EU Casino Преглед на казино - Payments

Age Limit
EU Casino
EU Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Payments

Можете да ги користите Skrill, Neteller и Paypal и за депозити и за повлекувања во EUcasino. Ова ги олеснува работите за играчите бидејќи овие методи се едни од најзгодните за играчите.

За да ви ги олесни работите, EUcasino додаде различни начини на плаќање, вклучувајќи е-паричници, дебитни и кредитни картички, само за да именува некои. Максималниот износ што треба да го депонирате зависи од методот што го користите, но во повеќето случаи, тоа е 10 долари. Максималниот износ што можете да го повлечете од казиното е 10.000 УСД месечно.

Некои начини на плаќање се дозволени во одредени земји, а во други не се дозволени. Значи, ќе мора да проверите претходно. Обично, ако начинот на плаќање е ограничен за вашата локација, тој нема да биде ни наведен кога ќе отидете на страницата Депозити и повлекувања.

Total score6.0
Добрите
+ ВИП салон
+ Нови понуди дневно
+ Едноставен дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (20)
Арапски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словенски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (10)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Бугарија
Данска
Ирска
Обединето Кралство
Полска
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (31)
Abaqoos
Bancontact/Mister Cash
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
EPS
Entropay
Euteller
GiroPay
Gluepay
Lottomaticard
MasterCard
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nordea
POLi
Paysafe Card
Postepay
Przelewy24
QIWI
Skrill
Sofortuberwaisung
SporoPay
Teleingreso
Ukash
Visa
ewire
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (5)