HeySpin Преглед 2024 - Live Casino

HeySpinResponsible Gambling
CASINORANK
7.56/10
БонусБонус $200 + 100 бесплатни вртења
Инстант-игра, достапно на сите платформи!
Брз готовински депозит
Шифриран SSL
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Инстант-игра, достапно на сите платформи!
Брз готовински депозит
Шифриран SSL
HeySpin is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Ако сте љубител на игри во живо, тогаш казиното HeySpin е совршено место за вас. Најголем дел од игрите се обезбедени од Evolution Gaming, кој е водечки провајдер кога станува збор за игри во казино во живо. Покрај популарните класични игри, можете да најдете и специјални игри за прикажување во живо како што се Mega Ball, Dream Catcher, Deal или No Deal и Monopoly, само за да наведете некои.

Бакара во живо

Baccarat е возбудлива игра што можете да ја играте во живо во казиното HeySpin. Ова е многу популарна игра, па поради таа причина, не е изненадување што има многу различни варијации на истата. Некои од игрите што можете да ги најдете овде во казиното ги вклучуваат следните:

 • Baccarat A Live
 • Бакара од прво лице
 • Baccarat B во живо
 • Baccarat Control Squeeze Live
 • Брзина Baccarat во живо
 • Брзина Baccarat B во живо
 • Салон Prive Baccarat 2 во живо
 • Speed Baccarat во живо
 • Без Comm брзина Baccarat во живо
 • Baccarat C во живо
 • Брзина Baccarat C во живо
 • Брзина Baccarat D во живо
 • Брзина Baccarat F во живо
 • Брзина Baccarat G во живо
 • Нема комисија Baccarat во живо
 • Брзина Baccarat H во живо
 • Speed Baccarat I Live
 • Speed Baccarat J Live
 • Салон Prive Baccarat 1 во живо
 • Baccarat крикет во живо

Иако Baccarat е многу едноставна игра за играње, ви предлагаме да ги научите правилата на играта пред да одлучите да играте за вистински пари. Ова е игра со карти со три опции за обложување. Можете да се обложувате на раката на банкарот, раката на играчот или да се обложите на нерешено. Победничкиот облог на банкарот и играчот се плаќа 1:1, но облогот за банкар доаѓа со провизија од 5%.

Тоа е затоа што банкарскиот облог ќе се случува почесто. Облогот нерешено нуди исплата 9:1, што е толку привлечно за многу играчи. Но, шансите да го добиете овој облог се толку мали, па затоа ви предлагаме да го избегнете овој облог, особено ако сте почетник.

Идејата на играта е да се добие рака со вкупно 9, а вредноста на раката можете да ја одредите со додавање на вредностите на поединечните карти. Картите од 2 до 9 ја имаат нивната номинална вредност, 10-ките и картите се вреднуваат на нула, а асовите се вреднуваат со 1.

Во некои случаи, можно е да добиете трета картичка. Правилата за третата картичка за банкарот и играчот се многу различни.

 • Ако вашите две картички се вкупно 5 или помалку, ќе добиете дополнителна картичка.
 • Ако вашите две карти се вкупно 6 или 7, ќе застанете.
 • Ако вашите две карти се вкупно 8 или 9, ова се нарекува природна рака и вие сте победник на рундата.

Правилата за банкарот се малку потешки од правилата за играчот. Добрата вест овде е дека не мора да ги знаете правилата за да имате успешна сесија. Но, ако сакате да знаете што се случува пред вас, тогаш ова се правилата што банкарот треба да ги следи:

