Dafabet - Account

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Account

За да уживате во обложувачките пазари на Dafabet и привлечните коефициенти, прво треба да се регистрирате во казиното. Креирањето сметка е многу едноставен процес и можете да го завршите за само неколку минути. Треба да пополните формулар за регистрација каде што ќе споделите некои лични информации со казиното.

Во случај да сте почетник, подготвивме чекор по чекор водич за вас, за да знаете што да очекувате:

 • Прво, треба да ја посетите веб-страницата на Dafabet.
 • Направете единствено корисничко име и лозинка. Ова ќе биде вашата главна безбедност и треба да ги внесувате овие информации секогаш кога ќе се обидете да се најавите на вашата сметка.
 • Внесете го вашето име, адреса, број на мобилен телефон и е-пошта.
 • Штиклирајте ги полињата за одредби и услови за да покажете дека го разбирате процесот на пријавување и кликнете на копчето „Приклучи се сега“.

Можете да отворите само една сметка и сите дополнителни сметки што ќе ги отворите може да бидат затворени од казиното.

Кога ќе се регистрирате за сметка, казиното ќе бара од вас да испратите лични податоци, вклучувајќи го вашиот матичен број, адреса, телефонски број и банкарски податоци. Казиното може да направи случајна проверка само за да се увери дека вашите документи се валидни.

Во случај Dafabet да не е задоволен со документите што сте ги испратиле, тие може да побараат од вас да испратите дополнителни документи. За да се спречи перењето пари, банкарските податоци што ги обезбедивте и податоците за вашата сметка треба да бидат исти. Нема да можете да направите депозит или повлекување ако не сте ја завршиле процедурата за верификација.

Ќе треба да изберете единствено корисничко име и лозинка кои ќе бидат само за ваша лична употреба. Ваша единствена одговорност е да ги чувате овие информации доверливи во секое време, а во случај да дојде до злоупотреба на вашата сметка, ќе бидете одговорни. Ако мислите дека некој друг ги знае вашите детали за најавување, треба да контактирате со поддршката за корисници и да побарате нови.

Ве советуваме одвреме-навреме да ја менувате лозинката заради ваша безбедност. Компанијата може да ја суспендира вашата сметка ако верува дека ја злоупотребувате на кој било начин. Компанијата може да ги промени вашите детали за најавување со претходно известување до вас.

Бонус за нова сметка

Сите нови играчи се во задоволство кога ќе одлучат да се пријават за Dafabet Casino. Можете да добиете бесплатен бонус во Dafabet Poker со нивниот нов пакет со играчи. Сè што треба да направите е да креирате сметка и да го побарате вашиот готовински бонус без депозит од 8 долари. Ќе добиете дополнителни 8 долари кога ќе го направите и вашиот прв депозит.

Оваа промоција е достапна само за играчи од Малезија, Тајланд и Индонезија. Со оваа понуда играчите ќе добијат бонус без депозит од 8 УСД и дополнителен бонус за казино од 8 долари по првиот депозит. Овој бонус доаѓа со барања за обложување 15 пати, а следните игри нема да придонесат за исполнување на барањата:

 • Спин-А-победа
 • Сите Блек Џек игри
 • Сите игри со рулет
 • Сите Baccarat игри
 • Казино Hold' Em
 • Сите Двојни игри

Единствениот начин да го побарате овој бонус е да ја контактирате поддршката за корисници. За да се квалификувате за овој бонус, треба да му дадете на казиното целосни и валидни детали особено вашиот телефонски број. Причината за ова е затоа што сите сметки ќе бидат предмет за верификација преку пораки. Бонусот мора да се побара во рок од 15 дена од датумот на пријавување. Бонусните средства ќе ги добиете во рок од 24 часа, откако процесот на верификација ќе биде успешен.

Овој бонус доаѓа со некои ограничувања кои функционираат во корист на играчот, така што тие нема веднаш да ги разнесат парите. Ова се ограничувањата што доаѓаат со овој бонус:

 • Фиксен лимит со влог до 0,05 €/0,1 €
 • Без ограничување или лимит на лонец со влог до 0,02 €/0,04 €
 • До 1 € купување на турнири

Откако ќе се исполнат условите за обложување и ќе го направите вашиот прв депозит, ограничувањата ќе бидат укинати. Оваа промоција е достапна само за една сметка и Dafabet го задржува правото да ги исклучи играчите кои учествуваат во промоцијата со повеќе сметки.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Јапонија
Јужна Кореа
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Русија
Тајланд
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Asipay8
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
GoCash88
Local/Fast Bank Transfers
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)
Opus Gaming
Playtech
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз