HeySpin - Games

Age Limit
HeySpin
HeySpin is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Games

Изборот на игри достапни во казиното HeySpin е огромен и ќе го најдете тоа што го барате. Повеќето од игрите се достапни во забавен режим, што значи дека можете да ги играте без да вложувате депозит. Ова е одличен начин да научите како да играте одредена игра без да трошите сопствени пари.

Бакара

Baccarat е игра со карти во која многу коцкари сакаат да се препуштат. играта е многу едноставна, но сепак нуди многу возбуда. Baccarat датира од Франција во 19 век, а од моментот кога е измислен привлече огромна публика. До денес, достапни се многу различни варијанти на играта за да можете да најдете една или две што ви се допаѓаат.

Картите имаат малку изменети вредности за играта. Кецовите се вреднуваат со 1, картите од 2 до 9 имаат номинална вредност, а 10-ките и картите се вреднуваат со 1.

За да започнете да играте, треба да ставите облог. Достапни се три опции:

 • Облог на банкарот
 • Облог на Играчот
 • Облог на нерешено

Статистички гледано, облогот на Банкер ќе победува почесто од кој било друг облог и поради таа причина доаѓа со провизија од 5%. И кога станува збор за облогот Tie, повеќето играчи се привлечени од овој облог бидејќи нуди најголема исплата. Но, предлагаме да го избегнете овој облог, особено ако сте почетник бидејќи шансите да се случи овој облог се премали.

Кога станува збор за играта, нема ништо многу што можете да направите откако ќе се обложите. Играта се игра според однапред поставени правила за да можете само да седнете и да се опуштите. Ова е една од главните причини зошто Baccarat е толку популарна игра бидејќи најчесто можете да се потпрете на вашата среќа.

Правилата за играчот се прилично јасни. Ако имате рака која изнесува помеѓу 0 и 5, ќе добиете трета картичка. Ако вашата рака е вкупно 6 или 7, ќе стоите. Ако првите две карти ги добиете вкупно 8 или 9, ова се нарекува Природна рака и вие сте победник на рундата.

Правилата за банкарот се малку покомплицирани од правилата за играчот. Добрата вест овде е дека не мора да ги знаете правилата за да имате успешна сесија. Но, ако сакате да знаете што се случува пред вас, тогаш со банкарот ќе ги споделиме правилата за третата картичка.

 • Кога првите две картички на банкарот се вкупно 3, банкарот ќе извлече трета картичка ако третата картичка на играчот е 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, а тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е и 8.
 • Кога првите две картички на банкарот се вкупно 4, банкарот ќе повлече трета картичка ако третата картичка на играчот е 2, 3, 4, 5, 6, 7 и тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е 1, 8, 9, 10.
 • Кога првите две картички на банкарот се вкупно 5, банкарот ќе повлече трета картичка ако третата картичка на играчот е 4, 5, 6, 7, а тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е 1, 2, 3, 8, 9 , 10.
 • Кога првите две картички на банкарот се вкупно 6, банкарот ќе извлече трета картичка ако третата картичка на играчот е 4, 5, 6, 7, и тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10.
 • Кога првите две картички на банкарот ќе бидат вкупно 7, тие ќе стојат.
 • Кога првите две картички на банкарот се вкупно 8 или 9, ова е природна рака и тие ќе го добијат кругот.

Процеп

Во овој момент, има повеќе од 200 онлајн видео слот игри што можете да ги играте во казиното HeySpin. Има игри за сите типови на играчи, па без разлика дали сте ниско ролери или високи ролери, има нешто за вас.

Онлајн видео слот игрите се интуитивни и не мора да научите некои комплицирани правила за да можете да играте. Иако слотовите се едноставни, ви предлагаме да ги научите основните правила на играта пред да одлучите да играте за вистински пари.

Најдобар начин да ги научите правилата е да започнете да играте класични слотови. Ова е едноставната верзија на играта што го означува почетокот на ерата на „онлајн слот игри“.

Играта има за цел да создаде добитна комбинација на активна линија за плаќање. Треба да го ставите вашиот облог, да ги вртите ролните и да го чекате исходот.

Ако сакате да ги зголемите вашите шанси за победа, треба да го ставите вашиот облог на што е можно повеќе линии за плаќање. Бројот на линии за плаќање ќе зависи од играта што ја играте и можете да изберете од слотови кои имаат само една линија за плаќање до милиони начини за победа.

Она што го прави играњето слотови толку интересно се бонус симболите. Може да има многу различни бонус симболи, но најчестите ги вклучуваат дивите и расфрланите симболи. Диви симболот има функција да застане за други симболи за да се заврши победничката линија за плаќање. Во некои игри, дивите симболи доаѓаат со мултипликатор. Сепак, тие не можат да застанат за друг бонус симбол.

Симболот за расфрлање го иницира бонусот за бесплатни вртења во повеќето случаи. Ќе мора да спуштите најмалку три симболи за растурање и тие не мора да бидат на активна линија за плаќање. Овие симболи исто така нудат расфрлани исплати, што е уште еден плус.

Бонус игри

Онлајн видео слот игри понудете бонус игра што го прави искуството поинтересно. Постојат различни начини за активирање на бонус игрите, но во повеќето случаи, тоа е со слетување на најмалку 3 симболи за расфрлање на истиот спин. Бонус игрите исто така може да бидат различни, тие можат да бидат во форма на бесплатни вртења или мини бонус игри.

покер

покер е неверојатна игра што можете да ја играте, особено ако барате попредизвикувачка игра. Ова е игра на вештина и знаење, а треба да поминете извесно време за да ги научите правилата на играта и да ги практикувате истите.

Покер се игра со стандарден пакет од 52 карти, а сите покер раце содржат пет карти. За да победите, треба да ја имате најдобрата рака. Првото нешто што треба да го научите е како се рангирани рацете, а еве како се рангирани од високо до ниско:

 • Пет од еден вид е рака што е можна само кога користите вајлд-карти. Ова е највисоката можна рака.
 • Стрејт флеш е најдобрата природна рака каде што имате пет карти во ред, сите во ист костум.
 • Четири од еден вид е кога имате четири карти од ист ранг.
 • Фул Хаус е кога имаш тројца од еден вид и еден пар.
 • Флеш е кога сите карти се во ист костум.
 • Стрејт е кога имате наредено 5 карти.
 • Три од еден вид е кога имате три карти од кој било ранг усогласени со две карти кои не се пар.
 • Два пар е кога имате два различни пара.
 • Пар е кога имате еден пар и три неспоредливи карти.
 • Висока карта е кога вашата рака не се квалификува како некоја од горенаведените раце и вашата единствена вредна картичка е највисоката карта.

Следното нешто на кое треба да обрнете внимание е начинот на кој се обложувате. Првото нешто што треба да направите е да ставите облог за да примате карти, а на крајот од обложувачките рунди, највисоко рангираната рака е онаа што победува.

Кога се обложувате, имате три избори и тие го вклучуваат следново:

 • Повик – кога се јавувате, се обложувате дека одговара на претходниот облог.
 • Подигнување - кога ќе подигнете, го правите вашиот прв облог за да одговара на претходниот облог и ставате уште еден дополнителен облог. Сите други играчи треба да одговараат на новиот покачен облог.
 • Преклопете – кога преклопувате, испаѓате од моменталната рака и не мора да ставате пари во тенџерето.

Видео покер

Видео покер е уште една интересна игра дека треба да се обидете. Ова е некако поедноставена верзија на многу популарната игра. Има неколку варијанти, но најстарата е Jacks or Better и е комбинација на вештина и среќа.

Првото нешто што треба да направите е да се обложите и компјутерот ќе ви подели пет карти. Треба да изберете кои сакате да ги задржите, а кои да ги отфрлите. Кога ќе кликнете на картичките што сакате да ги отфрлите, компјутерот ќе се занимава со заменети картички и откако ќе ги имате последните картички ќе видите дали ќе победите или изгубите.

Мора да го знаете рангирањето на рацете за да можете да донесете подобра одлука.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеКешбек бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Австрија
Германија
Ирска
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EPS
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Interac
Klarna
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
Zimpler
instaDebit
СофтверСофтвер (30)