EU Casino Преглед 2024 - Responsible Gaming

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
Бонус100 бесплатни вртења
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
EU Casino is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Добро познат факт е дека коцкањето е активност која кај некои луѓе може да предизвика зависност. Идејата да добивате пари додека правите нешто во што уживате е примамлива, така што некои луѓе имаат тенденција очајно да се коцкаат дури и со парите што не ги имаат за да добијат некои победи.

Ако вие или некој што го познавате поминува низ зависност од коцкање, можете да ги посетите следните веб-страници за дополнителни совети и поддршка:

Лимит на депозит

Кога ќе ја креирате вашата сметка во EUcasino, ќе имате опција да ја ограничите вашата сметка. Имате можност за дневен, неделен или месечен лимит на депозитите што ги правите. Може да го промените лимитот подоцна ако сакате. Имајте на ум дека секој пат кога сакате да го намалите лимитот, ова ќе биде ефективно веднаш, додека, ако сакате да го зголемите лимитот, ќе треба да почекате најмалку 24 часа пред да стапи на сила.

Тест за самооценување

Тестот за самооценување е тест кој ќе ви помогне подобро да ги одредите вашите навики за коцкање. Кога ќе одговорите на сите прашања, можете лесно да разберете дали коцкањето ви излегува од раце. Дури и ако имате контрола над вашето коцкање, ви предлагаме да го направите тестот само за да видите дека сте на безбедна страна.

 • Дали понекогаш се коцкате подолго отколку што планирате?
 • Дали имате желба да се вратите и да се коцкате повеќе по голема победа?
 • Откако ќе изгубите, дали сакате да се вратите и да ги вратите изгубените пари?
 • Дали често се коцкате додека не ги изгубите сите пари?
 • Дали имате проблеми со спиењето затоа што мислите на коцкање?
 • Дали коцкањето влијае на вашиот домашен живот и ве натера да се чувствувате несреќно?
 • Дали некогаш сте ги изгубиле сите пари на коцкање и не сте успеале да ги платите сметките?
 • Дали сте се обиделе да престанете да се коцкате, но не успеавте?
 • Дали некогаш сте помислиле да го прекршите законот за да го финансирате вашето коцкање?
 • Дали позајмувате пари за коцкање?
 • Дали продавате лични работи за да го спонзорирате вашето коцкање?
 • Дали се чувствувате депресивно или дури и самоубиствено поради вашето коцкање?
 • Дали чувствувате каење после коцкање?
 • Дали се коцкате за да добиете пари за вашите финансиски обврски?
 • Дали се коцкате кога се чувствувате разочарани или кога сакате да славите?

Ако вашиот одговор е „да“ на повеќето од овие прашања, тогаш ви предлагаме да побарате помош. Можете да контактирате со некои од овие веб-локации за насоки и совети:

 • Анонимни коцкари
 • Националниот совет за проблеми со коцкање
 • GamCare
 • Помошна рака/ИГЦ
 • Терапија за помош на коцкање

Самоисклучување

Ако не`Не верувајте во себе да се држите настрана, но очајно треба да се одморите од коцкањето, можете да размислите за самоисклучување. Можете да го користите казиното`Опции за ограничување на играчите за да го направите тоа. Постојат различни ограничувања што можете да ги искористите. Може да започнете со периодот на ладење што ќе ви овозможи да изберете од 24 часа, 48 часа или 7 дена.

Друга опција што ја имате е да изберете Привремена суспензија што ви овозможува да ја заклучите вашата сметка за следните временски рамки, 30 дена, 60 дена или 90 дена.

Самоисклучувањето го нуди најдолгиот период, почнувајќи од 180 дена кој може да го зголемите со помош на Поддршка за корисници. За тоа време нема да можете да депонирате средства на вашата сметка и нема да добивате никаков маркетинг материјал од казиното.

Проблем со коцкање

EUcasino внимава на секој клиент што го има. Доколку забележат какво било нездраво однесување на ваша страна, ќе ве контактираат и ќе ви предложат да поставите некои ограничувања на вашата сметка. Дополнително, можете да ги проверите следните веб-локации за совет и насоки:

 • Анонимни коцкари
 • Националниот совет за проблеми со коцкање
 • GamCare
 • Помошна рака/ИГЦ
 • Терапија за помош на коцкање

Одговорно играње

Коцкањето е забавна активност што можете да ја правите секогаш кога имате слободно време. Тоа е форма на забава што ви овозможува да заработите некои брзи пари додека го правите тоа. Во никој случај коцкањето не треба да се гледа како форма на заработка. Луѓето имаат тенденција да заборават дека има големи шанси да изгубите кога играте казино игри и тие се водени од идејата дека можат брзо да заработат пари, па затоа имаат тенденција да ги занемарат фактите. Бркање загуби, коцкање со пари можеш`т да си дозволите да изгубите се само некои од знаците дека вашето коцкање излегува од контрола.

EUcasino е секогаш достапно за вас, и ако имате какви било прашања или грижи, треба да ги контактирате што е можно поскоро. Нивниот тим знае дека секој клиент е важен и тие сакаат да се чувствувате сигурни и да уживате во вашето искуство во казиното. Од таа причина ви нудат опција да поставите лимити и ве советуваат да играте одговорно.

Проверка на реалноста

Можете да контактирате со поддршката за корисници и да побарате од нив да додадат порака за проверка на реалноста на вашата сметка. Можете да изберете колку минути треба да има помеѓу секоја порака за проверка на реалноста. Секогаш кога ќе се појави порака која ве потсетува колку минути поминале, можете или да продолжите да играте или да престанете да играте. Оваа порака е еден вид потсетник што ќе ве врати од играта и ќе ви даде време да го преиспитате вашиот следен потег.

Оваа порака не само што ќе ви каже колку долго играте туку ќе ви покаже и колку сте изгубиле и колку сте освоиле.