LevelUp Преглед 2024

LevelUpResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
БонусБонус за добредојде 100% до $400 + 200 бесплатни вртења
Транспарентна политика
Широк спектар на игри
Без дополнителни надоместоци за депозити
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Транспарентна политика
Широк спектар на игри
Без дополнителни надоместоци за депозити
LevelUp is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Една од најдобрите работи за LevelUp казиното е дарежливоста пакет за добредојде . Има бонус за депозит на 1-ви, 2-ри, 3-ти и 4-ти депозит. Промоциите не завршуваат тука: LevelUp може да се пофали и со други понуди, на пример, во тек повторно вчитај бонуси и бонуси од највисоко ниво (ВИП бонуси). Ве молиме имајте предвид, овие промоции имаат барања за обложување.

Повторно вчитајте бонуси

Во моментов, сите играчи можат да го добијат следново повторно вчитај бонуси :

Breezy level — промоцијата достапна двапати од понеделник до четврток. Играчот добива бонус за депозит од 40% (максимум 100 УСД или 0,01 БТК) и 20 бесплатни вртења. Минималниот износ на депозит е 20 долари. За да се добие бонус, треба да се внесе шифрата BREEZY.

Breezy boost — промоцијата достапна двапати, од петок до недела. Играчот добива 70% бонус за депозит (максимум 200 УСД или 0,02 БТК) и 40 бесплатни вртења. Минималниот износ на депозит е 40 долари. За да се добие бонус, треба да се внесе шифрата BOOST.

Викенд ниво — промоцијата достапна двапати од петок до недела. Играчот добива бонус за депозит од 50% (максимум 200 УСД или 0,02 БТК) и 40 бесплатни вртења. Минималниот износ на депозит е 40 долари. За да добиете бонус, треба да ја внесете шифрата ВИКЕНД.

Како што можете да видите, има многу бонуси што можете да ги добиете во текот на неделата.

Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

LevelUp го нуди „стандардниот сет“ на казино игри: различни слотови , игри на маса и игри во живо . Има само неколку работи кои ја издвојуваат оваа компанија. Прво, бројот на слотови создадени од над 40 најдобри провајдери на софтвер е огромен - играчот може да ја најде буквално секоја игра, од легендарниот Starburst до Punk Rocker слотови и други тематски игри. Што се однесува до игрите на маса, многу варијации на старите добри покер , блек џек , рулет , и бакара се нудат. Повеќето од нив се достапни и во режим во живо.

Исто така, постојат посебни категории како што се XMAS игри, бонус Купи, Нови игри и BTC игри со широк спектар на одлични слотови.

Software

Во моментов, казиното нуди игри обезбедени од 40 глобални развивачи на софтвер за казино . Меѓу нив има нови, но перспективни компании, како и такви реномирани добавувачи како Игдрасил , Netent , Езуги , Playtech , Еволуција , Црвен тигар , и повеќе.

Payments

Payments

Опции за плаќање на LevelUp: лесни депозити и повлекувања

Кога станува збор за управување со вашите средства на LevelUp, ќе најдете широк спектар на опции за плаќање кои одговараат на вашите потреби. Од традиционалните методи како Visa, MasterCard и Maestro до популарните е-паричници како што се Neteller и Skrill, казиното ве опфати. Можете исто така да користите Neosurf, instaDebit, iDebit, Venus Point, Siru Mobile, Payz, QIWI, припејд картички или дури и да правите крипто трансакции.

Депозитите се обработуваат скоро веднаш на сите начини на плаќање за да можете веднаш да започнете да играте. Што се однесува до повлекувањата, тие обично се обработуваат во рок од 24 часа за да се обезбеди брз пристап до вашите добивки.

Бидете сигурни дека нема скриени надоместоци кога станува збор за депонирање или повлекување средства на LevelUp. Казиното верува во транспарентност и сака да уживате во вашите добивки без никакви изненадувања.

