Duelz Преглед 2024

DuelzResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус за депозит $100
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Duelz is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Во моментов, Duelz Casino нуди 20 бесплатни бонуси за вртење на играчи од Норвешка. Сепак, постојат и други бонуси во кои можат да уживаат коцкарите од различни региони. Тие вклучуваат бонуси за добредојде до 100 долари. Играчот исто така може да ужива во 100 проценти совпаѓање за нивниот втор депозит до 300 долари.

Кешбек бонусКешбек бонус
Games

Games

Играчот може да ужива во неколку игри понудени од казиното Duelz. Таквите игри вклучуваат слотови, игри на маса, покер игри и игри во живо. Казиното нуди привлечно искуство со онлајн игри за своите играчи. Тоа е возбудлива локација за игра која е преполна со профитабилни магични магии, возбудливи дуели и ковчези со богатство.

+1
+-1
Затвори

Software

Најдобрите провајдери на софтвер во DuelCcasino ги вклучуваат Play'n GO, NetEnt и Microgaming. Веб-страницата, која е достапна на повеќе јазици, може да се пристапи веднаш преку веб-прелистувач. Софтверските платформи се исто така компатибилни со повеќето мобилни уреди. Како такви, играчите можат да користат мобилна апликација за казино за да ги играат своите игри.

Payments

Payments

Duelz е едно од најдобрите онлајн казина, па затоа нуди сигурни и лесни начини за депонирање и повлекување. Можете да ја финансирате вашата сметка Duelz користејќи еден од методите 16 и да вршите повлекувања брзо и сигурно. Со лесните процеси за депонирање и повлекување, можете да се фокусирате на играње на вашите омилени игри наместо да се грижите за финансиските трансакции.

Deposits

Казиното има неколку опции за депозит, кои вклучуваат VISA/MasterCard, Entercash, Skill, Trusty, Zimpler, Paysafecard и Euteller. Казиното прифаќа минимален депозит од 20 €. Максималниот депозит е 100.000 евра и може да варира во зависност од начинот на плаќање што го користи. Банкарирањето на сметката на играчот обично е брзо со минимални грешки.

Withdrawals

Казиното има минимална бројка за повлекување од 20 евра. Максималното повлекување е 100.000 евра и може да варира во зависност од начинот на плаќање што го користи. Бидејќи казиното е лиценцирано во Малта и ОК, се даваат брзи исплати. Играчот може да ја добие најбрзата исплата користејќи ги следниве методи:; Euteller, Entercash, Skrill и Trustly.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+123
+121
Затвори

Languages

Бидејќи е казино фокусирано на Европа, достапно е на четири различни јазици. Тие се норвешки, фински, шведски и англиски. Ова се вообичаените јазици што ги зборуваат играчите од повеќето европски земји. Затоа, коцкар од која било од европските земји може да ужива во играта користејќи го својот претпочитан јазик.

Со операциите во неколку земји, ова казино обезбеди дека коцкарите од различни локации можат лесно да уживаат во играњето за вистински пари. Играчите имаат малку за што да се грижат. Тие можат да депонираат и повлекуваат од нивните сметки користејќи ги нивните локални валути. Во моментов, казиното Duelz прифаќа пет валути, вклучувајќи евра, шведски круни, норвешки круни, новозеландски долари и канадски долари.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за Duelz . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на Duelz спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на Duelz на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Безбедноста на прво место: Посветеноста на Duelz за безбедноста на играчите

Лиценциран и регулиран за ваш мир на умот Duelz поседува лиценци од реномирани органи, вклучително и органот за игри на среќа на Малта, комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, Шведската управа за коцкање и Курасао. Овие лиценци гарантираат дека казиното работи во рамките на строгите прописи, гарантирајќи безбедна средина за игри за играчите.

Најсовремена технологија за шифрирање Вашите податоци се во добри раце во Duelz. Казиното користи најсовремена технологија за шифрирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Ова осигурува дека сите трансакции и комуникации остануваат доверливи и заштитени од неовластен пристап.

Сертификации од трета страна за фер игра Бидете сигурни дека Duelz го цени фер-плејот. Казиното со гордост прикажува сертификати од трета страна кои гарантираат за неговата посветеност да обезбеди рамноправно поле за играње. Овие сертификати им даваат на играчите доверба во интегритетот на игрите во кои уживаат.

Транспарентни одредби и услови Нема скриени изненадувања овде! Duelz верува во транспарентност кога станува збор за неговите услови. Казиното обезбедува јасни правила во врска со бонуси, повлекувања и други важни аспекти на играта. Кажете им збогум на конфузијата со ситни печати!

