Das Ist Casino Преглед 2024

Das Ist CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.67/10
БонусБонус $400 + 150 бесплатни вртења
24/7 поддршка
Повеќе валута
Произведено во Германија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
24/7 поддршка
Повеќе валута
Произведено во Германија
Das Ist Casino is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Играчите во казиното Das Ist уживаат во разни промоции кои ги олеснуваат нивните потфати за коцкање. Тие го вклучуваат бонусот за добредојде од 300 евра, што е ветувачки пристап кон новите играчи. Други примамливи понуди достапни во ова казино ја вклучуваат првата бонус за депозит, вториот бонус за депозит, третиот бонус за депозит, ВИП бонуси и бонусот за повторно вчитување.

Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Казиното Das Ist содржи повеќе од 2000 игри од преку 25 највисоко оценети провајдери. Примери за второто вклучуваат Microgaming, Evolution Gaming, Pragmatic Play, Quickspin, Relax Gaming, Betsoft Gaming и Quickfire. Понудените игри вклучуваат слотови, игри на маса, игри со дилери во живо и џекпот. Коцкарите можат слободно да играат лотарија во ова онлајн казино и да добиваат награди што ќе го променат животот. Во казиното Das Ist се згрижени и љубителите на покерот. Некои од достапните варијанти на покер се покер со заеднички карти, покер со цртање и покер со обетка. За крајна погодност, играчите можат да ги филтрираат игрите според провајдерите што ги претпочитаат. Се разбира, тие мора да се придржуваат до правилата на игрите за да играат и да победат.

Software

Даватели на софтвер во казиното Das Ist

Казиното Das Ist соработува со некои од главните провајдери на софтвер во индустријата за да им понуди на играчите исклучително искуство со игри. Овие партнерства обезбедуваат неверојатна графика, мазни анимации и извонредни саундтракови. Еве ги софтверските гиганти зад ова казино:

 1. NetEnt
 2. Microgaming
 3. Аматик индустрии
 4. Игри на среќа Yggdrasil
 5. Игри во подем
 6. EGT Interactive
 7. Play'n GO
 8. Прагматична игра
 9. Nyx Interactive
 10. Ендорфина
 11. Betsoft
 12. iSoftBet
 13. Еволуција игри
 14. SoftSwiss

Со толку разновиден опсег на провајдери на софтвер на одборот, играчите можат да очекуваат широк спектар на игри во казиното Das Ist.

Библиотеката за игри вклучува широка колекција на слотови, игри на маса, игри со дилери во живо и повеќе од овие реномирани програмери.

Покрај тоа, благодарение на нивните партнерства со овие провајдери на софтвер, Das Ist Casino нуди уникатни и ексклузивни игри кои не можат да се најдат на друго место.

Кога станува збор за корисничкото искуство, брзината на вчитување е брза, а играта е беспрекорна на сите уреди.

Покрај партнерството со надворешни провајдери на софтвер, Das Ist Casino може да се пофали и со сопственички или домашни развиени игри кои додаваат посебен шмек на нивните понуди.

За да се обезбеди правичност и случајност во резултатите од играта за сите играчи, овие добавувачи на софтвер користат генератори на случаен број (RNG) кои редовно се ревидирани за правичност од независни агенции за тестирање.

Иако можеби сè уште нема достапни иновативни функции како VR или зголемена реалност, Das Ist Casino се фокусира на обезбедување интерфејс лесен за корисникот. Играчите можат лесно да се движат низ огромниот избор на игри користејќи филтри, функции за пребарување и категории кои им помагаат брзо да ги најдат омилените наслови.

Севкупно, соработката на Das ist казиното со врвниот софтвер обезбедува висококвалитетна содржина за игри, средина за фер играње и одлично корисничко искуство. Придружете ни се сега за незаборавно патување во онлајн коцкањето!

Payments

Payments

Das Ist Casino е едно од најдобрите онлајн казина, па затоа нуди сигурни и лесни начини за депонирање и повлекување. Можете да ја финансирате вашата сметка Das Ist Casino користејќи еден од методите 4 и да вршите повлекувања брзо и сигурно. Со лесните процеси за депонирање и повлекување, можете да се фокусирате на играње на вашите омилени игри наместо да се грижите за финансиските трансакции.

Deposits

Една од најпривлечните точки на казиното Das Ist е тоа што нуди многу методи за депонирање. Играчите можат да користат Visa и MasterCard за да депонираат пари веднаш на нивните сметки. Тие исто така би можеле да ги разгледаат Skrill, Trustly, Neteller, Neosurf, InstaDebit и ecoPayz. Минималниот износ на депозит е 20 €, додека максималниот е 4000 €.

Withdrawals

Казиното им нуди на играчите многу опции за повлекување. Тоа се виза, MasterCard, Skrill, Neteller, Debit, банкарски трансфер или Neosurf. Времето на обработка варира во зависност од избраниот метод, но тоа е или инстант или во рок од еден до пет банкарски дена. Играчите можат да повлечат која било сума која се движи од 20 € до 10000 €, но тоа зависи од избраниот начин на повлекување.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+155
+153
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

За да се осигура дека некои ентузијасти за коцкање од различни делови на светот не се чувствуваат изоставени, казиното Das Ist нуди четири јазични опции. Овие се полски, германски, англиски и руски. Играчите се охрабруваат да ги изберат јазиците на кои повеќе уживаат за да ги ветат најдобрите искуства со коцкање во ова импресивно виртуелно казино.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за Das Ist Casino . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на Das Ist Casino спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на Das Ist Casino на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Безбедност и безбедност во казиното Das Ist

Лиценцирано од доверливи власти за безбедно опкружување за игри Казиното Das Ist поседува лиценци од реномирани регулаторни тела како што се Органот за игри на среќа на Малта, Сегоб и Одборот за контрола на игри во Панама. Овие лиценци гарантираат дека казиното работи во согласност со строгите прописи, обезбедувајќи им на играчите безбедна и сигурна средина за игри.

