GSlot - Responsible Gaming

Age Limit
GSlot
GSlot is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање може да прерасне во сериозен проблем доколку играчите не се справат со тоа навреме. Ако играчите се чувствуваат како да не можат да престанат да играат и стануваат зависни од прикажаните казино игри, тогаш треба да стапат во контакт со Терапија за коцкање, Анонимни коцкари или GamCare. 

Тоа се организации кои им помагаат на играчите да ги надминат ваквите проблеми.

GSlot е онлајн казино кое навистина се грижи за безбедноста и благосостојбата на своите регистрирани играчи.

Затоа казиното соработува со GamCare, Gamblers Anonymous и Gambling Therapy. Овие организации се таму за да им помогнат на играчите кои се соочуваат со штета од коцкање, а деталите за тоа како да стапат во контакт со нив се прикажани подолу.

  • GamCare: GamCare е една од најугледните организации која им помага на играчите кои имаат зависност од коцкање. Нејзината официјална веб-страница е https://www.gamcare.org.uk а телефонската линија е 0845 6000 133.
  • Анонимни коцкари: играчите кои сакаат да стапат во контакт со анонимни коцкари можат да се пренасочат на официјалната веб-страница на оваа организација - https://www.gamblersanonymous.org.
  • Терапија со коцкање: Официјалната веб-страница на Терапија за коцкање е https://www.gamblingtherapy.org и играчите кои се соочуваат со штета од коцкање се повеќе од добредојдени да стапат во контакт со организацијата.

Лимит на депозит

Како начин да бидете сигурни дека играчите се коцкаат одговорно, GSlot казиното вметна лимит за депозит. Со оваа граница, им овозможува на играчите да го постават максималниот износ што можат да го депонираат и да играат во казиното.

Притоа, играчите го ограничуваат својот буџет, а со тоа и времето што го поминуваат во казиното и се грижат да не развијат зависност од коцкање. За да поставите лимит за депозит, играчите треба само да кликнат на менито „Лични граници“.

Овие ограничувања може да се променат ако стапите во контакт со тимот за поддршка на корисници на GSlot.

Самоисклучување

Само-исклучувањето се нуди и во GSlot казиното и играчите кои се чувствуваат како да трошат премногу време играјќи игри секогаш можат да изберат да ја суспендираат својата сметка на одреден период.

Играчите треба да имаат предвид дека преостанатите средства од нивната сметка во казино ќе бидат исплатени откако ќе заврши времето за самоисклучување.

Тест за самооценување

Иако нема специфичен тест за самооценување на официјалната веб-страница на GSlot Casino, играчите кои сакаат да проценат дали се ранливи или се во раните фази на искусување штета од коцкање, можат да стапат во контакт со тимот за поддршка на клиентите за да дознаат повеќе информации за ова тема.

Одговорно играње

GSlot е секогаш категоричен за заштита на своите играчи, поради што е посветен на одговорното играње. Како што беше споменато претходно, казиното соработува со три од водечките светски организации кои им помагаат на играчите кои се соочуваат со штета од коцкање.

Оние кои сакаат да го спречат тоа да се случи секогаш треба да имаат на ум неколку работи:

  • Играњето на GSlot секогаш треба да се прави само за забавни цели.
  • Играјте за забава и никогаш не бркајте такви загуби може да доведе до развој на зависност од коцкање.
  • Играчите треба да ги ограничат времето и парите што ги трошат во казиното.
  • Ако се чувствуваат како да развиваат зависност од коцкање, треба да стапат во контакт со соодветните организации за штета од коцкање.

Малолетно коцкање

Освен што ќе се погрижи играчите да не формираат зависност од коцкање, GSlot казиното сака да ги заштити сите малолетни играчи и да се погрижи тие да не завршат со регистрирање сметка на својата платформа.

Тоа е причината зошто само играчи 18 и повеќе (или според законите во соодветната земја) можат да се регистрираат на оваа страница. За да ја потврди нивната возраст, казиното бара од играчите да испратат фотографии од нивната лична карта издадена од владата, сметка за комунални услуги итн.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (8)
Јапонски
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Унгарски
Фински
Француски
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Унгарски форинти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Унгарија
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
Accent Pay
AstroPay
AstroPay Card
Credit Cards
Debit Card
Directa24
EPS
EcoPayz
GiroPay
JCB
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
UPayCard
Visa
Zimpler
iDEAL
iDebit
СофтверСофтвер (41)