Dafabet Преглед на казино - About

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

About

Дафабет е казино што е основано во февруари 2013 година од компанијата за е-игри Дафабет во градот Макати на Филипините. На почетокот пазарот на компанијата се фокусираше на азиските земји, но подоцна стана популарен во Обединетото Кралство преку клупско спонзорство.

Мисијата на Dafabet е да обезбеди најдобро онлајн коцкање искуство за своите играчи. Тие нудат 24-часовна поддршка за корисници во живо, достапна секој ден во неделата. Нивните високопрофесионални работи ќе се погрижат секое барање да се реши навремено. Во Dafabet можете да најдете широк спектар на игри во живо и слот игри, а нивната покер соба е дел од најголемата онлајн покер мрежа во светот.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Dafabet е азиски BGE, а нивниот сегашен извршен директор е Димитрис Карацас.

Број на лиценца

Дафабет е компанија регистрирана на Британскиот Девствени Остров со регистарски број 528699 и поседува лиценца од Комисијата за надзор на коцкањето Островот и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство.

Каде се базира Dafabet?

Казиното Dafabet моментално се наоѓа на Британските Девствени Острови и нивната моментална адреса е: Mill Mall Suite 6, Wickhams Cay 1, PO Box 3085, Road Town Tortola, British Virgin Island.

Total score7.0
Добрите
+ Голем избор на Playtech
+ Азиски живо казино тема

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (12)
Јапонија
Јужна Кореа
Бразил
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Мексико
Русија
Сингапур
Тајланд
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Asipay8
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
GoCash88
Local/Fast Bank Transfers
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)
Opus Gaming
Playtech
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз