Dublinbet Преглед 2024 - Payments

DublinbetResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 250 €
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Dublinbet is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Како што споменавме накратко погоре, секое меѓународно онлајн казино треба да се погрижи да ги задоволи потребите на различни играчи. Еден начин да го направите тоа е да понудите широк спектар на начини на плаќање. DublinBet работи на неколку пазари, што значи дека различни начини на плаќање се популарни или достапни во различни земји.

Значи, многу важен столб на успехот на секое онлајн казино овие денови е списокот на опции за плаќање. Ова е причината зошто играчите ќе видат тони опции за сите нивни трансакции, па јасно е да се види зошто DublinBet остана на врвот на пазарот веќе една деценија.

Покрај тоа, сите трансакции во DublinBet се целосно безбедни благодарение на најновата технологија за шифрирање SSL, така што корисниците нема да имаат за што да се грижат кога прават депозит или повлекување.

Сите регистрирани играчи на DublinBet кои сакаат да вршат трансакции и да играат игри на страницата треба прво да ги потврдат своите сметки. Покрај тоа, кога ќе го потврдат тоа и се надеваат дека ќе обезбедат победи од игрите што ги играат, тие ќе сакаат да ги повлечат тие добивки, но тоа може да се направи само кога ќе се исполнат барањата за обложување. Поради оваа причина, силно ги советуваме играчите внимателно да ги прочитаат условите и условите за кој било бонус или тековна промоција.

Во таа линија, еден важен аспект на T&C во DublinBet Casino е тоа што има минимални и максимални износи за депозит и повлекување за секој начин на плаќање.

За нивните депозити, играчите треба да направат минимален депозит од 20 долари кога ќе го пополнат формуларот за регистрација, додека максималниот депозит е 1.750 долари за сите методи, освен криптовалутите, кои имаат максимален дозволен износ од 20.000 долари. Понатаму, играчите треба да знаат дека сите депозити се инстант и бесплатни.

Кога станува збор за повлекувања, дозволениот минимален износ за повлекување во DublinBet е 20 долари, додека максималниот е 1.750 долари по трансакција, освен за криптовалути. Ако играчот се коцка со криптовалути, ќе може да повлече до 20.000 долари по трансакција. Времето на повлекување се разликува од еден до друг начин на плаќање во DublinBet.

Понекогаш, DublinBet може да бара од играчите да дадат дополнителни информации за лична карта за да се обработи одредено барање за повлекување, и затоа некои повлекувања може да потраат малку подолго. Овие документи за верификација се потребни како доказ за името и физичката адреса на играчот и од витално значење е корисникот да ги обезбеди навреме.

Како што може да се замисли, ако играчите се соочат со какви било тешкотии за време на нивните трансакции, тие секогаш можат да контактираат со тимот за поддршка на DublinBet и тие сигурно ќе обезбедат навремена реакција и помош.