GSlot Преглед 2024 - Account

GSlotResponsible Gambling
CASINORANK
8.17/10
БонусБонус $200 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилен телефон
6000+ игри
Повеќејазично казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилен телефон
6000+ игри
Повеќејазично казино
GSlot is not available in your country. Please try:
Account

Account

За да ги играте над 6.000 игри, да ги барате бонусите и промоциите и да учествувате во ВИП програмата на GSlot казиното, играчите треба да регистрираат сметка.

При регистрација, тие ќе треба да ги почитуваат условите и условите на онлајн казиното. Најважниот T&C е старосната граница. Играчите кои сакаат да регистрираат сметка во GSlot Casino треба да бидат постари од 18 години. Вреди да се напомене дека некои земји ја поставија законската возраст за коцкање на 19 или 21 година.

Регистрирањето сметка на GSlot не трае повеќе од само неколку минути. Играчите можат да го завршат процесот од нивниот мобилен или десктоп уред. За успешно да регистрирате сметка, треба да ги преземете следниве чекори:

  • Регистрацијата започнува со пристап на играчот на официјалната веб-страница на GSlot Casino. Тие можат да го направат тоа од мобилни и десктоп уреди, но процесот е полесен за завршување на десктоп уред.
  • Потоа, играчите треба да кликнат на зеленото копче Пријавување, кое се наоѓа во горниот десен агол на екранот.
  • Откако ќе се отвори скокачкиот прозорец, тие ќе треба да му ги дадат на казиното следните информации: е-пошта, лозинка и претпочитана валута.
  • Последниот чекор од процесот е да кликнете на копчето Sign-Up и да го финализирате процесот. Играчите треба да имаат на ум дека казиното ќе побара од нив да ги потврдат своите сметки.

Ограничете ја сметката

GSlot им забранува на играчите да регистрираат повеќе сметки. Оние што го прават тоа, се соочуваат со ризик да им биде суспендирана или укината сметката од страна на администраторите.

Сите услуги во GSlot казиното се достапни за играчите кои имаат една сметка и една IP адреса. Бонусите и промоциите може да се бараат само од таа една сметка.

Процес на верификација

Исто како и секое друго казино, GSlot бара од новорегистрираните играчи да ја потврдат својата сметка откако успешно ќе ја регистрираат. Верификацијата е задолжителна поради фактот што играчите нема да можат да подигнат пари додека не се заврши овој чекор.

За да ја потврдат својата сметка, играчите ќе мора да достават GSlot со слики од нивната лична карта/возачка дозвола/пасош и сметка за комунални услуги на името на играчот. Адресата треба да биде видлива на сметката за комунални услуги.

Најдобар начин да ги испратите овие документи е или да ги скенирате или да направите јасна слика од нив. Потоа, играчите треба да ги испратат овие датотеки до тимот за поддршка на клиентите на казиното.

Откако тимот на казино ќе ги прими и прегледа, ќе ја потврди сметката на играчот. Обично, не се потребни повеќе од само неколку часа за GSlot да ја потврди сметката.

Најавете се, корисничко име и лозинка

Кога регистрираат сметка, играчите ќе треба да смислат единствено корисничко име и лозинка. Благодарение на корисничкото име, тие ќе уживаат одредено ниво на анонимност на интернет и со тоа нивната онлајн безбедност ќе биде подигната на ново ниво.

При креирањето на лозинката, важно е играчите да ја направат што е можно покомплексна. На тој начин, тие ќе ја минимизираат заканата некој да дознае за тоа и да го искористи за да се најави на име на играчот. И корисничкото име и лозинката треба да бидат единствени.

Да.

Бонус за нова сметка

Откако играчите ќе создадат сметка во казиното GSlot, тие ќе можат да ја побараат понудата за добредојде, која се состои од бонуси на првите три депозити што играчите ги прават. Наградите се следните:

  • Бонус за прв депозит: 100% до 100 долари и 100 бесплатни вртења
  • Бонус за 2-ри депозит: 50% до 100 долари и 50 бесплатни вртења
  • Бонус за трет депозит: 50 бесплатни вртења

Вкупната награда од понудата за добредојде може да достигне до 200 долари и 200 бесплатни вртења. Кога барате бонус за добредојде, играчите треба да забележат дека се потребни бонус кодови.

Потребните шифри се:

  • G100 за бонус за прв депозит
  • G50 за вториот бонус за депозит
  • GS за третиот бонус за депозит

Пред да ја побарате понудата за добредојде во казиното GSlot, од витално значење е да ги прочитате условите и условите бидејќи тие го наведуваат периодот на важност на бонусот, барањата за обложување, минималниот потребен депозит, подобноста на играта итн.

Да почнеме со минималниот потребен депозит. За да ги побараат бонусите за првиот и вториот депозит, играчите треба да депонираат најмалку 20 долари. Минималниот потребен депозит за третиот бонус е поставен на 25 долари.

Има неколку термини и услови што играчите треба да ги запомнат и за бесплатните вртења. Прво, 100-те бесплатни вртења од бонусот за прв депозит не се добиваат одеднаш. Наместо тоа, играчите добиваат 20 бесплатни вртења 5 последователни дена.

Единствената подобна игра на која може да се користат е Book of Dead од Play'n GO. Ако Book of Dead не е достапна во соодветната земја на играчот, алтернативната игра е Gold Canyon од BSG. Бонусот за прв депозит важи 5 дена и бесплатните вртења мора да се активираат во рок од еден ден.

Продолжувајќи понатаму, вториот бонус за депозит нуди бонус за совпаѓање од 50% кој оди до 100 долари и 50 бесплатни вртења. Играчите добиваат 25 бесплатни вртења 2 последователни дена.

Исто како бонус за прв депозит, вториот бонус за депозит важи 5 дена и бесплатните вртења мора да се активираат во рок од еден ден. Првите 25 бесплатни вртења мора да се користат на Legacy of Dead од Play'n GO, додека втората серија од 25 бесплатни вртења може да се користи само на Doom of Egypt од Play'n GO.

Ако случајно овие две игри не се достапни во соодветната земја на играчот, алтернативните игри на кои може да се користат бесплатните вртења се Slotfather2 од BSG и Fire & Steel од BSG.

Конечно, третиот бонус за депозит ги наградува играчите со 50 бесплатни вртења кои мора да се активираат во рок од еден ден. Исто како и вториот бонус за депозит, играчите добиваат 2 серии од 25 бесплатни вртења 2 последователни дена.

Првата серија бесплатни вртења може да се користи само на Doom Of Egypt од Play'n GO, додека втората серија бесплатни вртења може да се користи само на Scroll Of Adventure од BGaming.

Конечно, барањата за обложување за првиот и вториот бонус за депозит се поставени на x40, а максималниот износ на облогот додека се обложува е поставен на 1 $.