ibet Преглед на казино

ibetResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
Бонус
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ibet
Deposit methodsSkrillTrustly
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Иако iBet е првенствено спортска книшка, тој нуди многу бонуси и промоции за играчите на казино. iBet Casino обезбедува повеќе стимулации за играчите на казино игри отколку многу ексклузивни онлајн казина, покажувајќи колку сериозно ги сфаќаат нивните промотивни зделки за казино. Новите играчи се третираат со 100% нелепливи бонуси за добредојде до 100 евра.

Забелешка: На бонус за добредојде може да се обложи само на слотови; другите игри не придонесуваат за условот за обложување.

Други бонуси вклучуваат:

 • 10% враќање на готовина секој вторник и недела на слот игри
 • 10% враќање на готовина секој четврток на игри со рулет
 • Бесплатни вртења- 30 бесплатни вртења ако депонирате 30 евра
+5
+3
Затвори
Games

Games

Во моментов, преку 650 казино игри се достапни во казиното iBet, придвижувани од различни добавувачи на игри како што се Push Gaming, Evolution Gaming, NetEnt и Relax Gaming. Игрите на казиното лоби вклучуваат многу слотови, игри на маса, видео покер, џекпот и наслови на казино во живо.

слотови

Како што може да претпоставите, повеќето игри во казино iBet се наслови на слотови. Но, најдобриот дел е што ќе можете да играте популарни слотови од познати добавувачи како Push Gaming, NetEnt и други. Еве неколку примери на слотови што можете да ги играте:

 • Слатка бонанца
 • Книга на мртвите
 • Ѕвездено избувнување
 • Воз за пари 2
 • Подемот на Олимп

Игри на маса

iBet казиното има различни игри на маса со уникатни теми и правила. Под категоријата игри на маса, играчите можат да истражуваат блек џек, рулет или бакара. Некои игри бараат од играчот да развие стратегија за да има предност пред дилерот. Популарните игри на маса вклучуваат:

 • Блек Џек Нео
 • Турбо рулет
 • Златен рулет
 • Класичен Блек Џек
 • Мини Бакара

Видео покер

Видео покер игрите се популарна игра со карти која веќе некое време е на казиното. Онлајн видео покер ја има истата игра како и неговите копнени колеги. Видео покерот не се заснова на среќа; оттука играчите мора да имаат вештини и стратегија за да добијат значителни исплати. Популарните варијации на видео покер вклучуваат:

 • Џокер покер
 • Турбо покер
 • Американски покер
 • Американско злато за покер
 • Магичен покер

Software

iBet Casino има прекрасно казино лоби напојувано од реномирани провајдери на софтвер. Нуди и домашна игра, iBet блек џек, која се здоби со популарност меѓу играчите на казино во живо. На бројните софтверски провајдери на бродот им е должно да одржуваат ажурирано казино лоби. Новите изданија редовно се додаваат во салата за игри за да ги ажурираат играчите.

Во живо казино игрите се домаќини од шармантни и пријателски расположени крупиери од реалниот живот. Во овој дел доминираат Pragmatic Play Live и Evolution Gaming. Играчите можат странично да разговараат со дилерите или другите играчи за време на игрите. Некои од популарните провајдери на софтвер вклучуваат:

 • NetEnt,
 • Play'n GO
 • Играње на големо време
 • Microgaming
 • Quickspin
Payments

Payments

Сите играчи на iBet Казино имаат пристап до бројни опции за плаќање. Тие вклучуваат банкарски трансфери, плаќања со картички и е-паричници. Депозитите во iBet казиното се моментални, додека времето за обработка на повлекување се разликува од еден до друг метод. Некои од овие методи вклучуваат;

 • Visa/Mastercard
 • Нетлер
 • Paysafecard
 • Ојтлер
 • Цимплер

Deposits

За да го направат процесот на депозит што е можно поедноставен и брз, играчите во онлајн казината претпочитаат да имаат широк избор на начини на плаќање. Затоа, ibet обезбедува различни безбедни, сигурни и сигурни опции за плаќање. Казиното прифаќа бројни методи за депонирање, вклучувајќи го и широко користениот Bank transfer, Skrill, MiFinity, Credit Cards, MuchBetter . На ibet , можете да верувате на кој било од прифатените начини на депонирање. На овој начин, нема да имате никаков проблем да го додадете вашиот готовина на вашата сметка или да започнете со вашите омилени игри. Плус, корисниот персонал во ibet е секогаш при рака за да одговори на сите прашања што можеби ги имате за уплата.

Withdrawals

Повлекувањето на вашите добивки е исто толку важно како и вложувањето, а ibet нуди различни безбедни и практични методи за повлекување. Процесот на повлекување е јасен со кориснички интерфејс кој ви овозможува лесно да управувате со вашите трансакции. Сепак, бидете внимателни да ги потврдите условите и условите пред да поднесете барање за повлекување, бидејќи некои начини на плаќање може да имаат ограничувања за повлекување или можеби дури и некои такси. Може да му верувате на ibet да ги обработи вашите повлекувања навремено и без мака - безбедно, сигурно и доверливо.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

Languages

iBet CasinoCasino е достапно на повеќе јазици и пречекува играчи од различни земји. Веб-страницата е главно англиски, но играчите можат да се префрлаат помеѓу поддржаните јазици во секое време. Некои од овие поддржани јазици се широко зборувани. Тие вклучуваат:

 • фински
 • француски
 • норвешки
 • шпански
 • португалски
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за ibet . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на ibet спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на ibet на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Заштитата на идентитетот и средствата на своите клиенти е главен приоритет за ibet , така што тие се погрижија да ја опремат својата платформа со најдобрите безбедносни карактеристики. ibet ги шифрира вашите податоци користејќи SSL протокол. Згора на тоа, страницата е подложена на чести безбедносни проценки за да се осигура дека секогаш ги користи најновите безбедносни стандарди.

Responsible Gaming

Кога станува збор за игрите, ibet се залага за поттикнување етичко однесување. ibet се обврзува да се погрижи неговите корисници да имаат позитивно и безбедно искуство со игри. Благодарение на посветеноста на казиното за заштита на играчите и етичкото обложување, тоа е популарно место за оние кои бараат токму такви услови.

About

About

iBet Casino е реномирана платформа за игри лансирана во 2021 година. Во сопственост и управувана од Claymore Malta Limited. Нуди огромна колекција на видео слотови, игри на маса, емисии на игри и маси со дилери во живо. iBet Casino е лиценциран и регулиран од страна на Органот за игри на среќа на Малта преку неговата матична компанија. Има одобрение од eCOGRA за фер игра во своите игри. iBet Casino е меѓународна платформа за коцкање основана во 2020 година. Во сопственост и управувана од Claymore Malta Limited. Групацијата Claymore Malta се фокусира на создавање на врвна технологија за коцкање. Тоа е и сајт за спортско обложување и онлајн казино што нуди редовно обложување и казино игри. Таа има за цел да создаде возбудливи искуства за обложување во живо и казино. Казиното iBet има печат eCOGRA кој потврдува дека сите игри понудени во ова казино нудат фер игра.

Веб-страницата комбинира темна тема со допир на среќно црвено што е многу релевантно за казиното. Црвената боја е поврзана со среќа меѓу играчите ширум светот. Уште повеќе, можете да добивате куп бонуси и да учествувате на турнири секојдневно. Овој преглед ќе се ограничи на онлајн казиното iBet за да ви покаже некои од неговите врвни возбудливи карактеристики. Значи, ајде да скокнеме веднаш!

Зошто да играте во казиното IBet

iBet казиното има распоред кој е лесен за корисниците, како и пристојни бонуси и промоции. Бонус за депозит, добредојдени бесплатни вртења, поттик за враќање на готовина и фантастична програма за лојалност се дел од големите бонус понуди на страницата Промо. Исто така, се гордее со различни казино игри во сите жанрови.

iBet Casino соработува со некои индустриски гиганти кои му помогнаа да одржува ажурирано казино лоби. Сајтот на казиното е заштитен со 128-битна SSL технологија за шифрирање. iBet казиното претставува одговорно коцкање, нудејќи алатки за самоисклучување и програми за терапија за зависност од коцкање. Конечно, играчите можат да контактираат со тимот за поддршка преку повеќе канали.

Брзи факти

Година на основање: 2021
Веб-страница: ibet

Account

Создавањето сметка е првата фаза од вашата авантура со играње Online Casino . Кај ibet , процесот на создавање сметка е едноставен и може да се заврши со само неколку едноставни чекори. Откако ќе се регистрирате за сметка, можете да уживате во сè што нуди оваа врвна страница за коцкање преку Интернет. Поминете низ голем избор на игри, земете тони интересни понуди и потпирајте се на професионална поддршка.

Support

iBet Casino има изградено робустен систем за услуги на клиентите и покрај тоа што е ново на сцената. Играчите уживаат 24/7 услуги за поддршка преку повеќе канали. Центарот за помош наведува некои често поставувани прашања (ЧПП) и нивните решенија. Освен тоа, играчите можат брзо да контактираат со тимот за поддршка за брза помош. Алтернативно, тие можат да го контактираат тимот за други прашања преку е-пошта (care@ibet.com) или телефон.

Резиме

iBet е онлајн спортска книшка и онлајн казино платформа лансирана во 2020 година. Тоа е меѓу најновите додатоци во групата онлајн казина во сопственост и управувани од Claymore Malta Limited. Се одликува со импресивна колекција на казино игри напојувани од водечки провајдери на софтвер како што се Evolution, Pragmatic Play, NetEnt, Quickspin и други. Сајтот на iBet Casino е оптимизиран да работи беспрекорно на повеќе уреди.

Сајтот на iBet Казино е обезбеден преку технологија за шифрирање SSL и модерни заштитни ѕидови. Тоа е легитимен казино субјект лиценциран и регулиран од страна на Малтешкиот орган за игри. Нуди профитабилни бонуси и промоции со ниски барања за обложување. iBet Casino поддржува повеќе начини на плаќање и валути. И на крај, оваа повеќејазична платформа се гордее со сигурен и професионален тим за поддршка на клиентите.

Секогаш коцкајте одговорно

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Online Casino , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете ibet специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во ibet . * Играјте Online Casino игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Кога ќе се регистрирате со ibet , ќе имате пристап до широк опсег на ексклузивни бонуси, промоции и зделки. Кога играте во ова водечко казино, можете директно да отидете на еден куп многу возбудливи промоции. Ако сакате да се уверите дека можете да ја исплатите вашата заработка и да ги исполните барањата за обложување на промоцијата, темелно научете ги условите и условите пред да прифатите каква било зделка. За повеќе можности да победите и навистина да уживате во вашите омилени игри, ве советуваме да ги погледнете промоциите што ги нуди ibet .

Live Casino

Live Casino

Казиното во живо во казиното iBet нуди над 40 игри со дилери во живо. Во лобито на казиното во живо, можете да најдете варијации на глупости, бакара, покер, рулет, блек џек и игри. Генерално, има многу можности да се направат некои големи победи во казиното во живо на iBet. Некои од игрите со дилери во живо се:

 • PowerUp рулет
 • iBet Блек Џек
 • Монопол Биг Балер
 • Стискање на бакара
 • Казино ХолдЕм
1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот