Dublinbet Преглед 2024 - About

DublinbetResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 250 €
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Dublinbet is not available in your country. Please try:
About

About

DublinBet започна со работа уште во 2012 година, така што веќе има децениско искуство во секторот iGaming. Операторот поседува лиценца од Курасао, што значи дека е слободен да прифаќа играчи од различни јурисдикции на меѓународно ниво.

Ова онлајн казино никогаш не престанало да се развива од своето основање и постојано додава во својата библиотека за игри, начини на плаќање, промоции, како и валути, се со цел да ги задоволи барањата на играчите. Со сето ова, ајде да погледнеме подетално зошто DublinBet е едно од најугледните меѓународни онлајн казина во моментот.

Dublinbet

За играчите да ја започнат својата гејмерска авантура во казиното DublinBet, прво ќе треба да поминат низ краткиот процес на регистрација. За да се регистрираат во DublinBet, сите нови обложувачи ќе треба да кликнат на копчето „Отвори сметка“ во горниот десен агол на екранот.

Откако ќе го направат тоа, тие ќе бидат пренасочени на друга страница која ќе ги побара нивната е-пошта и нова лозинка. Следниот дел содржи подетални информации што обложувачот мора да ги обезбеди, како што се:

  • Име и презиме
  • Пол
  • Дата на раѓање
  • Адреса
  • Градот
  • Поштенски код
  • Валута
  • Земја
  • Мобилен број

Откако обложувачот ќе ги пополни овие информации, ќе треба да се согласи со општите услови на DublinBet и да кликнете на копчето „Отвори сметка“. Патувањето со игри сега може да започне.

Сопственик и извршен директор

Секое реномирана онлајн казино мора да ги има сите потребни информации за сопственоста прикажани на нивната страница, а тоа е токму случајот со DublinBet.

Оваа интернет страница за коцкање е управувана и во сопственост на MTM Corp. која е компанија лиценцирана во Курасао и затоа подлежи на законите на таа држава.

Број на лиценца

Како што споменавме, DublinBet е компанија со седиште во Курасао, затоа има лиценца од Curacao eGaming, со број на лиценца CEG-CM-H2GFPRPR-1668JAZ.

Каде се базира казиното DublinBet?

Казиното DublinBet е со седиште во Курасао, така што потпаѓа под сите закони во таа држава.