Топ 10 GTS Онлајн Казино

GTS е подружница на Playtech, со седиште надвор од ОК и работи од 2005 година. Тие се прославија по лансирањето на платформата EdGE, која ги подобрува моторите за игри. Оваа технологија сега поддржува над 300 слот игри, од различни оператори. Најсуштинското решение за слотови од GTS е Snakes & Ladders, After Night Falls и Thai Flower.

Оваа реномирана компанија се гордее што нуди софтвер кој води до извонредно искуство за играње казино..

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

GTS софтвер

Gaming Technology Solutions, инаку познат како GTS, е добавувач на софтвер со седиште во Велика Британија, кој работи надвор од Ипсвич. Основана во 2005 година, компанијата обезбедува решенија за игри на бизниси ширум светот. Тешката индустрија Playtech го купи GTS во 2009 година, зголемувајќи го кредибилитетот на брендот и отворајќи можности за понатамошен раст. Како такви, програмерите се целосно лиценцирани и регулирани од двете Комисија за коцкање во Обединетото Кралство и на Орган за игри на среќа на Малта.

Единствени карактеристики на GTS

Додека GTS обезбедува низа решенија за меки игри од крај до крај, тој е познат пред сè по својата отворена платформа EdGE. Ова Enhanced Gaming Engine (EdGE) овозможува целосна интеграција на различни игри создадени дома и од други програмери, кои вклучуваат Rabcat, Leander Games, Blueprint Gaming и IGT. Ова им овозможува на играчите моментален пристап до најдобрите во казино слотови и игри на глобално ниво. Некои од придобивките од технологијата се како што следува:

  • Доставува содржина низ различни региони, валути и јазици, што вклучува бројни европски и азиски јазици.
  • Обезбедува разновиден софтвер, од опции за спортско обложување до слотови, омилени на маса и карти, бинго и повеќе, како инстант играње и преземање.
  • Лесно користење и флексибилност за операторите кои можат да ги зголемат приходите додека ги намалуваат трошоците и добиваат поголема контрола со вредни алатки за подобрување на управувањето со производите и сметките.

Тековната платформа EdGE е домаќин на над 300 наслови, од кои повеќето спаѓаат во категоријата слотови. Сепак, играчите кои бараат игри во живо имаат многу избори кога се одлучуваат за онлајн казино Playtech, при што брендот се смета за еден од најголемите светски добавувачи на софтвер за казино во живо. Добрата вест е дека GTS доставува производи само до целосно регулирани партнери, обезбедувајќи безбедност на играчите и целосен мир за време на часовите на забава.

Во поново време, компанијата го насочи својот фокус кон мобилниот и iTV коцкарскиот сектор, обезбедувајќи најсовремени софтверски решенија за современите гејмери. Сепак, дури и искусни играчи на казино може да не го препознаат името на Gaming Technology Solutions. Поголемиот дел од нивните производи се развиени заедно со големите индустриски позиции и објавени под брендирањето на нивниот партнер, што помага да се прошири опсегот на компанијата. Оттука, многу обложувачи ќе бидат запознаени со нивните понуди без воопшто да знаат.

Најпопуларните игри на GTS

Додека тие допрва треба да се впуштат во пазарот на игри во живо, GTS сè уште има различни возбудливи слотови за примероци, од кои некои се истражени подолу:

Змии и скали: Овој семеен класик продолжува да ја забавува секоја генерација во овој забавен слот. Едноставна, но задоволувачка, играта користи скетери, множители и бесплатни вртења за да им помогне на играчите да ги подобрат своите шанси и да ги зголемат своите паричници додека се осмелуваат на таблата.

300 штитови: Заснован на холивудскиот хит 300, овој слот во центарот на Спартанците содржи сè што може да се очекува од античката тема за воин. Дејството се загрева во возбудливиот бонус на Battle Feature, кој нуди огромен мултипликатор до 300 x и опција за повторно активирање на бесплатни вртења.

Монополски мега џекпот: Уште една омилена игра на табла, Monopoly стана една од најиграните игри во казина во живо. Овој IGT слот додава дополнителна привлечност на неговата забавна игра со своите прогресивни џекпот, кои често надминуваат огромни 3 милиони долари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)