Најсовремена шифрирање за заштита на корисничките податоци За заштита на корисничките информации, Das Ist Casino користи најсовремена технологија за шифрирање. Ова осигурува дека сите чувствителни податоци споделени на платформата остануваат доверливи и недостапни за неовластени страни.

Сертификации од трета страна за фер игра Казиното има добиено сертификати од трета страна кои гарантираат за неговата посветеност на фер игра. Овие сертификати се доказ за интегритетот на игрите на Das Ist Casino, што ги уверува играчите за непристрасни резултати.

Транспарентни одредби и услови Das Ist Casino верува во транспарентност кога станува збор за неговите услови. Казиното обезбедува јасни правила во врска со бонуси, повлекувања и други важни аспекти на играта. Со тоа што однапред се однесуваат на овие детали, играчите можат да имаат мир на умот знаејќи дека играат на платформа со транспарентни политики.

Алатки за одговорно играње Промовирањето на одговорното коцкање е најважно во казиното Das Ist. Казиното нуди различни алатки за поддршка на одговорните практики на игри, вклучувајќи ограничувања за депозити и опции за самоисклучување. Овие карактеристики им овозможуваат на играчите да останат под контрола на нивните навики за коцкање додека уживаат во нивните омилени игри.

Позитивна репутација на играч Играчите многу добро зборуваа за безбедносните мерки на Das Ist казиното и целокупното искуство. Со позитивните повратни информации кои циркулираат меѓу онлајн заедниците, очигледно е дека ова казино има приоритет на безбедноста на играчите пред сè друго.

Во казиното Das Ist, вашата безбедност е наш главен приоритет. Со доверливи лиценци, напредна технологија за шифрирање, сертификати за фер игра, транспарентни услови и правила, одговорни алатки за играње и позитивни критики на играчи - можете да бидете сигурни дека сте во сигурни раце додека тргнувате на вашето онлајн патување во казино!

Responsible Gaming

Кога станува збор за игрите, Das Ist Casino се залага за поттикнување етичко однесување. Das Ist Casino се обврзува да се погрижи неговите корисници да имаат позитивно и безбедно искуство со игри. Благодарение на посветеноста на казиното за заштита на играчите и етичкото обложување, тоа е популарно место за оние кои бараат токму такви услови.

About

About

N1 Interactive Ltd го поседува и води Das Ist Casino, чија веб-локација е регулирана и лиценцирана од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Ова казино со германско потекло е во индустријата за игри од 2005 година. Коцкарите ширум светот го препознаваат по обезбедувањето на еден од најголемите базени на занитувачки, докажливо фер казино игри со уникатни карактеристики.

Кратки факти

Година на основање: 2016

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република, Тихик Сејмелистан, , Еквадор, Тајван, Гана, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Еритреја, Латвија, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд,Маруба, Пакистан, Црна Гора, Парагвај, Тувалу, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Ирак, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Португалија, РуандараЛебан , Бурунди, Бахамите, Нова Каледонија, Централноафриканската Република, Островите Питкерн, Британската територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зелено'ртски Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќен остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Монако'воире , Соломонски Острови, Гамбија, Чиле, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Норвешка, Острови Шри Ланка, Кенија, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Обединетите Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Токелау, Острови, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Јужен Судан, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Русија, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Кореа, Липјана, Австрија, Австрија ,Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Судан, Јужна Африка, Свазиленд, Мексико, Кипар, Хрватска, Бразил, Иран, Тунис, Малдиви, Маурициус, Ерменија, Вануа Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Support

Членовите на казиното Das Ist можат да контактираат со компетентниот и пријателски тим за поддршка на платформата преку две опции; формата за контакт и објектот за разговор во живо. Двата методи се препорачуваат затоа што професионалците за услуги на клиентите се достапни 24/7 и тие одлично реагираат! Без разлика што е проблемот на играчот, тие секогаш се подготвени да помогнат.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Das Ist Casino специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Das Ist Casino . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Кога ќе се регистрирате со Das Ist Casino , ќе имате пристап до широк опсег на ексклузивни бонуси, промоции и зделки. Кога играте во ова водечко казино, можете директно да отидете на еден куп многу возбудливи промоции. Ако сакате да се уверите дека можете да ја исплатите вашата заработка и да ги исполните барањата за обложување на промоцијата, темелно научете ги условите и условите пред да прифатите каква било зделка. За повеќе можности да победите и навистина да уживате во вашите омилени игри, ве советуваме да ги погледнете промоциите што ги нуди Das Ist Casino .

Валути

Валути

Казиното Das Ist поддржува четири валути; руската рубља (RUB), норвешката круна (NOK), канадскиот долар (CAD), и американскиот долар (УСД). Поддршката за повеќе валути им олеснува на играчите од целиот свет да се регистрираат и да играат во ова казино се додека коцкањето е легално во нивната земја.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy