Casino Midas Преглед 2024

Casino MidasResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус $1.000 + 50 бесплатни вртења
Одлични ВИП-промоции
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одлични ВИП-промоции
Casino Midas is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казино Мидас нуди голем избор на бонуси и промоции. Новите играчи се квалификуваат за скалесто бонус за добредојде на нивните први депозити. Играчите можат да заработат до 3.000 долари плус 150 бесплатни вртења во бонусот за Златен добредојде. Други достапни бонуси вклучуваат:

 • Кралскиот салон
 • Кралска картичка
 • Мајсторската игра
 • Поврат на готовина во среда
 • 888 Вторник Вчитај повторно
 • Клуб за златни парички
 • Игра на месецот

За да се квалификуваат за овие бонуси, играчите мора да направат минимален депозит од 20 долари и да го обложуваат бонусот 40 пати. Постои ВИП-програма од 5 нивоа каде играчите можат да надградуваат различни нивоа со играње. И на крај, играчите можат да добијат до 5.000.000 во компоени со криптовалути!

Бонус за добредојдеБонус за добредојде
Games

Games

Казино Мидас нуди уникатен избор на казино игри напојувани од RealTime Gaming. Овие игри вклучуваат прогресивни џекпот, видео слотови, игри на маса, гребење карти, видео покер, специјализирани игри и новододадени игри со дилер во живо. Повеќето од игрите се достапни за да се пробаат бесплатно пред да се обложите со вистински пари. Очекуваме во иднина да се додаде повеќе забава.

Видео слотови

Видео слотовите го сочинуваат најголемиот избор на казино игри во казиното Мидас. Достапните слотови вклучуваат слотови за 3 макари, 5 макари и слотови за 6 макари. Тие нудат возбудливо гејмерско искуство слично на казино дувла во Лас Вегас и Атлантик Сити. Некои од врвните избори вклучуваат:

 • меур меур
 • Желбите на Аладин
 • Ахил
 • Златото на Клеопатра

Видео покер

Иако Casino Midas се напојува од еден провајдер на софтвер, тој нуди исклучителен избор на видео покер. RTG е добро познат по обезбедувањето на некои од врвните игри на маса. Тие вклучуваат една рака, 3 раце, 10 раце и покер со 52 раце. Некои од најдобрите игри на маса се:

 • Аса и Осми
 • Бонус Deuces Wild
 • Бонус покер
 • Џек или подобро
 • Џокер покер

Игри на маса

Казино Мидас нуди ограничен број на игри на маса. RTG повеќе се фокусира на развој на видео слотови отколку на други игри. Сепак, ентузијастите на игри на маса можат да истражат неколку наслови на игри на маса достапни во Казино Мидас и да се забавуваат. Некои од достапните игри на маса вклучуваат:

 • Европски рулет
 • Европски Блек Џек
 • Игра на зарове
 • Кено
 • Паи Гоу

Други игри

Казино Мида не е ограничено на видео покер, игри на маса и видео слотови. Исто така, нуди специјализирани игри, гребење карти, прогресивни џекпот и ново додадено казино во живо. Тие се само неколку додатоци во делот за дилер во живо и картички за гребење. Очекуваме уште титули во иднина. Други игри вклучуваат:

 • Бакара во живо
 • Рулет во живо
 • Дрвото на богатството
 • Мегасаур
 • Духот на Инките
+8
+6
Затвори

Software

За разлика од другите онлајн казина, Казино Мидас нема партнерство со бројни провајдери на софтвер. Наместо тоа, таа се здружи со RTG за да создаде порта за сите нејзини игри. Даватели на игри во реално време преку 300 казино наслови достапни во Казино Мидас. Добро е познат по софтверот за казино базиран на преземање.

Казино Мидас е достапно за преземање, а играчите можат да се пријават и да уживаат во целата библиотека со игри на RTG. Играчите исто така можат да ги играат игрите на Инстант играње користејќи ги нивните прелистувачи. Очекуваме Casino Midas да биде партнер со други реномирани развивачи на софтвер за да ја диверзифицираат нивната библиотека со игри.

