EU Casino Преглед 2024 - Live Casino

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
Бонус100 бесплатни вртења
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
EU Casino is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Игрите со дилерите во живо се одличен начин да поминете извесно време играјќи ја вашата омилена игра. Можете да гледате дилери во живо преку видео стриминг и да комуницирате со нив, а исто така и со другите играчи на масата. Ова се надоврзува на социјалниот елемент на играта.

Рулет во живо

Рулетот во живо ги има истите правила како и традиционалната игра на рулет. Пред да започне играта, имате време да размислите какви облози треба да поставите. Целта на играта е да се погоди каде ќе слета топката. Во европскиот и францускиот рулет има 36 црни и црвени џебови и една зелена нула, додека во американската верзија на играта има една и двојна нула. Откако ќе се стават сите облози, дилерот ќе го заврти тркалото и ќе ја испушти топката, а ако топката слета на бројот што сте го избрале да победите.

Исто како и во традиционалниот рулет, постојат два главни типа на облози во играта на рулет во живо, внатрешни и надворешни облози. Ако сакате, можете да поставите повеќе од еден облог.

Надворешните облози се прават на поголем број броеви и на овој начин имате поголеми шанси за победа. Овие облози се совршени за играчи кои не прават`не сакаат да ризикуваат премногу и кои сакаат да поминат малку време играјќи ја играта и да се релаксираат. Бидејќи шансите да победите се поголеми, ќе победите подобро на крајот од вашата игра сесија и сте победиле`одете дома со празни џебови. Постојат различни видови на облози и тие се како што следува:

 • Облози на бои - Можете да се обложите или на сите црни или на сите црвени броеви.
 • Облози на непарни или парни броеви - може да се обложите на сите непарни или на сите парни броеви, без разлика на бојата.
 • Облози на ниски или високи броеви – Може да се обложите на броевите од 1 до 18, кои се ниски броеви, или од 19 до 36, кои се високи.
 • Облогот на десетина - можете да се обложувате на една од трите групи на броеви или од 1 до 12, од 13 до 24 или од 25 до 36.
 • Облог во колона - можете да се обложувате на 12-те броеви во колона од таблата за рулет.

Ако сте љубител на надворешни облози со низок ризик, можете да ги искористите и правилата „la partage“ и „en burg“ во францускиот рулет или правилото за предавање во американски рулет.

Внатре облози, од друга страна, се прават на единечни броеви или мали групи на броеви. Овие облози нудат повисоки исплати, но шансите за добивање на овие облози се многу помали отколку со надворешните облози. Повторно, постојат различни видови на внатрешни облози и тие се како што следува:

 • Директен облог - Можете да ставите облог на еден единствен број, на пример, 11 црно.
 • Сплит облог - Можете да ставите облог на два броја соседни еден до друг, како 1 Црвен и 2 Црн.
 • Уличен облог - можете да го ставите вашиот облог на три броеви кои се хоризонтално порамнети на таблата.
 • Облог Трио - Можете да се обложувате на 0, 1, 2 или 00, 2, 3.
 • The Corner Bet – Можете да се обложувате на четири броеви чија позиција се вклопува во квадрат од таблата за рулет. Овој облог е познат и како облог Квадрат.
 • Облог со шест линии - можете да се обложувате на два реда наместо на еден како во Street Bet.

Бакара во живо

Кога ќе одлучите да играте Baccarat во живо во EUcasino, можете да видите дека многу труд е вложен во производството на овие игри само за вас. Ќе поминете најдобро ако ова е вашата игра на избор. Baccarat се смета за една од најзабавните казино игри и играњето Baccarat во живо го прави искуството многу забавно. Ќе се вклучите повеќе во играта благодарение на специјалните карактеристики и облози.

Ова е игра со карти која вклучува три популарни варијанти на играта punto banco, baccarat chemin de fer и baccarat banque.

Треба да се обложите дали банкарот`раката или играчот`раката ќе биде најблиску до 9 и ќе победи, или можете да се обложите дека и дилерот и играчот ќе имаат рака со иста вредност и раката ќе заврши нерешено.

Постои однапред дефиниран сет на правила кои дилерот треба да ги следи кога станува збор за справување со картите. Во суштина, вие или дилерот можете`т влијае на исходот на картите, што ја прави оваа игра игра на среќа наместо игра на вештина.

Како да се игра бакара во живо?

Бакара се игра со 8 палуби од 52 карти, но тоа најмногу зависи од казиното, може да се игра и со 6 палуби. Вредностите на картичките се малку променети за играта. Ас има вредност 1, картите од 2 до 9 имаат номинална вредност, а 10, Џек, Квинс и Кралеви имаат вредност 0.

Играта започнува така што дилерот се занимава со 2 карти за секој играч и за себе. Во зависност од вкупната вредност на раката, може да се игра дополнителна карта. Раката што има вкупна вредност најблиску до 9 победи.

Правила за трета картичка

Во зависност од вкупната вредност на вашите први две карти, можеби ќе ви треба трета картичка за да ја подобрите вредноста на вашата рака. Има збир на правила кои ќе одредат кога можете да побарате трета картичка, а правилата се различни за играчот и дилерот.

 • Ако вие, играчот, имате рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, тогаш мора да земете трета картичка.
 • Ако имате рака со вкупна вредност помеѓу 6 и 7, тогаш мора да стоите.
 • Ако имате рака со вкупна вредност помеѓу 8 и 9, ја добивате таа рунда и играта е завршена.
 • Ако стоите, дилерот мора да земе трета карта ако има рака помеѓу 0 и 5.
 • Ако банкарот има рака со вкупна вредност помеѓу 8 и 9, таа рака победува и играта е завршена.
 • Ако земете трета картичка, тогаш банкарот мора да ја земе третата картичка ако има рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 2.
 • Ако вашата трета картичка е 2 или 3, тогаш банкарот мора да земе картичка ако има рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 4, а банкарот мора да стои ако има рака помеѓу 5 и 7.
 • Ако вашата трета картичка е 4 или 5, тогаш банкарот мора да ја земе третата картичка ако нивната рака е со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, и мора да стои ако вредноста на нивната рака е помеѓу 6 и 7.
 • Ако вашата трета картичка е 6 или 7, тогаш банкарот мора да ја земе третата картичка ако нивната рака е вкупно помеѓу 0 и 6, и мора да стои ако нивната рака е вкупно 7.
 • Ако вашата трета картичка е 8, тогаш банкарот мора да земе картичка ако има рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 2, и таа стои ако нивната рака е помеѓу 3 и 7.
 • Ако вашата трета картичка е Ace, 10 или face card, тогаш банкарот мора да земе картичка ако има рака помеѓу 0 и 3, и мора да стои ако има рака помеѓу 4 и 7.

Ова може да изгледа малку комплицирано, но вие не`Не мора да ги знае правилата за третата картичка за банкарот да ја игра играта. Можете да го разгледате, секогаш кога сакате да ги разјасните работите, но за почеток, можете да ставате облози без да се грижите за овие правила.

Блек Џек во живо

Едноставноста на блек џек го прави привлечен за многу играчи. Самата игра не бара речиси никаква вештина за играње и победа, па поради таа причина, многу играчи избираат да стават неколку облози на неа.

Блек Џек беше една од првите игри понудени од онлајн казината уште во 1990-тите, но фактот дека немаше дилер беше еден вид исклучување. Кога беше воведено казиното во живо, блек џекот почна да ја враќа својата слава.

Сега, играчите може да уживаат во круг со дилерот што го додава социјалниот елемент на играта, што се покажува дека е многу важно за овие видови игри. Друга работа, се уште има луѓе кои не`Не им верувате на онлајн казиното, иако тие се исклучително доверливи во денешно време, тие претпочитаат вистинска личност да се занимава со картичките наместо компјутер.

Друга истакната причина зошто луѓето претпочитаат игри во живо е тоа што одењето во казино од тули и малтер не е`Секогаш е опција, па играњето на овој начин може да го донесе казиното во вашиот дом.

Кога ќе седите на маса за блек џек во живо, дилерот ќе ве пречека и играта ќе започне речиси веднаш. Можете да го поставите вашиот облог користејќи дигитални чипови и откако ќе го обложите вашиот облог, картите ќе бидат поделени и раката ќе се игра како и обично. Можете да разговарате со продавачот ако имате какви било прашања што треба да се решат.

Казино во живо

Во EUcasino можете да најдете некои од најдобрите казино игри во живо од Evolution Gaming и NetEnt, кои се едни од најдобрите провајдери во казино индустријата. Некои од насловите што можете да ги најдете во EUcasino вклучуваат:

 • Baccarat Squeeze од Evolution Gaming
 • Deutsches Roulette од Evolution
 • Блек Џек Про од NetEnt во живо
 • Блек Џек од NetEnt во живо
 • Рулет ВИП од XPro.