Fat Boss Преглед на казино

Age Limit
Fat Boss
Fat Boss is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

FatBoss е прилично ново онлајн казино за биткоин, започнато од Mobile Technology Marketing Ltd, казино оператор кој поседува Master Gaming лиценца (CEG-IP/2014-0112) издадена од Curacao eGaming. Основан во 2019 година, тој сè уште е во сопственост и управуван од истиот оператор на казино, кој беше клучен за неговиот брз раст.

Fat Boss

Games

FatBoss има огромен избор на игри. Играчите имаат многу RNG игри за примерок, вклучувајќи онлајн слотови, бакара, блек џек, рулет и мноштво игри за инстант добивка и џекпот. За искусни коцкари кои бараат искуство во казино од тули и малтер, на интернет, има казино во живо со многу игри со дилери во живо.

Withdrawals

Исто како достапните методи за депозит, методите за повлекување исто така се важни. Среќните добитници можат да ги подигнат своите пари на истите начини што се користат при депонирање. Едно нешто што го ветува FatBoss е брзо повлекување, нешто што повеќето казина не го гарантираат. Сè додека сметката е потврдена, повлекувањата ќе бидат успешни.

Валути

За да се осигура дека играчите имаат непречено искуство при одредување на големината на облозите, FatBoss има мултивалутна платформа која поддржува популарни меѓународни валути, како што се еврото, американскиот долар, британската фунта, канадскиот долар, австралискиот долар, руската рубља и новозеландскиот долар. Покрај фиат валутите, FatBoss поддржува и криптовалути. Во моментов, играчите можат да користат биткоин.

Bonuses

Меѓу причините за експоненцијалниот раст на базата на играчи на ова казино се и профитабилните промоции и награди. Новите играчи секогаш добиваат добредојдена понуда која ги наградува со бонус на нивниот прв депозит, плус бесплатни вртења. Покрај понудата за добредојде, FatBoss има редовни бонуси за повторно вчитување, неделни парични награди и други поволности.

Languages

Една од областите каде што на FatBoss казиното му треба подобрување се јазичните опции. За разлика од повеќето негови конкуренти со повеќејазични веб-локации кои ги поддржуваат сите меѓународни јазици, FatBoss поддржува само пет јазици; Англиски, француски, руски, германски и јапонски. Веројатно, ќе бидат додадени повеќе јазици за да им се овозможи на сите играчи да влезат во играта.

Mobile

Казиното FatBoss е една од најдобрите опции за коцкарите на биткоин. Достапен е како инстант игра и е оптимизиран за мобилни казино игри. Широкиот асортиман на игри во казино RNG и игри со дилери во живо го прави дом на обичните играчи на казино, како и на искусни коцкари во казино.

Software

Тајната за таков импресивен избор на игри е долгата листа на добавувачи на софтвер во казиното. Некои од домашните имиња кои исто така работат со FatBoss вклучуваат LuckyStreak, Evolution Gaming, Play 'n GO, Authentic Gaming, Playson, Visionary iGaming, Relax Gaming, BetSoft, NetEnt, Pragmatic Play Ltd, Red Rake Gaming и Ezugi.

Support

Ништо не е непријатно како казино без доверлива услуга за клиенти. За среќа, FatBoss има посветен тим за поддршка на клиентите достапен на разговор во живо, иако не 24/7. Покрај разговорот во живо, има и е-пошта преку која играчите можат да стигнат до компанијата. Друг одличен ресурс за играчите е делот ЧПП за FatBoss.

Deposits

FatBoss разбира дека еден од факторите што играчите ги земаат во предвид при изборот на најдоброто онлајн казино се достапните методи за депозит. Од таа причина, компанијата соработува со сите главни даватели на онлајн плаќања, од кредитни картички до е-Паричници. Опциите за депозит вклучуваат VISA, MasterCard, Paysafecard, Skrill, Neteller и така натаму.

Total score8.0
Добрите
+ Брз и сигурен депозит и исплати
+ Понуда на ВИП програма
+ Достапна е програма за лојалност

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (5)
Јапонски
Англиски
Германски
Руски
Француски
БонусиБонуси (2)
Reload бонусБонус за добредојде
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Евра
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Јапонија
Австрија
Естонија
Латвија
Литванија
Полска
Франција
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (20)