Dublinbet Преглед на казино - Account

DublinbetResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 250 €
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Dublinbet is not available in your country. Please try:
Account

Account

Ако некој сака да игра игри во DublinBet за вистински пари, прво ќе треба да регистрира сметка таму. Играњето игри не е единствената позитива што доаѓа со сметката во DublinBet бидејќи играчите исто така ќе можат да го бараат убавиот бонус за добредојде веднаш по завршувањето на процесот на верификација.

Се надеваме дека бонусот за добредојде ќе биде добра помош за играчите да обезбедат добра победа уште од самиот почеток и да го продолжат своето патување со игри со поголема самодоверба.

Списокот на игри во DublinBet е многу импресивен, па секој играч сигурно ќе најде игра што одговара на нивниот вкус. Освен тоа, ако некогаш сакаат малку промена во сценариото, секогаш можат да пробаат понеконвенционални други игри како кено, бинго итн.

Понатаму, наградната ВИП-програма е достапна и за сите регистрирани играчи, а со неа доаѓаат и одлични поволности, како што се стимулации за враќање на готовина, специјални промоции и личен менаџер. Едноставно кажано – лојалноста е наградена во DublinBet, а тоа може да биде само добра вест за сите играчи.

Пред да се создаде каква било сметка во DublinBet, играчите ќе треба да ги поминат општите правила и услови на страницата. Ова е чекор што не може да се прескокне, а еден витален аспект од него вели дека секој корисник кој сака да отвори сметка треба да има најмалку 18 години.

Сите потенцијални корисници на DublinBet треба да знаат дека целиот процес на регистрација не трае повеќе од неколку минути за да се заврши. Тие само треба да се погрижат правилно да ги дадат потребните информации, а целата процедура ќе биде направена за неколку минути.

Процесот на регистрација во DublinBet може да се заврши на мобилен телефон или десктоп компјутер без никакви тешкотии. За да се регистрираат, играчите ќе треба да кликнат на копчето „Отвори сметка“ во горниот десен агол на екранот.

Потоа, ќе треба да наведат адреса за е-пошта и нова лозинка, по што ќе се појави друга страница каде ќе се побараат полно име, датум на раѓање и други детали. Конечно, пред да кликнете на „Отвори сметка“, играчите ќе треба да изберат валута и да дадат телефонски број, а целиот процес ќе биде завршен.

Ограничете ја сметката

Овој дел се однесува на ограничувањата поставени на бројот на сметки што еден играч може да ги има во DublinBet. На сите регистрирани играчи на страницата им е забрането да имаат повеќе сметки и доколку DublinBet забележи такво однесување, има право да ги блокира сите сметки поврзани со тој играч.

Само една сметка по IP адреса е дозволена во DublinBet, а сите бонуси и промоции се достапни само за една сметка.

Процес на верификација

Друг важен чекор при регистрација на сметка во DublinBet е процесот на верификација низ кој треба да помине секој играч. Оваа постапка служи како штит од измамнички и малолетни играчи кои се обидуваат да добијат пристап до страницата.

DublinBet има право да побара KYC верификација од сите играчи за да не се појави измамна активност на страницата. За да се заврши процесот на верификација на KYC, играчите треба да ги скенираат или фотографираат потребните документи за лична карта и да ги прикачат на страницата. Текстот на документите треба да биде видлив

Како доказ за лична карта, играчите можат да испратат копија од нивниот пасош, лична карта или возачка дозвола. Од играчите, исто така, може да се бара да испратат селфи од нив држејќи ја својата лична карта.

Може да се бара и доказ за адресата, а играчите може да го испратат преку копија од нивната неодамнешна сметка за комунални услуги, каде што може да се видат целото име и адреса. Се разбира, сите обезбедени документи се постапуваат доверливо, но имајте на ум дека начините на плаќање треба да се проверат посебно.

Кога станува збор за доказ за уплати, постапката варира во зависност од начинот на плаќање што го избрал дотичниот играч:

  • Кредитна картичка - ако играчите изберат кредитна картичка за нивниот начин на плаќање, ќе треба да испратат копии од предната и задната страна на кредитната картичка за која станува збор. За безбедноста на играчите и интегритетот на кредитната картичка, играчите можат да ги избришат цифрите, така што само првите 6 и последните 4 се видливи. Покрај тоа, на играчите им се советува и да ги избришат цифрите CVC на задната страна на картичката.
  • Е-Паричници – доколку играчите ги изберат е-Паричниците како претпочитан начин на плаќање, тие исто така треба да поминат низ посебен процес на верификација. За Skrill, корисниците ќе треба да испратат скриншот од нивниот Skrill профил, со целосно видливи нивното име и адреса на е-пошта. Оваа информација може да се најде во делот Лични информации на сметката на Skrill. Ако играчите изберат Neteller, ќе биде потребна слика од екранот на нивниот Neteller профил каде што името и Neteller ID се целосно видливи.
  • Банкарски трансфер - со оваа опција за плаќање, играчите ќе треба да достават документ од нивниот банкарски извод со нивното име, бројот на банкарска сметка и логото на банката видливо.

Конечно, играчите треба да знаат дека ако ги прикачуваат своите документи преку мобилни уреди, не сите од нив ќе ги поддржат овие функционалности. Ако обложувачите се соочуваат со какви било тешкотии при поставувањето на потребните документи од мобилен телефон, најдобро е да ја користат верзијата за десктоп.

Најавете се, корисничко име и лозинка

Безбедносните функции на DublinBet се сите во ред, но тие сами по себе не вредат ништо доколку играчот не се погрижи и неговата сметка да е безбедна. Од таа причина, сите корисници се охрабруваат да изберат корисничко име кое ќе им обезбеди одредено ниво на анонимност и исто така ќе служи како дополнителен слој на безбедност.

Покрај тоа, играчите во DublinBet треба да смислат многу сложена лозинка за да го минимизираат ризикот од хакирање на сметката и други луѓе да добијат чувствителни информации за играчите.

Се разбира, DublinBet ги користи најновите безбедносни карактеристики за да се осигура дека личните информации на играчите се добро заштитени во секое време, но дел од таа одговорност паѓа и на играчите.

Не треба да се каже дека играчите не треба да ги споделуваат информациите за сметката, како што се лозинките со други луѓе, бидејќи тоа е главната причина зошто има толку многу хакирани сметки во светот на iGaming. Корисничките имиња и лозинки постојат само за играчите кои ги создале да ги користат и за никој друг.

Бонус за нова сметка

Откако играчите ќе завршат со регистрацијата и процесот на верификација во казиното DublinBet, тие ќе можат слободно да го побараат многу привлечниот пакет за добредојде што може да послужи како добар поттик за нивните шанси да обезбедат победа.

Една од клучните причини зошто DublinBet е толку истакната фигура во светот на iGaming е тоа што операторот знае како да привлече и задржи играчи на нивната страница. DublinBet работи неуморно за да се увери дека новите ќе бидат привлечени од идејата да се регистрираат таму, па секој може да очекува различни бонуси и промоции во сите фази од нивното патување со игри.

Во таа линија, понудата за добредојде во DublinBet е достапна за сите новорегистрирани играчи и може да се користи на сите игри на страницата. Ако играчот го искористи целосниот потенцијал на понудата за пријавување во DublinBet, може да заврши со вкупно 250 $ во бонус пари.

Пакетот за добредојде на DublinBet е поделен на два бонуси за депозит. Првиот ќе ги види играчите да добијат 100% натпревар до 150 долари, додека вториот ќе ги добие 50% до 100 долари.

Имајте на ум дека пакетот за добредојде во DublinBet е достапен само три дена, по што ќе биде отстранет од Бонус менито. Дополнително, ако барањата за обложување не се пополнат, тогаш бонусот за добредојде ќе истече 30 дена откако играчот ќе го побара.

Минималниот депозит што треба да го направат играчите за да уживаат во бонусот за добредојде и да почнат да играат за вистински пари во DublinBet е 20 долари. Бонусот за новиот играч не може да се комбинира со која било друга промоција во DublinBet. Конечно, витален аспект на условите за бонусот за добредојде е тоа што условот за обложување за него е 35x.