Dublinbet Преглед на казино - Affiliate Program

DublinbetResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусДо 250 €
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Dublinbet
До 250 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNeteller
Добијте го бонусот
Affiliate Program

Affiliate Program

Секој ентитет што сака да се запише во придружната програма на DublinBet може да го направи тоа со завршување на процесот на пријавување и сите барања пред да се приклучи. Откако ќе бидат прифатени, тие ќе можат да ги промовираат своите производи или услуги на нивниот канал по избор (веб-страници, блогови, видеа на YouTube или социјални медиуми).

Кога потенцијалниот клиент ќе ја види таа промоција и ќе ја посети страницата, или ќе купи, брендот ќе биде известен преку врската за следење имплементирана претходно. Конечно, доколку клиентот изврши уплата, заработката ќе биде доделена врз основа на договорот.

План за провизија од 50% ќе биде достапен во првите 3 месеци, а дистрибуцијата ќе се врши на следниов начин:

  • 1 месец – 50% провизија за упатување
  • Втор месец – 50% провизија за упатување
  • 3-ти месец – 50% провизија за упатување
  • 4-ти + - 25% - 50%

Конечно, за планот на комисијата, распределбата оди на следниов начин:

  • 0,1 $ - 5.000 $ нето приход месечно - 25% провизија за упатување
  • 5.001 $ - 10.000 $ нето приход месечно - 30% провизија за упатување
  • 10.001 $ - 15.000 $ нето приход месечно - 35% провизија за упатување
  • 15.001 $ - 20.000 $ нето приход месечно - 40% провизија за упатување
  • 20.001 $ - 25.000 $ нето приход месечно - 45% провизија за упатување
  • 25.001 $ + нето приход месечно – 50% провизија за упатување
1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот