EU Casino Преглед на казино - Games

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
Бонус100 бесплатни вртења
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
EU Casino is not available in your country. Please try:
Games

Games

EUcasino нуди некои од најдобрите игри во своето портфолио. Без разлика каков е вашиот вкус, многу е можно да ја пронајдете играта што сакате да ја играте и да најдете нов фаворит.

Бакара

Baccarat е една од највозбудливите игри што можете да ги играте во EUcasino. Играта се игра со векови и беше забавна активност во која уживаа и аристократите и нормалните луѓе. Атмосферата на играње на играта во копнено казино може`да не се споредува со ништо друго. Добрата вест е што сега можете да ја играте играта во удобноста на вашиот дом благодарение на верзијата во живо на играта. Без разлика која верзија ќе ја изберете да играте, ве уверуваме дека ќе се забавувате во секој случај.

Baccarat има потекло од Италија и името на играта потекнува од италијанскиот збор 'baccarat' што значи нула. На почетокот играта ја играше само елитата, но подоцна беше пренесена и до пошироката јавност. Играта беше форма на релаксација за многумина во текот на годините, а откако беше откриена играта патуваше низ целиот континент, па многу луѓе имаа можност да играат Baccarat. Луѓето во Куба почнаа да ја нарекуваат играта Punto Banco, а ова име останува до ден-денес.

Правилата на играта се менуваа низ годините. Некои игри се засноваат само на шанса, додека други бараат од вас да ја користите вистинската стратегија за да имате успешна сесија за игри.

Baccarat е една од оние игри каде што вежбањето прави совршенство. Добрата вест е што можете да играте бесплатно во EUcasino пред да одлучите да играте за вистински пари. Ова ќе ви овозможи да ја вежбате вашата стратегија и да се чувствувате сигурни следниот пат кога ќе одлучите да играте.

Ова е многу лесна игра за играње каде што имате 3 опции за обложување, на играчот, на банкарот или нерешено. Играте само против дилерот, без разлика колку играчи има на масата. Треба да ставите облог на раката за која верувате дека ќе биде блиску до 9. Кога ќе добиете 2 карти кои го надминуваат максимумот од 9 поени, десетките нема да се пресметаат. Нека`да речете, имате рака со вкупна вредност од 14 кога ќе ја испуштиме десеттата вредност, вашата рака ќе биде вреднувана со 4.

Како да победите на Baccarat

За да победите на Бакара треба да имате рака со вкупна вредност од 9. Картите ја имаат следната вредност:

 • Кралот, кралицата, Џек и 10 имаат вредност 0.
 • Асот има вредност 1.
 • Картите од 2 до 9 имаат своја вредност.

За да победите во Бакара, треба да ја вежбате играта и да ја примените вистинската стратегија. Професионалните играчи користат тактики кои се нарекуваат системи како што е системот Пароли. Играчите кои го користат овој систем го зголемуваат својот облог кога победуваат и го намалуваат кога губат. Кога ја користите оваа стратегија, нема да доживеете огромна загуба и може да постигнете победнички удар, па вреди да се обидете.

Punto Banco е уште една интересна стратегија што треба да ја пробате. Овде ќе треба да најдете шема која ви одговара и да играте на тој начин. Некои играчи го користат системот Flat Bet каде што го повторуваат истиот облог одново и одново. Тие користат иста сума на пари за секоја рака, па прават`И тука не доживеете огромна загуба.

Процеп

Во EUcasino можете да најдете повеќе од 600 онлајн слот игри кои доаѓаат од некои од најдобрите софтверски провајдери во индустријата. Овде можете да најдете игри од Microgaming, WMS, NextGen и NetEnt. И ако ги барате тие огромни џекпот, тогаш треба`не пропуштајте игри како Мега Мула, Сала на боговите и Мега Форчн се.

Некои од најпопуларните игри според играчите во EUcasino се:

 • Мега Мула
 • Терминатор 2 онлајн слот
 • Гром II
 • Пиштоли и рози
 • Мега Форчн
 • Сала на боговите
 • Космичко богатство
 • Зевс Бог на громот

Видео покер

Видео покер е игра која може да се најде во секое онлајн казино. Причината за тоа е затоа што оваа игра е многу популарна и играта не е толку стара како некои други слични игри. За прв пат беше претставен во 1970-тите и оттогаш има огромен успех.

Во 70-тите, луѓето не беа навикнати на компјутери, па играта се играше на машини кои многу личеа на автомати. Генератор на случаен број се користи за да се направи комбинација на карти, така што ви треба многу среќа кога ја играте оваа игра бидејќи можете`не влијае на исходот на кој било начин. Ова е всушност она што ги направи овие игри толку популарни затоа што никогаш не знаете што ќе се случи, но се надевате дека тоа ќе биде најдобриот ден во вашиот живот и дека ќе си одите дома со голема победа.