Payments

Payments

Опции за плаќање во Казино Мидас: депозити и повлекувања

Кога станува збор за финансискиот пејзаж во Казино Мидас, ќе најдете низа практични опции за плаќање што одговараат на вашите потреби. Еве што треба да знаете:

Методи на депозит:

 • Виза

 • MasterCard

 • Банкарски жичен трансфер

 • Кларна

 • UseMyBank

 • Cashlib

 • Неосурф

 • Припејд картички

 • Крипто

  Методи за повлекување:

 • Виза

 • MasterCard

 • Банкарски жичен трансфер

Во Казино Мидас, депозитите се обработуваат брзо, што ви овозможува да започнете да играте без одлагање. Повеќето начини на депозит се рефлектираат веднаш на вашата сметка. Што се однесува до повлекувањата, тие се обработуваат ефикасно, осигурувајќи дека ќе ги добиете вашите добивки навремено.

Бидете уверени, нема скриени такси при правење трансакции во Казино Мидас. Можете да уживате во плаќањата без проблеми без никакви изненадувачки трошоци.

Границите за депозити и повлекувања варираат во зависност од избраниот метод. Секогаш е најдобро да ги проверите конкретните детали на веб-страницата на казиното или да ја контактирате службата за корисници за повеќе информации.

За да обезбеди безбедни трансакции, Казино Мидас спроведува силни безбедносни мерки. Вашите лични и финансиски информации се заштитени со помош на напредна технологија за шифрирање.

Со избирање на одредени начини на плаќање, може да се квалификувате и за специјални бонуси понудени од Казино Мидас. Внимавајте на овие поволности кога правите депозит!

Казино Мидас располага со различни валути, што им овозможува на играчите од различни земји да играат со нивната претпочитана валута.

Ако имате какви било прашања или грижи во врска со плаќањата, тимот за услуги на клиентите во Казино Мидас е ефикасен во нивното навремено решавање и обезбедување помош секогаш кога е потребно.

Искусете беспрекорни и безбедни трансакции во Casino Midas додека уживате во вашите омилени игри!

Deposits

Казино Мидас нуди добар број на опции за плаќање. Поддржува традиционални банкарски методи, е-паричници и плаќања базирани на блокчејн. Казино Мидас ги обезбедува сите трансакции користејќи технологија за шифрирање SSL, потврдена од RapidSSL. Минималниот депозит е 20 долари. Играчите имаат трошоци за повлекување на некои од опциите. Најдобрите начини на плаќање вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Нетлер
 • Банкарски трансфер
 • Биткоин
 • ecoPayz
VisaVisa
+7
+5
Затвори

Withdrawals

Повлекувањето на вашите добивки е исто толку важно како и вложувањето, а Casino Midas нуди различни безбедни и практични методи за повлекување. Процесот на повлекување е јасен со кориснички интерфејс кој ви овозможува лесно да управувате со вашите трансакции. Сепак, бидете внимателни да ги потврдите условите и условите пред да поднесете барање за повлекување, бидејќи некои начини на плаќање може да имаат ограничувања за повлекување или можеби дури и некои такси. Може да му верувате на Casino Midas да ги обработи вашите повлекувања навремено и без мака - безбедно, сигурно и доверливо.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

За да се сместат играчи со седиште во различни трговски блокови, Казино Мидас поддржува бројни валути. Технолошките познавачи не се оставени бидејќи можат да се обложуваат со популарни криптовалути. Казиното предлага опција за валута на играчите врз основа на нивните локации во повеќето случаи. Некои од овие валути вклучуваат:

 • евра
 • американски долари
 • ГБП
 • БТК
 • ЕТХ
+155
+153
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

Веб-страницата на Казино Мидас е дизајнирана со адаптивни способности за поддршка на бројни јазици. Казиното е главно англиски, но играчите можат да се префрлаат помеѓу достапните јазици. Овие јазици се распространети каде се сместени играчите на Казино Мидас. Тие вклучуваат:

 • германски
 • Англиски
 • шпански
 • италијански
 • француски
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за Casino Midas . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на Casino Midas спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на Casino Midas на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Лиценци

Security

Безбедност и безбедност во Казино Мидас

Кога станува збор за онлајн казина, безбедноста секогаш треба да биде главен приоритет. Во Casino Midas, можете да бидете сигурни дека вашето искуство со игри е заштитено со строги безбедносни мерки и протоколи.

Лиценцирано за мир на умот: Казино Мидас поседува лиценца од Курасао, обезбедувајќи безбедна средина за игри. Овој реномиран орган за лиценцирање поставува строги стандарди за фер игра, заштита на играчите и одговорни практики за коцкање.

Енкрипција на податоци во најдобра форма: Вашите лични информации се чуваат во тајност со најсовремената технологија за шифрирање. Казино Мидас користи напредна SSL шифрирање за да ги заштити вашите податоци од неовластен пристап или кражба.

Сертификации од трета страна: За дополнително да се влее доверба кај играчите, Казино Мидас доби сертификати од трета страна кои гарантираат за фер игра. Овие сертификати гарантираат дека игрите се непристрасни и обезбедуваат еднакви шанси за победа за сите играчи.

Транспарентни одредби и услови: Условите и правилата на казиното се јасни и лесно достапни. Нема скриени изненадувања кога станува збор за бонуси или повлекувања. Сè е поставено транспарентно за да можете да донесувате информирани одлуки.

Алатки за одговорни игри: Казино Мидас промовира одговорно коцкање нудејќи алатки како што се лимити за депозит и опции за самоисклучување. Овие карактеристики ви помагаат да останете под контрола на вашите навики за играње додека уживате во возбудата на одговорно играње.

Позитивна репутација на играчот: Играчите зборуваа високо за нивните искуства во Казино Мидас, пофалувајќи ја неговата посветеност на безбедноста и безбедноста. Нивните позитивни повратни информации ја одразуваат посветеноста на казиното за обезбедување безбедна средина за сите играчи.

Во Казино Мидас, вашата безбедност не е само приоритет - таа е приоритет. Уживајте во душевен мир додека тргнувате на возбудливо гејмерско патување со нас!

Responsible Gaming

Казино Мидас: Посветеност на одговорно играње

Во Казино Мидас, одговорното играње е главен приоритет. Тие разбираат дека коцкањето може да биде пријатно, но исто така ја препознаваат важноста од одржување на здрави навики за играње. Еве како тие ги поддржуваат играчите и промовираат одговорно коцкање:

Алатки и карактеристики за следење и контрола Казиното Мидас нуди различни алатки и функции за да им помогне на играчите да ги следат и контролираат нивните активности на коцкање. Тие вклучуваат лимити за депозит, ограничувања за загуби, потсетници за сесии и опции за самоисклучување. Со поставување на лимити за депозит или загуба, играчите можат ефикасно да управуваат со нивните трошоци. Потсетниците за сесиите им помагаат да го следат времето поминато во играње, додека само-исклучувањето им овозможува на поединците да се одморат од коцкањето доколку е потребно.

Партнерства со организации Казиното има воспоставено партнерства со организации посветени на помагање на проблематичните коцкари. Тие соработуваат со линии за помош како што се GamCare и Gambling Therapy за да обезбедат услуги за поддршка за оние на кои им е потребна. Овие партнерства обезбедуваат играчите да имаат пристап до професионални насоки кога се соочуваат со проблеми поврзани со коцкање.

Кампањи за подигање на свеста и образовни ресурси Казино Мидас активно промовира кампањи за подигање на свеста и обезбедува едукативни ресурси за одговорно коцкање. Преку информативни написи, водичи и видеа достапни на нивната веб-страница, тие имаат за цел да им помогнат на играчите рано да ги препознаат знаците на проблематичното однесување на коцкање.

Процеси за верификација на возраста За да спречи малолетни лица да пристапат до платформата, Казино Мидас спроведува строги процеси за проверка на возраста за време на регистрацијата. Тие бараат од корисниците да обезбедат валидни документи за идентификација како доказ за возраста пред да им дозволат да креираат сметка.

Карактеристики за проверка на реалноста и периоди на ладење За да ги поттикне одговорните навики за играње, Casino Midas нуди функција за проверка на реалноста која ги потсетува играчите за времетраењето на нивната сесија во редовни интервали. Дополнително, тие обезбедуваат периоди за разладување каде играчите можат да направат привремена пауза од платформата доколку сметаат дека е потребно.

Идентификување на потенцијални проблематични коцкари Казиното Мидас презема проактивен пристап во идентификувањето на потенцијалните проблематични коцкари врз основа на нивните навики за играње. Напредните алгоритми ги анализираат моделите на однесување на играчите, дозволувајќи му на казиното да открие какви било знаци на прекумерно коцкање. Ако некој играч е означен, Казино Мидас посегнува да понуди помош и поддршка.

Приказни за позитивно влијание Бројни сведоштва нагласуваат како Casino Midas позитивно влијаел на животите на играчите преку нивните одговорни иницијативи за игри. Овие приказни прикажуваат поединци кои ја вратиле контролата врз нивните навики за коцкање со помош на системите за поддршка на казиното.

Поддршка на корисници за грижи за коцкање Играчите лесно можат да се обратат до поддршката за корисници на Casino Midas во врска со какви било грижи за нивното однесување на коцкање. Казиното обезбедува повеќе канали за комуникација, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Обучени професионалци се достапни 24/7 за да одговорат на прашањата и да дадат насоки кога е потребно.

Како заклучок, Casino Midas оди над и подалеку во промовирањето на одговорно играње. Со низа алатки, партнерства со организации посветени на помагање на проблематичните коцкари, кампањи за подигање на свеста, процеси за проверка на возраста, карактеристики за проверка на реалноста, проактивна идентификација на потенцијални проблеми, приказни за позитивно влијание и пристапни услуги за поддршка на клиентите - тие даваат приоритет на благосостојбата на играчите и обезбедуваат безбедна средина за коцкање за сите.

About

About

Дали сте заинтересирани за игри со казино на тема митологија? Дозволете ми да ве вратам во античките времиња за време на владеењето на кралот Мида. Тој беше најбогатиот крал, со најголеми резерви на злато. Иако љубовта кон златото го правеше да изгледа луд, тој беше дарежлив човек. Денес, можеме да го споделиме богатството на кралот Мида преку исклучителните бонуси и функции достапни во Казино Мидас.

Казино Мидас е онлајн крипто казино со RTG, основано во 2012 година. Целосно е во сопственост на Лукленд Груп БВ Казино Мидас работи под мастер лиценца издадена на матичната компанија од Владата на Курасао. Казино Мидас е достапно на повеќе уреди и поддржува бројни јазици. Може да се пофали со избор на играч и пломби RapidSSL. Исто така, нуди уникатна колекција на казино игри напојувани од RealTime Gaming.

Зошто да играте во казино Мидас?

Казино Мидас доаѓа со одличен интерфејс со длабока црна позадина со златни допири. Општо земено, ова онлајн казино е добро дизајнирано да им понуди на играчите лесна навигација со клучните врски лесно видливи. Казино Мидас обезбедува пристап до сите RTG казино наслови, вклучувајќи слотови, игри на маса, специјализирани игри и видео покери.

Казино Мидас нуди докажани парови казино игри. Gaming International Laboratories е независна лабораторија за тестирање која редовно ги ревидира сите достапни игри. Играчите исто така уживаат во значителен број дарежливи бонуси и промоции. И на крај, играчите можат да ги играат достапните игри на инстант игра или да ја преземат апликацијата Casino Midas и да уживаат во сите RTG наслови.

Кратки факти

Година на основање: 2017

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Саудиска Арабија, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република, Сејшелистан, Еоппур ,Тајван, Гана, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Авганистан, Кирибати, Еритреја, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Арубак, Параја, Јемен, Тувалу, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Ирак, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Руанда, Либан, Никарагва, Макао, Панама, Бабаур, СС Каледонија, Централна Африканска Република, Острови Питкерн, Британска територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зеленортските Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќниот остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Литјуан, Брегот на Слоновата Коска, Соломонови Острови, Гамбија, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Шриландски острови, Кенија, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Обединетите Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Токелау, Острови, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Јужен Судан, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монтсерат, Русија, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Кореја, Стопанство, Австријаба, Австрија ,Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Судан, Јужна Африка, Свазиленд, Мексико, Гибралтар, Кипар, Хрватска, Иран, Тунис, Малдиви, Ерменија, Мауритус Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Кина

Support

Тимот за поддршка делува како столб на секоја онлајн компанија. Казино Мидас изгради извонредна репутација благодарение на својот доверлив и пријателски тим за поддршка на клиентите. Тие се достапни 24/7 за да им помогнат на играчите со какви било прашања.

Тие се достапни преку објект за разговор во живо или преку е-пошта (support@casinomidas.com). Играчите можат да се повикаат на делот ЧПП за некои од честите прашања.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Casino Midas специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Casino Midas . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Откријте ги Златните бонуси и промоции во Казино Мидас

Дали сте подготвени да откриете ризница со бонуси и промоции? Не гледајте подалеку од Казино Мидас! Без разлика дали сте новодојденец или лојален играч, ова онлајн казино има нешто посебно во продавница за секого.

Бонус за добредојде: Како дебитант, подгответе се да бидете заслепени од дарежливиот бонус за добредојде на Казино Мидас. Регистрирајте се денес и добијте неверојатно зголемување на вашата банка што ќе ја започне вашата гејмерска авантура со голема брзина!

ВИП бонус: За вистинските високи ролери таму, Казино Мидас нуди ексклузивен ВИП бонус. Уживајте во луксузни поволности, персонализирани награди и неспоредлив третман додека се искачувате на ранговите на нивната елитна програма за лојалност.

Тековни промоции: Во Казино Мидас, возбудата никогаш не престанува! Внимавајте на нивните уникатни промоции и настани дизајнирани да ги забавуваат редовните играчи. Од возбудливи турнири до изненадувачки бонуси, во ова златно казино секогаш се случува нешто ново.

Награди за лојалност: Посветеноста заслужува признание во Казино Мидас. Нивната програма за лојалност ги опсипува посветените членови со прекрасни награди како што се понуди за враќање на готовина, бесплатни вртења на популарни слотови, па дури и луксузни подароци. Колку повеќе играте, толку повеќе богатства ве чекаат!

Но, почекајте - што е со барањата за обложување? Не грижете се! Додека овие се дел од играта, Казино Мидас обезбедува транспарентност со јасно наведување на сите услови однапред. Така можете да се фокусирате на уживање во вашите добивки без никакви изненадувања.

И еве уште малку сјај: ако ги запознаете вашите пријатели со Casino Midas, и двајцата ќе уживате во фантастични поволности! Раширете го зборот и споделете ја радоста на победата заедно.

Па што чекаш? Придружете ни се во Казино Мидас денес и отклучете свет на златни можности со нивните непобедливи бонуси и промоции. Подгответе се за возбудливо гејмерско искуство како ниеден друг!

FAQ

Какви видови игри нуди Казино Мидас? Казино Мидас нуди широк спектар на игри за да одговараат на вкусот на секој играч. Можете да уживате во класични и видео слотови, игри на маса како блек џек и рулет, како и возбудливи игри со дилер во живо за извонредно искуство во казино.

Како Казино Мидас дава приоритет на безбедноста на играчите? Во Казино Мидас, вашата безбедност е нивен главен приоритет. Тие користат напредни методи за шифрирање за да се осигураат дека сите ваши лични и финансиски информации се чуваат безбедни и безбедни. Дополнително, тие имаат строги политики за приватност за да ги заштитат вашите податоци од каков било неовластен пристап.

Кои опции за плаќање се достапни во Казино Мидас? Казино Мидас обезбедува низа практични опции за плаќање и за депозити и за повлекувања. Можете да изберете од популарните методи како што се кредитни/дебитни картички, е-паричници како Neteller и Skrill, припејд картички како Paysafecard, па дури и банкарски трансфери. Тие се стремат да го направат процесот брз и без проблеми.

Дали има ексклузивни бонуси за нови играчи во Казино Мидас? Апсолутно! Како нов играч во Казино Мидас, ќе бидете пречекани со дарежлив бонус пакет за добредојде кој вклучува не само еден, туку повеќекратни бонуси за депозит. Ова ви дава дополнителни средства за да ги истражите нивните возбудливи игри уште од самиот почеток.

Колку е одговорна поддршката за корисници на Казино Мидас? Казино Мида се гордее што обезбедува одлична поддршка за клиентите. Нивниот посветен тим е достапен 24/7 преку различни канали, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Тие имаат за цел веднаш да одговорат на какви било прашања или грижи што може да ги имате, обезбедувајќи непречено искуство со игри за сите играчи.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy