Топ 10 Half Pixel Studio Онлајн Казино

Едно од најновите деца на блокот на онлајн казино, Half Pixel Studios е основано во 2020 година и ја лансираше својата прва и единствена игра во летото истата година.

Иако досега има издадено само една казино игра, Retro Galaxy, нејзината дебитантска понуда ја подигнаа гигантите за онлајн игри Microgaming, што ја покажува вербата што ја имаат во оваа компанија која расте.

Ретро Галакси секако е верна на своето име со минималистички ретро стил и комбинација на тема за вселената. Оние кои уживаат во онлајн казино игрите ќе им се допаднат неговиот синтински саундтрак, кој успева да звучи свежо и возбудливо, но со навестување на вибрации од нов бран од 80-тите.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)