Топ 10 Casino Technology Онлајн Казино

Основана во 1999 година, Casino Technology влезе во историјата како прв лиценциран производител на игри во Бугарија. Во 2019 година, компанијата одлучи да претрпи ребрендирање и го усвои името CT Gaming за да го претстави нивното искуство и раст. Компанијата развива скроени платформи за автомати, како и повеќе од 100 видео слотови за онлајн и мобилни игри, покривајќи различни теми и нестабилности.

Неколку примери на понуди за казино технологија ги вклучуваат Црвениот храм, Британија и Гоблинско злато. Казино Технологијата собра десетици награди и номинации за награди уште од најраните денови и продолжува да се фокусира на создавање извонредност за игри.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)