HeySpin - Responsible Gaming

Age Limit
HeySpin
HeySpin is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем што може да го развијат некои играчи. Ова не е нешто што треба да го занемарите. Има многу организации со кои можете да контактирате за поддршка и помош, вклучувајќи ги и следниве:

Најдоброто нешто што можете да го направите, дури и пред да започнете да играте за вистински пари, е да поставите некои граници. На овој начин ќе имате поголема контрола врз тоа колку пари трошите на коцкање и колку време трошите играјќи ги вашите омилени игри. Да бидеме искрени, времето лета кога се забавувате, па лесно можете да изгубите чувство за времето и да се занесете од тоа колку пари вложувате.

Казиното HeySpin ви нуди низа опции за да ви помогне да се коцкате одговорно, вклучувајќи ги и следните:

 • Ограничувања на депозити
 • Период на ладење
 • Самоисклучување
 • Проверка на реалноста

Најважно е да се забавувате кога играте. И во секој момент кога ќе сфатите дека имате проблем да го контролирате вашиот нагон за коцкање, треба да ја контактирате поддршката за корисници. Тие ќе ви помогнат да донесете подобро информирана одлука за тоа кој треба да биде вашиот следен чекор.

Првото нешто што треба да одлучите овде е која е вашата граница. Колку сте спремни да потрошите во еден ден, недела или месец и поставете лимит. Многу е важно да останете верни на себе, и не се обидувајте да ја зголемите границата во ниту еден момент.

Можете исто така да поставите ограничување на вашите загуби во рок од еден ден. За да го направите тоа, најдобро е да ја контактирате поддршката за корисници.

Тест за самооценување

Тестот за самооценување е збир на прашања на кои треба да одговорите за да видите дали имате некакви проблеми со контролирањето на коцкањето.

 • Дали ги избегнувате секојдневните обврски за да се коцкате?
 • Дали се коцкате за да избегнете да се занимавате со проблеми во вашиот секојдневен живот?
 • Дали се чувствувате очајно кога не можете да се коцкате?
 • Дали се обидувате да ги вратите вашите загуби?
 • Дали некогаш сте украле нешто со единствена цел да се коцкате?
 • Дали се обидувате да прикриете колку пари и време трошите на коцкање?
 • Дали се коцкате додека не ги потрошите последните пари што ги имате?
 • Дали вашето коцкање ве натера да се задолжите?
 • Дали другите луѓе ги критикуваат вашите навики за коцкање?
 • Дали сте го изгубиле интересот за вашето семејство и пријателите поради вашите навики за коцкање?
 • Дали чувствувате потреба да се коцкате уште повеќе по расправии и фрустрации?

Самоисклучување

Ако сте загрижени за вашите проблеми со коцкањето и сакате да го ограничите вашето коцкање, тогаш треба да размислите за самоисклучување.

Можете да се исклучите од коцкање за период од:

 • 1 месец
 • 3 месеци
 • 6 месеци
 • Постојана

Ви предлагаме да ја контактирате Поддршката за корисници пред да одлучите бидејќи ако изберете трајно да ја затворите вашата сметка, нема да можете повторно да ја отворите.

За време на периодот на самоисклучување, нема да можете да направите депозит и да играте во казиното. Ниту во овој период нема да добивате никакви промотивни материјали.

Откако ќе истече времето за самоисклучување, можете повторно да ја активирате вашата сметка. За да го направите тоа, контактирајте со Поддршка за корисници за да побарате реактивирање на вашата сметка.

Проблем со коцкање

Ако се откриете дека имате проблем со коцкањето и не можете да го контролирате нагонот за коцкање, има многу организации кои ќе ви помогнат со обезбедување поддршка и помош. Не двоумете се да контактирате со една од следните организации.

Проверка на реалноста

Како што кажавме многу пати досега, коцкањето е забавна активност и лесно можете да изгубите чувство за времето кога играте. Од таа причина, HeySpin Casino нуди совршена алатка што можете да ја користите за да ве потсети колку долго играте. Reality Check ќе испрати известување откако ќе поминете одредено време играјќи во казиното.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеКешбек бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Австрија
Германија
Ирска
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EPS
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Interac
Klarna
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
Zimpler
instaDebit
СофтверСофтвер (30)