GSlot Преглед 2024 - Withdrawals

GSlotResponsible Gambling
CASINORANK
8.17/10
БонусБонус $200 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилен телефон
6000+ игри
Повеќејазично казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилен телефон
6000+ игри
Повеќејазично казино
GSlot is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Откако успешно ќе се регистрираат и ќе ја потврдат својата сметка на GSlot, играчите ќе можат да ги повлечат добивките што ги остваруваат од игрите и бонусите и промоциите.

Благодарение на фактот што ова угледно онлајн казино го користи најновиот софтвер за шифрирање SSL, играчите можат да бидат сигурни дека сите нивни трансакции ќе бидат безбедни и дека податоците ќе се чуваат од опасност.

За разлика од повеќето казина кои ги фрустрираат играчите кога станува збор за повлекувања, GSlot гарантира брзо повлекување, се додека сметката на играчот е потврдена.

Достапните методи за повлекување се движат од е-паричници и картички до банкарски трансфери . Тука повторно има минимална граница за повлекување и максимална граница за повлекување. Пресвртот варира во зависност од начинот на повлекување.

Првото и најважното нешто што треба да се забележи за повлекувањата на GSlot е фактот дека казиното не наплаќа никакви надоместоци за овие трансакции. Играчите треба само да се логираат на нивната сметка и да влезат во делот на благајната.

После тоа, тие можат да изберат еден од следниве методи за да ги префрлат парите од нивната сметка во казино:

 • VISA, MasterCard, Maestro: минималниот износ за повлекување за кредитни и дебитни картички е $20, а максималниот е $5.000.
 • Скрил, Рапид од Скрил: играчите кои повлекуваат пари со Skrill или Rapid by Skrill треба да префрлат минимум 20 долари.
 • Neteller, Neosurf, Paysafecard: минималниот износ за повлекување за овие три начини на плаќање е 20 долари.
 • Банкарски трансфери: играчите кои сакаат да направат повлекување преку банкарски трансфери треба да бидат свесни за фактот дека минималниот износ за повлекување е 500 УСД, додека максималниот е 5.000 УСД.
 • ecoPayz, Trustly, MiFinity: минималното повлекување за Trustly, MiFinity и ecoPayz е $20, а максимумот е $5.000.

Овие правила се однесуваат на повлекувања направени за добивки добиени со облози со вистински пари во GSlot казиното. Политиките се малку поинакви кога станува збор за повлекување пари од бонус.

Играчите треба да бидат свесни за фактот дека секој бонус за депозит во GSlot казиното доаѓа со барања за обложување.

Тие го наведуваат износот што играчите треба да го вложат пред да можат да ги повлечат добивките направени со бонусот. На пример, бонусот за прв депозит (понуда за добредојде) има барања за обложување x40 и минимален депозит од 20 долари.

Тоа значи дека играчите ќе треба да вложат најмалку 800 долари за да можат да ги повлечат добивките од бонус. Барањата за обложување се пресметуваат со множење на депозитот, кој во овој случај е 20 долари, заедно со придонесот за обложување, кој е x40.

Време на повлекување

Како што беше споменато претходно, секој начин на повлекување во GSlot казиното има одреден период на обработка. Откако казиното ќе ги обработи средствата, ќе ги пренесе на избраниот банкарски метод на играчот. Периодот на обработка за истакнатите методи за повлекување на GSlot е следниот:

 • VISA, MasterCard, Maestro: овие три начини на плаќање доаѓаат со време на обработка од 1-3 работни дена. Надоместоците за обработка не се наплаќаат.
 • Скрил, Рапид од Скрил: ако играчите сакаат да повлечат средства со Skrill и Rapid од Skrill, со задоволство ќе знаат дека повлекувањата се обработуваат веднаш и не се наплаќаат такси.
 • Neteller, Neosurf, Paysafecard: играчите кои сакаат да повлечат средства од нивната сметка преку Neteller, Neosurf или ecoPayz ќе бидат задоволни да знаат дека средствата се обработуваат и се испраќаат веднаш.
 • Банкарски трансфери: банкарските трансфери се сметаат за најбавна опција кога станува збор за повлекување пари бидејќи периодот на обработка за овој метод е 1-5 работни дена.
 • ecoPayz, Trustly, MiFinity: конечно, играчите кои сакаат да повлечат средства преку ecoPayz, Trustly и MiFinity ќе можат да ги добијат средствата веднаш додека се обработуваат веднаш.

Како да се повлечете?

Повлекувањето средства на GSlot е лесно и едноставно како што некој би помислил. Секако, доколку играчите сакаат да повлечат средства, ќе мора да се регистрираат и да ги потврдат своите сметки. Процесот на регистрација е едноставен бидејќи само бара од играчите да му дадат на казиното некои основни информации за себе.

Потоа, тие ќе треба да ја потврдат својата сметка, што се прави со обезбедување на потребните документи на казиното. Откако играчите ќе ги достават документите, нивните сметки ќе бидат потврдени речиси веднаш.

Откако ќе заврши процесот на верификација, играчите ќе можат лесно да ги повлечат средствата. Прво, тие треба да пристапат до делот на благајната. Потоа, тие треба да влезат во менито за повлекувања и да изберат еден од достапните методи.

Достапни методи за повлекување во GSlot Casino се кредитни и дебитни картички, ecoPayz, банкарски трансфери, Neteller, Skrill, Rapid by Skrill, Neosurf, Paysafecard, Trustly и MiFinity. Следниот чекор од процесот е избирање на претпочитаната сума што тие сакаат да ја повлечат.

Играчите треба да имаат на ум дека има минимален износ за повлекување кој е поставен на 20 долари. Единствен исклучок од ова правило е повлекувањето на банкарски трансфер, кое доаѓа со минимално повлекување од 500 долари.

Дополнително, времето на обработка варира од еден метод до друг. Повлекувањата на кредитни и дебитни картички се обработуваат во рок од 1-3 работни дена, банкарските трансфери се обработуваат во рок од 5 работни дена и сите други методи доаѓаат со инстант повлекувања.

Откако играчите ќе го внесат претпочитаниот износ за повлекување и ќе го изберат својот метод, останува само да го потврдат повлекувањето и да чекаат средствата да бидат префрлени.

Валута

GSlot казиното им обезбедува на регистрираните играчи различни методи за повлекување. Не само тоа, туку повлекувањата се исклучително брзи бидејќи повеќето методи нудат инстант повлекувања. Што се однесува до прифатените валути, казиното ги завршува повлекувањата во истите валути како и депозитите. Тие се следните:

 • евра
 • Американски долар
 • Новозеландски долар
 • канадски долар
 • Норвешка круна
 • полски злоти
 • Јужноафрикански ранд
 • јапонски јен
 • унгарска форинта
 • Индиски рупии