 • Ако првите две картички на банкарот се вкупно 7 или повеќе, тогаш тие мора да стојат.
 • Ако првите две картички на банкарот се вкупно 0, 1 или 2, тогаш банкарот мора да повлече една картичка.
 • Ако првите две картички на банкарот се вкупно 3, 4, 5 или 6, тогаш дали банкарот извлекува се одредува според вредноста на третата картичка што ја примил играчот.
 • Ако првите две картички на банкарот се вкупно 3, тие ќе добијат трета картичка ако третата картичка на играчот е 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, а тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е 8 .
 • Ако првите две картички на банкарот се вкупно 4, тие ќе добијат трета картичка ако третата картичка на играчот е 2, 3, 4, 5, 6, 7, а тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е 0, 1, 8 или 9.
 • Ако првите две картички на банкарот се вкупно 5, тие ќе добијат трета картичка ако третата картичка на играчот е 4, 5, 6, 7, и тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е 0, 1, 2, 3, 8 или 9.
 • Ако првите две картички на банкарот се вкупно 6, тие ќе добијат трета картичка ако третата картичка на играчот е 6, 7, и тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е 0, 1, 2, 3, 4, 5, 8 или 9.

Блек Џек во живо

Блек Џек е игра полна со акција што може да ја играте во казиното HeySpin. Ова е многу популарна игра која е достапна многу долго време, така што не е изненадување што постојат многу различни варијанти на истата.

Блек Џек е едноставна, но забавна игра каде што играте против дилерот. За да победите, треба да ја имате најдобрата рака, без да надминете 21. Можете да победите само на два начина, со тоа што ќе го имате највисокиот вкупен број на раце на крајот од рундата или со тоа што нема да надминете 21 кога дилерот ќе пропадне.

Правилата на играта се малку поинакви за играчот и за дилерот. Дилерот може само да удира и да стои, додека играчот има многу различни опции за подобрување на својата рака.

За да започнете да играте, треба да се обложите и откако ќе го направите тоа, ќе добиете 2 карти. Вашите карти ќе бидат свртени, но како што рековме пред да играте против дилерот, така што нема што да се грижите овде. А, кога станува збор за картите на дилерот, само едната е видлива, а другата е свртена со лицето надолу.

Картите имаат малку поинакви вредности за играта. Асовите се вреднуваат со 1 или 11, картите од 2 до 10 имаат номинална вредност, а картите се вреднуваат со 10.

Ако ниту играчот ниту дилерот немаат природна рака, играта продолжува. Играчот е првиот што ќе ја заврши својата рака. Можете да удирате, да стоите, да се удвоите или да се разделите.

Кога ќе погодите, тоа значи дека ќе добиете уште една картичка и се надеваме дека таа картичка ќе ја подобри вредноста на вашата рака. Можете да удрите онолку пати колку што мислите дека е потребно, или додека не пропаднете.

Кога стоите, тоа значи дека сте задоволни со вашата рака или верувате дека дополнителната картичка нема да ја подобри вредноста на вашата рака и нема да добиете дополнителни картички.

Кога имате добра рака и мислите дека една дополнителна карта може да ви донесе победа, можете да се удвоите. Ова значи дека треба да поставите друг облог со вредност до вашиот првичен облог и ќе добиете само една дополнителна картичка кога ќе го направите тоа.

Кога првите две карти што ги добивате се со иста вредност, тогаш можете да ја поделите раката и да ја играте како две одделни раце. За да го направите тоа, ќе мора да поставите друг облог еднаков на вашиот првичен.

Откако плеерот ќе заврши, на ред е дилерот да игра. Ќе цртаат додека не достигнат вредност од 17 и повисока.

Ако и играчот и дилерот завршат со ист збир, раката е притискање и ниту една страна не победува или губи.

Друга одлична опција што е достапна за играчот е облогот за осигурување. Оваа опција е достапна само кога картичката за надополнување на дилерот е Ас, и има големи шанси долу-картичката на дилерот да е картичка со 10 вредност. Кога ќе купите осигурување, што е спореден облог, дилерот ќе ја провери неговата надолна карта и ако има блек џек, ќе добиете исплата за страничниот облог, но ќе го изгубите вашиот првичен облог.

Рулет во живо

Рулетот е уште една класична игра што може да ја играте во казиното HeySpin и мора да ја играте во живо. Ова е ново искуство и уште повеќе, достапни се различни варијанти на играта за да можете да ја најдете онаа што ви се допаѓа. Во овој момент, ова се игрите што се достапни овде:

 • Инстант рулет
 • Рулет
 • Автоматски рулет ВИП
 • Француски рулет злато
 • Дански рулет
 • Авто рулет Ла Partage
 • Салон Privé рулет
 • Норшки рулет
 • Deutsches Roulette
 • Брзина автоматски рулет
 • Брзински рулет
 • Рулет со двојна топка
 • Ноќен клуб РулетАвтентични
 • Портомасо Реал казино рулет
 • Namaste рулет

Првото нешто на што треба да обрнете внимание е од што се состои играта. Можеби на почетокот изгледа застрашувачки, но всушност, рулетот е прилично едноставен. Се состои од тркало што се врти каде што се испушта белото топче. Кога тркалото ќе се одмори, топката ќе падне во еден од многуте џебови и ќе ни го покаже победничкиот број.

Џебовите се нумерирани од 1 до 36 на навидум случаен модел. Има еден дополнителен зелен џеб со број нула во европскиот и францускиот рулет, а два зелени џебови означени со 0 и 00 во американскиот рулет.

Пред крупието да ја испушти топката, ќе мора да се обложите на масата. Рулетот првично доаѓа од Франција, па затоа не е изненадување што француските термини сè уште се користат во областа за обложување во некои игри.

Облози за рулет

Постојат различни видови облози што можете да ги ставите кога играте рулет. Некои облози ќе се случуваат почесто и ќе нудат помали исплати, додека други ретко ќе се случуваат, но кога ќе се случат, може да добиете огромни исплати.

Најчестите облози во рулет се дури и парични облози. Овие облози се совршени ако сакате да ја продолжите играта и да го задржите вашиот субсидирам. Ова се сите облози за изедначени пари што можете да ги поставите кога играте рулет:

 • Црвено/Црно – облогот на боја е веројатно еден од најпопуларните облози во рулет. Овде се обложувате дека топката ќе слета во црвен или црн џеб.
 • Пар/непарен – ова е облог дека топката ќе слета или на парен или на непарен број.
 • Ниско/Високо – ова е облог дека топката ќе слета на низок број, кој вклучува броеви од 1 до 18, или на висок број, кој вклучува броеви од 19 до 36.

Следната група на облози ги вклучува оние кои нудат исплата од 2 до 1:

 • Прва дузина – ова е облог дека топката ќе слета на првите 12 броеви, од 1 до 12.
 • Втората дузина – ова е облог дека топката ќе слета на вторите 12 броеви, од 13 до 24.
 • Трета дузина – ова е облог дека топката ќе слета на третиот 12 број, од 25 до 36.
 • Облог со колона – ова е облог што опфаќа колона од 12 случајни броеви. Има посебен квадрат на крајот на една од трите колони од дванаесет броеви.

Последната група на облози ги опфаќа облозите кои имаат подолги коефициенти. Овие облози нудат подобри исплати, но шансите за нивно предвидување се многу помали во споредба со облозите што ги споменавме претходно.

 • Облог во линија – ова е облог што опфаќа шест броја, два реда од три броја, со исплата од 5 до 1.
 • Облог во агол - ова е облог на четири броеви кои формираат квадрат на масата. Исплатата за овој облог е 8 спрема 1.
 • Уличен облог - ова е облог на три броја по ред. Исплатата за овој облог е 11 спрема 1.
 • Сплит облог – ова е облог што опфаќа пар броеви кои се во непосредна близина на табелата. Исплатата за овој облог е 17 спрема 1.
 • Облог директно - ова е облог на еден број со најголема исплата од 35 спрема 1.

Значи, штом ќе ги научите различните облози што можете да ги ставате кога играте рулет, ќе видите дека ова е една лесна игра за играње. Постојат некои дополнителни опционални правила што ги играат казината и куќите и ако барате попредизвикувачка игра, треба да ги погледнете и нив.

Правило „En Prison“ – ова правило може да се примени само за облози со парни пари. Кога топката ќе падне во џебот со нула, имате две опции за избор. Можете да вратите половина од облогот и да ја изгубите другата половина или можете да го оставите облогот за следното вртење. Ако следното вртење повторно е нула или не се совпаѓа со вашиот облог, тогаш целиот облог е изгубен. Но, ако следниот спин се совпаѓа со вашиот облог, добивате исплата.

Правило „La Partage“ – ова е слична опција како и правилото во затвор, единствената разлика овде е што немате опција кога ќе се појави нула и едноставно ќе го изгубите вашиот облог.

Покер во живо

Покер е уште една возбудлива игра што можете да ја играте во живо во казиното HeySpin. Ова е уште една игра која е совршена за играчи кои бараат попредизвикувачка игра која е комбинација од знаење и вештина. Треба да поминете извесно време за да ги научите правилата и да ја развиете вашата стратегија пред да одлучите да играте за вистински пари, сигурно. Но, добрата работа е што откако ќе ги надминете основните правила, можете да почнете да играте.

Играта се игра со стандарден пакет со 52 карти, но во денешно време може да се користат два пакети со контрастни бои за да се забрза играта. Кога играте покер во живо, играте само против дилерот, а не против другите играчи.

Првото нешто што треба да го научите е рангирањето на покерските раце:

 • Пет од еден вид - ова е највисоката можна рака во игра каде што се користи барем една дивина. Пример за петка од еден вид би бил четири Аса и вајлд-карта.
 • Стрејт флеш - ова е највисоката можна рака кога се користи стандардна палета со карти. Стрејт флеш се состои од пет карти од ист костум во низа.
 • Четири од еден вид - ова е рака која се состои од четири соодветни карти.
 • Фул Хаус – ова е рака која се состои од три карти од еден ранг и две карти од друг ранг.
 • Флеш - ова е рака која се состои од пет карти со ист костум, но не во низа.
 • Стрејт - ова е рака која се состои од пет карти во низа, но не во ист костум.
 • Три од еден вид - ова е рака која се состои од три карти од ист ранг.
 • Два пара - ова е рака која се состои од пар од еден ранг и друг пар од различни рангови.
 • Еден пар - ова е рака која се состои од еден пар со три карти од различни рангови.
 • Висока карта – ова е рака каде ниту една од петте карти не се спојува и единствената вредна картичка е највисока.

Обложување во покер

Знаењето како да се обложувате е клучно во покерот. Кога играте во копнено казино, почекајте да дојде редот, бидејќи ако се обидете да се обложите пред да дојде редот, ќе им откриете информации на вашите противници.

Имате на располагање пет опции за обложување, а тие се следните:

 • Можете да проверите - можете да останете во рака без воопшто да се обложувате пари. Ова се нарекува проверка и оваа опција е достапна само кога никој не се обложил пред вас.
 • Можете да преклопите – ако немате добра рака и не мислите дека можете да ја подобрите, подобро е да преклопите. Не мора да ставате пари во лонец и со ова го губите правото да продолжите во рака.
 • Може да се обложите - ако сте првиот човек во рундата што ставил облог, вие се обложувате. Ако некој пред вас ставил облог, тогаш другите играчи можат да се јават, преклопат или подигнат.
 • Може да се јавите – тоа значи дека некој пред вас се обложил и затоа треба да ја ставите истата сума во тенџерето за да останете во играта.
 • Можете да подигнете - ако сте задоволни со вашата рака и верувате дека можете да победите, тогаш можете да го подигнете облогот и сите други играчи треба да го следат. Кога играте во копнено казино, можете да подигнете, иако немате добра рака, но сакате другите играчи да веруваат дека ја имате, а тоа се нарекува блефирање.

Принудени облози

Покер има некои облози кои се принудени, само за да продолжи акцијата. Постојат два вида на принудни облози:

 • Антес
 • Ролетни

Анте е облог што треба да го направите дури и пред да добиете карти. Во игра со мравки, треба да ставите анте облог на секоја рака.

Слепот е исто што и ante, но наместо да ставате облог пред секоја рака, слепиот ротира околу масата и вие треба да го ставите овој облог само кога ќе дојде редот.

Во игра со ролетни, имате голема и мала слепа која е само половина од големината на големата ролетна.