека на други зависат од среќата. Тие вклучуваат:

 • Фаќач на соништа
 • Инстант бинго
 • Џек или подобро
 • Авалон гребење
 • Тутан Кено

Bonuses

Casino Joy нуди чести пристојни бонус промоции и награди за сите свои играчи. Новите играчи имаат право на два бонуси за добредојде. Бонус за прв депозит до $1.000 плус 200 бесплатни вртења распоредени низ првите 4 депозити. 

100% бонус за добредојде е прилагоден на казиното во живо кое наградува до 100 долари. Други бонуси вклучуваат:

 • Паѓа и победи
 • Вторник забава на базен
 • Бонус за повторно вчитување четврток

Минималниот депозит за овие бонуси е 10 долари. Има услов за обложување од 40 пати пред добивките од бонус да бидат достапни за готовина. Секој тип на игра различно придонесува за барањата за обложување. 

И на крај, ВИП програма нуди посветен менаџер на сметки, ексклузивни бонуси и промоции, меѓу другите карактеристики.

Languages

Веб-страницата на Casino Joy е повеќејазична. Поддржува најчесто говорен јазик ширум светот. Веб-страницата е првенствено на англиски јазик, но играчите имаат слобода да се префрлаат помеѓу достапните јазици. 

Овој потег е направен за да се сместат играчите кои претпочитаат да играат на различни јазици. Достапните јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • норвешки
 • шведски
 • германски
 • фински

 

Валути

Како и јазиците, Casino Joy им овозможува на играчите да вршат трансакции користејќи различни валути. Најчестата валута е евра, но играчите во Шведска добиваат шанса да користат шведски круни. 

Ова се единствените две достапни валути сега, но со текот на времето најверојатно ќе се додадат повеќе валути. Casino Joy расте, а во иднина можеби ќе има повеќе валути и криптовалути на FIAT.

Software

Широката колекција на игри во казино и игри со дилери во живо не би била можна без соодветните добавувачи на софтвер. Casino Joy соработува со некои врвни провајдери на софтвер за да создаде разновидно, наградувачко и забавно казино лоби. 

Има над 1.300 казино игри со вистински пари со нови наслови кои редовно им се објавуваат на играчите. 

Разновидноста на провајдери на софтвер во Casino Joy гарантира дека играчите ќе уживаат во врвното искуство со игри. Игрите се оптимизирани да бидат достапни на повеќе уреди бидејќи секој провајдер има задача редовно да ги ажурира своите игри за максимална оптимизација. Популарни провајдери на софтвер во Casino Joy се:

 • Игдрасил
 • NetEnt
 • Еволуција игри 
 • Прагматична игра
 • Microgaming

Support

Да претпоставиме дека играчите се соочуваат со какви било предизвици додека играат во Casino Joy. Во тој случај, тие имаат пристап до доверлив и пријателски тим за поддршка на клиентите. 

За брза комуникација, играчите можат да го користат објектот за разговор во живо. Алтернативно, играчите можат да ги адресираат своите прашања преку е-пошта (docs@casinojoy.com) или јавете се (00356 20341518). Претходно поставените прашања се адресирани во делот ЧПП. 

Зошто вреди да се игра во Казино Џој?

Казино Џој е нов учесник на пазарот на онлајн казино, но полека добива популарност. Лансиран е во 2018 година како дел од Genesis Global Limited и моментално работи под лиценци од MGA, UKGC и Шведската управа за коцкање. Casino Joy се гордее со преку 1.300 казино игри и дилери во живо, напојувани од реномирани провајдери на софтвер. 

Играчите можат да пристапат до веб-локацијата на Casino Joy користејќи различни јазици, како и да вршат трансакции со евра и шведски круни. Веб-страницата е исто така добро дизајнирана, со игри поделени во познати категории. 

Новите играчи уживаат дарежливи бонуси за добредојде додека постоечките играчи имаат пристап до други пристојни промоции. И на крај, веб-страницата на Casino Joy е во согласност со PCI и е обезбедена со технологија за шифрирање SSL.

Deposits

Casino Joy се фокусира на удобноста и удобноста за своите играчи, што е причината зад достапните 20+ опции за плаќање. Депозитите се бесплатни, но повлекувањата привлекуваат провизија за трансакција од 2%. 

Играчите се ограничени само на повлекување од 5.500 долари неделно. Најпопуларните банкарски методи во Casino Joy се:

 • Visa/MasterCard
 • Нетлер
 • Боку
 • Банкарски трансфер
 • Доверливо
Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Норвешки
БонусиБонуси (13)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиВИП бонусДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (7)
Јужноафрикански ранд
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Исландски крон
Канадски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Индија
Ирска
Исланд
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
ИгриИгри (17)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (28)
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
E-wallets
EasyEFT
Ezee Wallet
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Nordea
PayPalPaysafe Card
Perfect Money
Skrill
Sofort
Visa
Visa Debit
Visa Delta
Visa Electron
WebMoney
Zimpler
instaDebit
СофтверСофтвер (10)