GSlot Преглед на казино - Payments

Age Limit
GSlot
GSlot is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Payments

Една од најдобрите карактеристики на GSlot казиното е фактот што ова казино им обезбедува на регистрираните играчи многу начини на депозит и повлекување. 

Благодарение на фактот што казиното го користи најновиот 128-битен софтвер за шифрирање SSL, играчите можат да бидат сигурни знаејќи дека безбедноста е на место и дека несаканите трети страни нема да добијат пристап до чувствителни информации. 

Сепак, бројот на прифатени начини на плаќање може да варира, во зависност од локацијата на играчот.

Регистрираните играчи во GSlot казиното можат да депонираат и повлекуваат средства кога сакаат. Доколку планираат да ги повлечат добивките направени со еден од прикажаните бонуси (бонус за добредојде, неделен бонус, четврток бонус), треба да имаат на ум дека бонусите доаѓаат со неколку услови и услови што треба да се исполнат.

Барањата за обложување се меѓу најважните T&C, така што играчите треба да обрнат внимание на овие детали. Минималниот износ што играчите можат да го повлечат во GSlot казиното е поставен на 20 долари, додека максималната сума е поставена на 5.000 долари по трансакција.

Случајот е ист за депозитите - минималниот депозит е 20 долари, додека максималниот депозит е 5.000 долари.

Пред играчите да можат да повлечат средства од нивните сметки, од нив ќе се бара да ги потврдат. За среќа, процесот е исклучително едноставен и ќе потрае само неколку минути за да се заврши.

По регистрирањето сметка, GSlot Casino ќе побара од играчите да испратат неколку документи кои можат да го потврдат нивното вистинско име и адреса. Откако играчите ќе ги испратат потребните документи, казиното веднаш ќе ја потврди нивната сметка и тие ќе можат лесно да подигнат пари.

Ако играчите се соочат со некои проблеми во врска со депозитите или повлекувањата, тие треба да стапат во контакт со тимот за поддршка на клиентите на казиното. Поддршката за корисници во GSlot казиното може да се постигне преку разговор во живо или со пополнување онлајн формулар. Казиното ќе одговори веднаш.

Ако случајно дојде до спор помеѓу играчот и GSlot, играчите секогаш можат да контактираат со Органот за игри на среќа на Малта. Ова раководно тело го лиценцира GSlot казиното и има моќ да ги решава сите спорови што може да се појават.

Депозитите на GSlot се моментални и не доаѓаат со никакви надоместоци. Повлекувањата немаат никакви надоместоци, но времето на обработка зависи од избраниот метод.

Кредитните и дебитните картички имаат време на обработка до 3 работни дена, банкарските трансфери се обработуваат во рок од 5 работни дена, а останатите методи за повлекување доаѓаат со инстант обработка.

Total score8.2
Добрите
+ Пријателски на мобилен телефон
+ 6000+ игри
+ Повеќејазично казино

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (8)
Јапонски
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Унгарски
Фински
Француски
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Унгарски форинти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Унгарија
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
Accent Pay
AstroPay
AstroPay Card
Credit Cards
Debit Card
Directa24
EPS
EcoPayz
GiroPay
JCB
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
UPayCard
Visa
Zimpler
iDEAL
iDebit
СофтверСофтвер (41)