Одговорни алатки за игри на вашите прсти Duelz сериозно го сфаќа одговорното играње. Казиното нуди различни алатки за поддршка на играчите во одржувањето на контролата врз нивните навики за коцкање. Од ограничувања на депозити до опции за самоисклучување, овие карактеристики ви овозможуваат да играте одговорно додека уживате во сето она што Duelz го нуди.

Репутација на која можете да и верувате Немојте само да ни го прифаќате зборот - слушнете што имаат да кажат колегите играчи за Дуелц! Со добро заокружен поглед на репутацијата на казиното врз основа на повратните информации од играчите, можете да донесете информирана одлука за вашето искуство со онлајн игри.

Во Duelz безбедноста не е само приоритет; тоа е приоритет. Придружете ни се со мир на умот бидејќи ви даваме приоритет на вашата безбедност на секој чекор од патот.

Responsible Gaming

Кога станува збор за игрите, Duelz се залага за поттикнување етичко однесување. Duelz се обврзува да се погрижи неговите корисници да имаат позитивно и безбедно искуство со игри. Благодарение на посветеноста на казиното за заштита на играчите и етичкото обложување, тоа е популарно место за оние кои бараат токму такви услови.

Алатки за самоограничување

  • Алатка за ограничување на депозити
  • Алатка за ограничување на временската сесија
  • Алатка за самоисклучување
  • Алатка за време на ладење
About

About

Казиното Duelz е основано во 2018 година како онлајн казино кое ги поканува коцкарите да уживаат во нивните омилени игри. Казиното, кое е во сопственост на SuprPlay Limited Casinos, има неколку игри како што се слотови, игри на маса, покер игри и игри во живо. Коцкарите можат да играат игри користејќи врвни провајдери на софтвер кои вклучуваат Play'n GO, NetEnt и Microgaming.

Казиното Duelz моментално ги има следните видови на казино игри на понуда; игри на маса, казина во живо, џекпот, класични слотови и видео слотови. Сајтот е исто така добро дизајниран да поддржува мобилни телефони. Се одликува со зачудувачки, но сепак јасен мобилен интерфејс со минимални заостанувања. Нивното искуство со мобилни игри навистина се издвојува.

Duelz

Кратки факти

Компанија: SuprGames B.V., SuprPlay Limited
Година на основање: 2018

Account

Палестински територии, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Саудиска Арабија, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Мјанмар, Доминиканска Република, Сејшели, Туркменистан, Етиопија, Етиопија, ,Папуа Нова Гвинеја, Бермуда, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Пакистан, Црна Гора, Парагвај, Тувалу, Виетнам, Алжир, Алжир, Алжир, Летарија Уругвај, Брунеи, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Макао, Бурунди, Централна Африканска Република, Острови Питкерн, Британска територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Малта, Ангвила, Тонга, Македонија, Обединетото Кралство, Мадагаскар, Остров Ман, Нигер, Екваторијална Гвинеја, Божиќен остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Монако, Брегот на Слоновата Коска, Соломонски Острови, Чил, Гамбиа Киргистан, Казахстан, Малави, Австралија, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Луксембург, Габон, Норвешка, Шри Ланка, Тајланд, Кенија, Белизе, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Хондурас, Британските острови Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Зимбабве, Токелау, Кајмански Острови, Хонг Конг, Лихтенштајн, Шведска, Андора, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Русија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, УКабеек, Марикистан Азербејџан, Филипини, Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Судан, Јужна Африка, Свазиленд, Гибралтар, Кипар, Хрватска, Бразил, Малдиви, Хрватски, Маурициус Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Кина

Support

Duelz Casino нуди поддршка на четири различни јазици. Иако казиното нема бесплатен телефонски број, играчот сепак може да добие инстант одговори од тимот за поддршка на подготвеност. Вработените во казиното се достапни 24/7, а играчот може да дојде до нив преку разговор во живо, кој е достапен на веб-страницата на казиното.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Duelz специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Duelz . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Кога ќе се регистрирате со Duelz , ќе имате пристап до широк опсег на ексклузивни бонуси, промоции и зделки. Кога играте во ова водечко казино, можете директно да отидете на еден куп многу возбудливи промоции. Ако сакате да се уверите дека можете да ја исплатите вашата заработка и да ги исполните барањата за обложување на промоцијата, темелно научете ги условите и условите пред да прифатите каква било зделка. За повеќе можности да победите и навистина да уживате во вашите омилени игри, ве советуваме да ги погледнете промоциите што ги нуди Duelz .

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy