EU Casino Преглед 2024 - About

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
Бонус100 бесплатни вртења
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
EU Casino is not available in your country. Please try:
About

About

EUcasino беше лансиран уште во 2008 година, а денес нашироко се смета за еден од лидерите во индустријата за онлајн коцкање. Овде можете да најдете избор од светот`Омилените игри што можете да ги играте во забавен режим или за вистински пари.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на EUcasino е Skill On Net Ltd. Casinos и нивниот сегашен извршен директор е Костас Александроу.

Број на лиценца

EUcasino има лиценца издадена од органот за игри на Малта, со број на лиценца MGA/CRP/171/2009/01, издадена на 1 август 2018 година.

Каде се базира EUcasino?

Казино ЕУ`Тековната адреса на е следнава, Office 1/5297 Level G, Quantum House, 75, Abate Rigord Street, Ta' Xbiex, XBX 1120, Malta.