HeySpin Преглед 2024 - FAQ

HeySpinResponsible Gambling
CASINORANK
7.56/10
БонусБонус за добредојде до $200 + 100 бесплатни вртења
Инстант-игра, достапно на сите платформи!
Брз готовински депозит
Шифриран SSL
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Инстант-игра, достапно на сите платформи!
Брз готовински депозит
Шифриран SSL
HeySpin is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Најдете ги најпоставуваните прашања за казиното HeySpin овде.

Како да се игра во казиното HeySpin?

Ако сакате да играте за вистински пари во казиното HeySPin, прво треба да креирате сметка. Ова е едноставен процес кој ќе одземе само неколку минути од вашето време. Треба да се регистрирате за сметка и да пополните апликација со вашите податоци.

Погрижете се да ги внесете точните податоци затоа што ќе треба да ја потврдите вашата сметка пред да можете да направите повлекување на вашите добивки. Не заборавајте да го побарате бонусот за добредојде првиот пат кога ќе депонирате на вашата нова сметка?

Дали моите податоци се безбедни во казиното HeySpin?

Да, HeySpin Casino ја користи најновата технологија за шифрирање за да се увери дека сите ваши лични и финансиски детали се безбедни.

Зошто треба да ги испратам моите документи?

Треба да испратите документи за да докажете дека сте полнолетни за коцкање и дека сте тоа што велите дека сте. На казиното му се потребни вашите документи за да потврди дека средствата се испраќаат до вистинската личност.

Сите ваши документи се примени и обезбедени на начин со ограничен пристап, така што нема ништо за што да се грижите. Откако ќе ја потврдите вашата сметка, не мора да го правите тоа повторно. Имајте на ум дека казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време кога сметаат дека е неопходно.

Дали игрите на саемот во казиното HeySpin?

HeySpin нуди фер игра во секое време. Сите нивни игри користат генератор на случаен број и редовно се тестираат од агенции од трети страни.

Како да побарате бонус за добредојде?

Единственото нешто што треба да направите за да го побарате бонусот за добредојде е да го направите потребниот депозит. Откако ќе го направите тоа, средствата веднаш ќе бидат префрлени на вашата сметка. Бонусот за добредојде во казиното HeySpin е депозит од 100% натпревар кој драстично ќе го зголеми вашето салдо.

Направив депозит, но не добив бонус. Зошто е тоа така?

Кога се обидувате да побарате бонус, треба да направите барем минимален депозит за да се квалификувате за бонусот. Ако не успеавте да го направите тоа, веројатно ова е причината зошто не сте го добиле бонусот. Ви предлагаме да ги прочитате одредбите и условите пред да се обидете да побарате бонус. Ако проблемот продолжи, најдоброто нешто што можете да направите е да ја контактирате поддршката за корисници.

Добив бонус што не го барав. Зошто е тоа така?

Некои бонуси во казиното се додаваат автоматски кога ќе го направите потребниот депозит. Тоа е затоа што промоцијата работи во периодот кога сте уплатиле. Ако не сакате да играте со средствата за бонус, треба да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе го отстранат бонусот од вашата сметка.

Како да дознаете дали сум го обложил мојот бонус доволно?

Секој бонус што го добивате од казиното доаѓа со барања за обложување што треба да ги исполните пред да побарате повлекување. Можете лесно да го проверите статусот на вашиот бонус во секое време кога ќе пристапите на „Моја сметка“ и ќе ги видите „преостанатите барања за обложување.

Како можам да престанам да добивам бонуси?

Бонусот за добредојде во HeySpin е автоматски и не можете да го отстраните. Како и да е, после тоа, ако не сакате да добивате никакви бонуси, треба да ја контактирате поддршката за корисници и нема да се додадат дополнителни бонуси на вашата сметка.

Како да депонирам?

Депонирањето на вашата сметка е многу едноставно. Прво треба да имате сметка за вистински пари, а штом ќе ја направите, најавете се на вашата сметка и одете во Касиерката. Изберете го делот Депозит и изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите. Внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете го трансферот. Вашите средства треба да се одразат на вашата сметка многу брзо.

Кои начини на плаќање се достапни во казиното HeySpin?

Казиното HeySpin додаде многу различни начини на плаќање за да им ги олесни работите на играчите. Некои од начините на плаќање ги вклучуваат следниве:

Кредитни и дебитни картички:

Алтернативни начини на плаќање:

Имајте на ум дека начините на плаќање може да варираат, во зависност од тоа каде живеете. Најдоброто нешто што треба да направите е да се упатите до благајната и ќе бидат наведени сите начини на плаќање што се достапни за вас.

Може ли да ги видам претходните депозити што ги направив?

Ако сакате да ги проверите вашите минати депозити, треба да кликнете на „Моја сметка“, а потоа на табулаторот „Историја на трансакции“. Изберете „Мои депозити“ од паѓачкото мени и изберете го периодот што сакате да го видите.

Зошто не можам да уплатам со мојата виза?

Ако ова е вашиот прв пат да правите депозит користејќи ја вашата Visa картичка, тогаш банката можеби применува ограничувања за тоа. Во некои други случаи, можно е да внесувате погрешни детали.

Депонирав преку жица, но моите средства не се појавуваат на мојата сметка. Зошто е тоа така?

Во некои случаи, може да потрае и до 5 дена за да се рефлектираат средствата на вашата сметка. Откако средствата ќе бидат достапни, казиното ќе го ажурира салдото на вашата сметка и ќе ве извести преку е-пошта.

Зошто мојот депозит сè уште не чека, но парите се земени од мојата сметка?

Понекогаш казиното мора да изврши дополнителни безбедносни проверки и поради таа причина, депозитот не се одразува на вашата сметка за плаќање.

Како да направам повлекување на моите добивки?

Повлекувањето е едноставна процедура и ќе завршите многу брзо. Сè што треба да направите е да се упатите во казиното и да кликнете на Касиерот и да го изберете делот Повлекување.

Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете. Имајте на ум дека повлекувањата не се веднаш како депозити. Казиното треба да ја надмине вашата сесија и да провери дали има неправилности пред да ги ослободи средствата.

Може ли да го откажам моето барање за повлекување?

Да, можете да го откажете вашето повлекување ако сè уште е во тек. Ова е обично во рок од 48 часа од датумот на барање. Одете во благајната и кликнете на копчето Во очекување на готовина и изберете ја трансакцијата што сакате да ја откажете и кликнете на „Пренеси пари назад на вашата сметка“. Средствата ќе бидат префрлени на вашата сметка и можете да играте со неа.

Дали треба да испраќам документи секогаш кога барам повлекување?

Како по правило, треба да испратите копии од правни документи за да ја потврдите вашата сметка. Треба да го направите тоа еднаш и кога ќе завршите, не мора повторно да ја поминувате процедурата за верификација. Како и да е, казиното го задржува правото да бара дополнителни документи доколку веруваат дека тоа е неопходно.

Како можам да испратам документи во казиното?

Постојат два различни начини на кои можете да испраќате документи, преку е-пошта или пошта. Штом казиното ќе ги добие вашите документи, тие ќе ги зачуваат и секое идно барање за готовина треба да се обработи и одобри без никакви одложувања.

Што да направам ако ја заборавам мојата лозинка?

Ако случајно ја заборавите лозинката, можете лесно да ја промените. Само кликнете на врската Заборавена лозинка и следете ги едноставните упатства.

Кои се наградните поени?

HeySpin ги наградува своите лојални играчи со тоа што им дава наградни поени секогаш кога играат во казиното. Мора да се регистрирате за сметка и секогаш кога ќе се обложите со вистински пари, ќе добивате наградни поени. Откако ќе соберете доволно поени, можете да ги откупите. Ќе добиете 1 награден поен за секои 40 долари што ги обложувате. Максималниот износ што можете да го добивате месечно од вашите Наградни Поени е ограничен на 100 УСД.