Некои велат дека имате поголеми шанси да победите на видео покер отколку на онлајн видео слот игри. Значи, ако играте слотови долго време, веруваме дека е крајно време да пробате видео покер. Сигурни сме дека ќе уживате во оваа привлечна игра. Играта е многу лесна за играње, каде ви делат 5 карти за да формирате рака, а тие се како што следува:

 • Пар - Ова е кога имате две карти од ист ранг
 • Два пара - Ова е кога имате две карти од ист ранг. Ги добивате овие картички заедно со уште две картички од истиот ранг
 • Три од еден вид или патувања - Ова е кога имате три карти од ист ранг.
 • Стрејт - Ова е кога имате пет карти со различни костуми, по последователен редослед. Асовите можат да бидат високи или ниски.
 • Флеш - Ова е кога имате пет карти од ист костум (не по последователен редослед)
 • Четири од еден вид - Ова е кога имате четири карти од ист ранг
 • Фул хаус - Ова е кога имате три карти од ист ранг, комбинирани со две карти од ист ранг.
 • Стрејт Флеш - Ова е кога имате стрејт со сите пет карти од ист костум.
 • Ројал Флеш - Ова е кога имате директно од 10 до Аце. Сите пет карти се со ист костум.

Кога ќе ги добиете вашите картички, треба да одлучите кои да ги задржите, а кои да ги отфрлите. Треба само да кликнете на картичките што ги чувате и да го притиснете копчето Draw.

Оваа игра зависи исклучиво од среќата, но за разлика од слотови овде, можете да донесувате одлуки кои ќе влијаат на исходот. На пример, ги избирате картите што сакате да ги задржите за да ја создадете најдобрата можна рака за покер. Ова ви дава чувство на контрола. Ова е само уште една причина зошто видео покерот е толку популарен меѓу играчите. Излегува дека оваа едноставна игра, лесна за играње е комбинација од среќа, вештини и стратегии.

Овде, во оваа игра, секогаш ги знаете можните комбинации на карти, кои ви даваат предност за да можете подобро да користите стратегија. Така, излегува дека видео покерот е игра на стратегија на многу начини. Ако сакате да играте безбедно, секогаш можете да изберете комбинација на карти што често се појавува во играта. Доколку целите повисоко, можете да изберете уникатна комбинација на карти што ќе ги направи добивките исто така повисоки.

Видео покер е игра што можете да ја победите. Кога играте видео покер на долг рок, тие имаат огромен процент на враќање на играчот, така што можете да добиете 99,5 проценти ако изберете Jacks или Better, па дури и 100% ако играте Deuces Wild.

Иако видео покерот може да се победи, некои играчи сè уште прават грешки и на крајот губат. Ви предлагаме ако сте почетник тогаш да играте со ниски облози. На тој начин можете да се запознаете со играта и да вежбате некое време пред да одлучите да вклучите големи пари во вашата игра.

Блек Џек

Блек Џек е игра која нуди најголема веројатност за победа. Ова е најстарата и најпопуларната игра што се игра низ целиот свет. Блек Џек е познат и со друго име, а тоа е „21“.

Играта се игра со пакет карти и се однесува на добитна комбинација составена од две специфични карти кец и блек џек. Ова беше во минатото, а денес блек џек значи дека вашите две карти се собираат до вредност од 21, но оригиналното име остана непроменето до ден-денес.

Како и секоја друга игра, блек џек е поврзан со шанса и среќа. Но, штом ќе станете искусен играч, можете да ги свртите работите во ваша корист. За да го направите тоа, треба да ја научите основната стратегија за блек џек и да одите оттаму. Исто така, мора да имате добри мемориски вештини и основни математички вештини за да го направите тоа.

Стратегијата за блек џек ги содржи сите комбинации на карти и најдобриот можен потег за играчот. Од таа причина, ве советуваме да започнете да ја играте играта бесплатно, пред да одлучите да играте за вистински пари. Забавниот режим на блек џек нуди одлична можност да стекнете искуство и самодоверба.

Правилата на блек џек се многу едноставни кога идејата е да се победи дилерот со држење на поголема вредност на карти без да се надмине 21.

 • Картите од 2 до 10 ја имаат точно вредноста што е наведена на таа картичка.
 • Картите J (Џек), Q (Кралица), К (Крал) имаат вредност од 10.
 • Асот (А) може да има вредност од 1 или 11, во зависност од тоа што претпочитате.

Како да се игра Блек Џек?

Играње Блек Џек во копнено казино и онлајн казино е малку поинакво. Во казино од тули и малтер, треба да купите чипс и да ги ставите на масата. Тоа го правите пред да започне играта, а потоа ќе добиете 2 карти. Вашите картички ќе бидат свртени нагоре и не смеете да ги допирате. Дилерот ќе добие една карта со лицето нагоре и една свртена надолу. Ако вашите први две карти имаат вредност од 21, тогаш имате блек џек и ја добивате таа рака. Но, ако и дилерот има блек џек, тогаш оваа рака завршува со туркање и облогот останува за следниот натпревар. Откако ќе ги добиете вашите две картички, имате неколку опции за тоа како да продолжите:

 • Можете да погодите или да нацртате друга карта. Ова се прави кога вредноста на вашите картички е премногу ниска и можете да побарате дополнителна картичка. Можете да побарате нови картички онолку пати колку што сакате.
 • Можеш да издржиш ако веруваш дека имаш добра рака или кога вкупната вредност на твоите карти е висока и веруваш дека можеш`да ја подобрите вашата рака со дополнителна картичка.
 • Може да се подели ако двете картички што сте ги примиле се со иста вредност. После тоа, ќе ја играте секоја рака посебно и треба да го удвоите вашиот оригинален облог.
 • Можете да се предадете ако не`не ви се допаѓаат вашите први две картички. Ако го направите тоа, губите една половина од вашиот облог.
 • Можете исто така да купите осигурување кое е нешто како безбедносна мрежа. Можете да користите најмногу една половина од вашиот облог како осигурување. Веројатноста дека дилерот ќе добие блек џек со нивните први две карти е многу мала, така што воопшто, не вреди да се користи осигурување на прво место.

Правила за дилерот

Откако сите играчи ќе завршат со играњето, дилерот ќе ја открие својата втора карта и ќе продолжи врз основа на фиксни правила. За почетници, овие правила може да изгледаат комплицирани, но добрата работа е што ги правите`воопшто не мора да ги познавам. Тоа е дилерот`и тие се оние кои треба да ги знаат правилата.

Подоцна, кога ќе успеете да ги научите основните стратегии за играње блек џек, можете да ги научите и овие правила, но тие нема да влијаат на вашата игра на никаков начин, бидејќи можете`не смени нешто кај нив.

 • Дилерот секогаш влече кога збирот на нивните први две карти е 16 или помалку.
 • Дилерот секогаш стои кога збирот на нивните први две карти е 17 или поголем.
 • Кецот секогаш се брои како 11, освен ако вредноста на картите не надминува 21. Во тој случај, кесот може да се вреднува како 1.
 • Ако имате рака, повисока од дилерот, а вашата рака не надминува 21, ќе победите.
 • Ако вашата рака е пониска од дилерот`s, или ако надмине 21, ќе изгубите.
 • Ако и вие и дилерот имате иста вредност на картите, играта завршува нерешено.

Рулет

Рулет е игра која се игра толку долго и ја задржа истата суштина и интерес кај играчите како и секогаш. Играчот треба да се коцка во кој дел од рулетот ќе заврши белата топка. Да бидам искрен, една работа се промени, повеќе не мора да посетувате казино за да ја играте играта, туку наместо тоа, можете да ја играте во удобноста на вашиот дом.

Играта рулет првпат била воведена во Франција во 17 век. Играта беше измислена од Блез Паскал кој создаде игра која беше комбинација од игри со тркала како Roly Poly, Ace of Hearts и Biribi се. И до 19 век, играта беше огромен хит меѓу сите.

Играњето на играта онлајн е возбудливо искуство. За да ја играте играта ви треба само рулет, бела топка и малку чипови. Тркалото за рулет се состои од 37 црни и црвени џебови и еден зелен нулта џеб, во европски рулет и два зелени џебови, 0 и 00 во американски рулет.

Софтверска програма го врти тркалото во една насока, а белата топка се врти во друга насока од тркалото на рулетот. Мора да погодите каде ќе слета топката за да го добиете облогот.

Мора да имате чипови за да ја играте играта. Ова е единствениот начин на кој можете да поставите облог. Во онлајн казино, секој играч добива чипови со различна боја за да можете подобро да ги разликувате вашите облози од другите.

Внатре и надворешни облози

Рулетот е направен од два дела, внатрешен и надворешен дел. Ова ќе ви овозможи да ставате облози внатре и надвор. Повеќето од рулетните тркала имаат дозволено минимално и максимално обложување, така што мора да ја пронајдете играта што е во рамките на вашиот буџет.

Сите облози што ги ставате на полето со броеви во централниот дел од распоредот на обложувањето се познати како Внатрешни облози. Може да се обложите на еден број или линија помеѓу броеви и ги имате следните опции:

 • Стрејт-ап облозите се ставаат на еден број. Треба да ги ставите вашите чипови на бројот за кој верувате дека ќе победи. Ако погодивте правилно, ќе добиете исплата од 35 спрема 1. Овој облог може да се стави на кој било од 36-те броеви на распоредот вклучувајќи ја единечната нула и двојната нула.

 • Сплит Бет се става на границата помеѓу кои било два соседни броја. И, во случај некој од двата броја да победи, ќе добиете исплата од 17 до 1.

 • Street Bet е комбиниран облог што се става на кој било од трите реда со броеви на распоредот за обложување. За да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на надворешната линија во близина на првиот број во редот. Исплатата за овој облог е 11 спрема 1 во случај да се појави еден од трите броеви во редот.

 • Аголна или квадратна облога е облог што се става на кој било квадрат блок од четири броеви на распоредот на обложување, а за да го поставите овој облог треба да ги поставите чиповите на пресекот на хоризонталната и вертикалната граница во центарот на четирите посакувани броеви. . Исплатата за овој облог е 8 спрема 1.

 • Sucker Bet е облог со пет броеви што може да се стави на распоредот за обложување, а за да го поставите овој облог треба да ги ставите чиповите на левата граница помеѓу броевите 1 и 0. Исплатата за овој облог е 6 спрема 1. Овој облог може да се стави само на Американски рулет бидејќи ја вклучува двојната нула.

 • Линиските облози се комбинирани облози кои се ставаат на два соседни редови и опфаќаат шест броја. За да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на пресекот помеѓу два реда. Исплатата за овој облог е 5 спрема 1.

Надворешните облози, од друга страна, се сите облози што се ставаат надвор од главното поле. Во оваа категорија спаѓаат неколку видови облози и тие се следните:

 • Облозите на десетици вклучуваат три различни облози со по 12 броеви. Првата дузина ги вклучува броевите од 1 до 12 и тие се означени како „1-ви 12“ на табелата. Втората десетина ги вклучува броевите од 13 до 24 и тие се означени како „втора десетина“ на табелата. Третата група е означена како „3-ти десетина“ и ги вклучува броевите од 25 до 36. Единечната нула и двојната нула не се вклучени во овој облог. Исплатата за овој облог е 2 спрема 1.

 • Облозите за колони исто така вклучуваат група од 12 броеви. Повторно, овој облог не`t вклучуваат единечна нула и двојна нула. Исплатата за овој облог е 2 спрема 1.

 • Обложување на боја е кога се обложувате дека топката ќе падне или во црн или во црвен џеб. Може да се обложите или на 18-те црвени или на 18-те црни броеви. Повторно, ниту единечната нула ниту двојната нула не го добиваат облогот, па ако топката падне во еден од овие џебови, вие го губите облогот. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.

 • Обложување на парни или непарни броеви е облог каде што се обложувате на 18 парни или 18 непарни броеви на распоредот. Единечната нула и двојната нула не се вклучени во овој облог. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.

 • Облозите на ниски или високи броеви ги вклучуваат броевите од 1 до 18 кои се ниски броеви и од 19 до 36 кои се високи броеви. Ако топката падне на единечната нула или џебот со двојна нула, ќе го изгубите облогот. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.

Профит

Една од најважните работи што треба да ги запомните кога станува збор не само за играње рулет, туку и за која било игра во казино е да останете во рамките на вашиот буџет. Никогаш не се обложувајте повеќе отколку што можете да изгубите затоа што дозволете`Да се соочиме со тоа, шансите воопшто не се на ваша страна.

Значи, ако не сакате да преземате големи ризици, тогаш треба да размислите за надворешни облози, тие ќе обезбедат добри исплати без да мора да го ризикувате вашиот субсидирам одеднаш. На овој начин можете да ги распределите вашите пари и да уживате во играта на рулет подолг период.

EUcasino е отворена книга кога станува збор за онлајн коцкање. Тие ви ги нудат сите потребни информации што ви се потребни за успешно да се коцкате. Сè што треба да направите е да ја проверите нивната веб-страница за да ги најдете шансите и шемите за исплата со најголем профит.

Учењето на шемите за исплата ќе ви даде голема предност штом ќе одлучите да играте за вистински пари. Искусните играчи претпочитаат европски рулет отколку американски рулет бидејќи тоа го прави`Имајте двојна нула, така што шансите топката да слета на другите броеви се малку подобрени.