Топ 10 Creative Alchemy Онлајн Казино

Alchemy Gaming е новото инди онлајн казино студио со седиште на Островот Ман. Тие се пофалени за нивната графика на играта и сложеното познавање на онлајн казино видео слот игрите. Тимот е составен од различни таленти кои се собраа за да развијат прилагодена содржина што гејмерите ја пофалија како фокусирана на играчи.

Со влегувањето во играње онлајн казина како навидум незамислива задача за новите програмери, Alchemy се приклучи на постојано растечката листа на инди студија на Microgamings во рамките на познатата програма Quickfire. Првиот производ преку оваа соработка беше „Тркало на желбите“, објавен во Q1 2020 година. Тоа е онлајн слот игра со 5 ролни што го носи казиното онлајн со четири џекпот за грабање.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)