Што ќе се случи со моите наградни поени ако ја затворам мојата сметка?

Ако изберете да ја затворите вашата сметка, тогаш ќе ги изгубите сите ваши наградни поени. Не можете да префрлате наградни поени на други сметки, па поради таа причина ви предлагаме да ги откупите вашите наградни поени пред да ја затворите сметката.

Зошто не можам да играм во режим на вежбање?

Ако имате сметка за вежбање, тогаш ви е дозволено да играте само 250 игри. Ако сакате да продолжите да играте во режим на вежбање, тогаш ви предлагаме да креирате сметка за вистински пари. Секој депозит од 10 долари што ќе го направите ќе додаде уште 250 игри на вашата сметка за вежбање.

Може ли да ја затворам сметката на мојот играч?

Ако сметате дека имате проблеми со коцкањето, тогаш е добра идеја да ја затворите вашата сметка во казиното. Може да се обидете прво да ја затворите вашата сметка привремено и ако тоа не функционира, тогаш можете трајно да ја затворите вашата сметка.

Кои валути се достапни во казиното HeySpin?

Во овој момент, постојат 7 валути достапни на HeySpin, вклучувајќи ги и следните:

  • $ - американски долари
  • € - евра
  • £ - британски фунти
  • Кр - круна (DKK,NOK,SEK)
  • R$ (BRL)
  • C$ - канадски долари
  • AU$ - австралиски долари

Кои алатки за одговорно играње нуди HeySpin Casino?

Како функционираат лимитите на депозитите?

Предлагаме секој играч да постави лимити за депозит на својата сметка дури и пред да започне да игра. Ова е одличен начин да останете под контрола на тоа колку пари и време трошите на коцкање. Можете да поставите дневни лимити и тие се применуваат секој ден во 12:00 часот и завршуваат во 23:59 часот. Неделните лимити за депозит се применуваат секоја недела во понеделник во 12:00 часот и завршуваат во недела во 23:59 часот.

Месечните лимити за депозит се применуваат секој месец почнувајќи од првиот ден од месецот во 12:00 часот и завршувајќи на последниот ден од месецот во 23:59 часот.

Може ли да играм игри со дилери во живо во казиното HeySpin?

Да, HeySpin Casino има повеќе од 100 казино игри во живо што можете да ги играте. Ова ќе ви го доближи искуството во казиното и ќе можете барем за момент да се чувствувате како да играте во вистинско копнено казино. Изборот на игри е огромен, а можете да најдете различни варијанти на блек џек, рулет и покер, само за да наведете некои.

Може ли да добијам бесплатни вртења во казиното HeySpin?

Казиното HeySpin има неколку редовни промоции кои нудат бонуси за бесплатни вртења. Ако не сакате да пропуштите ништо, ви предлагаме одвреме-навреме да се упатувате на страницата Промоции и да видите што ве чека.

Кои провајдери на софтвер се достапни во казиното?

Има повеќе од 1000 игри во овој момент во казиното HeySpin. Некои од главните имиња вклучуваат NetEnt и Microgaming, кои се некои од водечките провајдери на софтвер во индустријата за онлајн казино.

Што се случува ако не ги исполнам условите за обложување?

Ако не ги исполните барањата за обложување на бонусот за добредојде, тогаш ќе ги изгубите вашите средства за бонус. Ви предлагаме да ги прочитате одредбите и условите за секој бонус дури и пред да го прифатите.

Дали е безбедно казиното HeySpin?

Казиното HeySpin ги има сите потребни лиценци за работа. Ова значи дека можете лесно да префрлате средства до и од вашата сметка и да ги играте вашите омилени игри без да се грижите за ништо.

Може ли да играм на мобилен уред?

HeySpin Casino има мобилна платформа која ќе ви овозможи да ги играте вашите омилени игри во секое време. Потребен ви е само рачен уред и стабилна интернет конекција. Не мора да преземате апликација, можете да пристапите до казиното користејќи го вашиот прелистувач.