GratoWin

Age Limit
GratoWin
GratoWin is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

GratoWin е добро воспоставено онлајн казино кое е насочено кон играчи со седиште во Франција и земјите од француско говорно подрачје. На пазарот е од 2019 година и се позиционираше како големо онлајн казино со значителни приходи. Високите ролки го земаат предвид приходниот аспект на кое било казино бидејќи онлајн казината со значителни приходи немаат проблеми со исплатата на големи добивки. 

GratoWin онлајн казиното нуди ексклузивен избор на казино игри како што се слотови, гребење карти и игри со дилери во живо. Казиното нуди и бонуси за депозит и без депозит, кои им помагаат на играчите да ги прошират своите сметки. Овој преглед ќе нагласи некои од уникатните карактеристики што играчите ги уживаат со приклучување на онлајн казиното на GratoWin.

Games

GratoWin онлајн казино содржи уникатен избор на слотови, гребење карти и казино игри во живо. Можете брзо да се регистрирате и да започнете да го истражувате лобито на казиното без никакви ограничувања. Лобито на казиното е лесно за корисниците, со добро прикажани различни категории. Казиното во живо е преполно со игри на маса во живо и видео покери за сите играчи. 

слотови

Делот за слотови отсекогаш доминирал во казино лоби ширум светот. Тие се распространети меѓу играчите на казино и доаѓаат со возбудлива игра, одлични теми и одлични бонус карактеристики. Сè што треба да направите е да го ставите вашиот облог и да кликнете на копчето за центрифугирање. Достапните слотови вклучуваат:

 • Клеопатра
 • Истражувач на џунглата
 • Златна треска
 • Пирамидното вртење
 • Моќен Межа

Игри со гребење

Како слотови, игри со гребење со карти им овозможи на корисниците да ја изгребат избраната картичка за да ги откријат нејзините информации. Ова одредува дали некој играч победил или не. Постојат неколку опции за избор во казиното лоби на GratoWin. Некои од популарните избори вклучуваат:

 • Злато на Ацтеките
 • Кралот на гребење
 • Тотем мајстори
 • Замок на тиква
 • Тркало на среќата

Казино игри во живо

Делот за казино во живо е епскиот центар на модерните казино игри. Нуди возбудливо искуство каде играчот се соочува со дилер во живо. За време на играта, играчите можат да разговараат странично со дилерот. Некои од најдобрите игри со дилер во живо вклучуваат:

 • Извонреден рулет
 • Бесконечен Блек Џек
 • Супер Сик Бо
 • Има или нема договор
 • Монопол во живо

Джакпот

Делот за џекпот е главната атракција за високите ролери. Тој нуди огромни исплати преку фиксни и прогресивни џекпот. Тековниот износ на џекпот обично се прикажува во горниот дел од играта. Се ресетира на стандардната вредност откако ќе се освои. Некои од игрите вклучуваат:

 • Диви леприкон
 • Диви сирени
 • Звездено овошје
 • Г-дин и г-ѓа Скреч
 • Тајните на џунглата

Withdrawals

Повлекувањата на Gratowin се вршат преку Bank Draft, iDeal, Skrill, Visa или користите банкарски трансфер. Секогаш е добро да се распрашате за банкарскиот процес за да бидете сигурни дека ги разбирате јасно. Ова ќе ве информира за сите можни одложувања што може да настанат во текот на процесот. Лимитот за повлекување е 3000 долари месечно.

Bonuses

Казиното GratoWin нуди возбудливи бонус пакети на своите нови и постоечки играчи. Новите играчи се квалификуваат за 2 вида пакети за добредојде. Прво, постои а бонус без депозит од 7 € во бесплатна готовина. Второ, играчите можат да пристапат до a Бонус понуда за натпревар од 100% до 200 евра по пријавувањето. Има услов за обложување од 50 пати и за бонуси и минимален депозит од 10 евра за бонусот за совпаѓање. Други бонуси вклучуваат:

 • Понеделнички бонус за враќање на готовина
 • Петок забавен бонус

За редовните и високите ролери на GratoWin, играчите можат да ги градат своите ВИП нивоа и да добиваат поени и уште повеќе бонуси до 2500 евра. Тие исто така би вклучиле и менаџер на лична сметка.

Payments

GratoWin онлајн казиното нуди повеќе начини на депозит и повлекување. Сите банкарски опции се легално регистрирани на локации каде што е достапно онлајн казиното GratoWin. Минималниот депозит е 10 евра, со ограничувања за повлекување поставени на 3.000 евра и 15.000 евра за ВИП играчи. Некои од популарните методи вклучуваат:

 • Виза
 • MasterCard
 • CASHlib
 • Платени парички
 • Неосурф

Languages

Францускиот е примарен јазик на онлајн казиното GratoWin. Поради огромниот пазар сега поддржува бројни јазици, вклучувајќи англиски, шпански и италијански. Ова им овозможи на луѓето од други земји да ги играат игрите што се нудат во казиното. Ова доведе до зголемување на пазарот за казино игри GratoWin. 

Валути

Онлајн казиното GratoWin ја прифати различноста на коцкарската индустрија и моментално поддржува бројни валути. Играчите ја избираат претпочитаната валута за време на регистрацијата. Првично, онлајн казиното GratoWin поддржуваше ограничени опции за валута. Играчите можат да вршат трансакции користејќи:

 • евра
 • американски долари
 • Канадски долари
 • Мексикански пезоси
 • Бразилски Реал

Можете да пристапите до комплетната листа на валути под Таксономии.

Software

Бројот на добавувачи на софтвер во партнерство со онлајн казино има тенденција да ја одреди големината на лобито за игри. Онлајн казиното GratoWin тргна по редок пат работејќи со помали и помалку популарни развивачи на софтвер. Тие имаат над 150 слотови и игри со гребење со карти во казиното лоби на GratoWin. Овие игри се напојувани од Netoplay и Anakatech. 

Напротив, неодамна претставените игри со дилер во живо, напојувани од Evolution Live Gaming, џиновски развивач во индустријата за игри. Во моментов нуди над 30 игри со дилери во живо. Можете да најдете различни маси за блек џек, рулет, сик бо и рулет. Има простор за проширување доколку GratoWin партнери со повеќе програмери.

Зошто да играте во онлајн казиното GratoWin

Секое онлајн казино мора да ја бара својата позиција на пазарот на коцкање преку ексклузивни карактеристики и понуди. Прво, онлајн казиното GratoWin е компатибилно со повеќе уреди. Не е важно каде сте; можете да пристапите до платформата GratoWin преку компјутер, таблет или мобилен уред. Сигурната услуга за поддршка на корисници 24/7 ја надополнува нејзината компатибилност. 

GratoWin е обезбеден со SSL технологија за шифрирање и најновите заштитен ѕидови за безбедност и правичност. Играчите не треба да се грижат за правичноста бидејќи силна агенција за игри ги регулира сите операции на казино. И покрај недостатокот на игри на маса и видео покери, GratoWin нуди врвни слотови, игри со гребење карти и игри во живо. Овие игри се достапни на инстант игра; затоа нема потреба да ги преземате игрите.

Deposits

Депозитите во казиното Gratowin може да се направат преку PaySafe Card, Zimpler, Maestro, Skrill и Entropay. Играчите треба да изберат брз и лесен начин за правење депозити. Со овие опции, можете да ја изберете вашата банка и да започнете да играте со Gratowin. Тие се справуваат со вашите лични податоци со доверливост за да бидете сигурни со нив.

Support

Добриот тим за поддршка е многу важен на секоја локација за казино. Треба да биде лесно достапен за да се исполнат прашањата и барањата на играчот. Систем за поддршка за разговор во живо со полно работно време е најдобриот за да ве води со сите ваши прашања. Ова ќе ги задржи играчите задоволни и информирани. 

Тимот за поддршка на GratoWin е достапен 24/7 преку разговор во живо, е-пошта (support@gratowin.com), или телефонски повик.

Добрите
Лошите
- Нема игри на маса или видео покер
- Неколку ограничени земји
- Нема достапни информации за ревизија на RNG од трета страна

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Италијански
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (7)
Белгија
Данска
Италија
Нова Каледонија
Франција
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Coinspaid
MaestroMasterCard
MisterCash
Neosurf
NetellerSkrill
Sofort
Visa
iDEAL
СофтверСофтвер (3)
Evolution Gaming
Leander Games
iSoftBet