Во однос на лимитите, минималниот износ на депозит е 20 евра (или валутен еквивалент), додека максималниот лимит за повлекување варира во зависност од избраниот метод.

За да обезбеди безбедни трансакции и да ги заштити вашите финансиски информации од неовластен пристап или обиди за измама, LevelUp користи напредна технологија за шифрирање.

Изборот на одредени начини на плаќање може да има и специјални бонуси! Внимавајте на ексклузивни понуди поврзани со одредени опции.

LevelUp поддржува повеќе валути, вклучувајќи EUR (€), USD ($), CAD (C$), AUD (A$), NOK (kr), NZD (NZ$), PLN (zł) и ZAR (R). Значи, без разлика од каде играте или која валута сакате да ја користите - LevelUp ве покрива!

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи во врска со плаќањата или ви треба помош за проблем со трансакцијата, бидете сигурни дека тимот за услуги на клиентите на LevelUp е ефикасен во решавањето на овие прашања навремено. Достапни се на германски 🇩🇪 , италијански 🇮🇹 , англиски 🇬🇧 , норвешки 🇳🇴 , француски 🇫🇷 , португалски 🇵🇹 и шпански 🇪🇸 за да се обезбеди ефективна комуникација.

На LevelUp, вашето финансиско искуство е беспрекорно, сигурно и наградува. Уживајте во депозитите и повлекувањата без проблеми додека се фокусирате на она што е најважно - возбудата од играње на вашите омилени казино игри!

Deposits

Една од главните придобивки од играњето во казиното LevelUp е широката разновидност на начини на плаќање. Депозитите се обработуваат веднаш и не се наплаќаат такси, без оглед на методот што го користите. Во моментов, постојат 20 начини на депонирање достапни на веб-страницата. Тие можат да се поделат во неколку главни категории:

Плаќања со картички: Виза , Mastercard , Маестро ,

Е-паричници: Скрил , Нетлер , MiFinity, Точка на Венера,

Крипто плаќања: Биткоин , Биткоин Кеш , Етереум , Лајткоин , Dogecoin , Usdt монета

Други методи: Неосурф , Instadebit , iDebit , Серу, Ecopayz , Мобилна трговија

VisaVisa
+8
+6
Затвори

Withdrawals

Многу казина нудат многу начини на депозит, но не сите нудат многу опции за повлекување.

Па, што е со казиното LevelUp? Добрата вест е дека има многу безбедни начини на плаќање кои, пак, може да се поделат во неколку главни категории:

Плаќања со картички: Виза , Mastercard , Маестро

Е-паричници: Скрил , Нетлер , Точка на Венера , MiFinity

Крипто плаќања: Биткоин , Биткоин Кеш , Етереум , Лајткоин , Dogecoin , Usdt монета

Други методи: Банкарски трансфер, Instadebit , iDebit , Ecopayz

Се разбира, за разлика од депозитите, повлекувањата обично не се обработуваат веднаш. Времето на чекање варира во зависност од методот што ќе го изберете. Крипто плаќањата и плаќањата со електронски паричник се најбрзи - тие обично траат помалку од еден ден или дури можат да се обработат веднаш. Плаќањата со кредитна картичка, на пример, може да се обработат за 1-3 дена. Што се однесува до таксите, сите плаќања се целосно бесплатни за играч, освен за банкарски трансфери - ако го изберете овој метод, ќе треба да ја платите таксата од 16 долари/€.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+162
+160
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+6
+4
Затвори

Languages

LevelUp е меѓународна веб-страница за коцкање со играчи во повеќето земји во светот. Во моментов, тој е достапен на следниве јазици:

германски , италијански , австралиски Англиски , канадски англиски

+3
+1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Орган за коцкање Курасао: лиценцирање и регулирање

Споменатото казино работи под надзор на Управата за коцкање Курасао. Ова регулаторно тело гарантира дека казиното се придржува до строгите барања и прописи за лиценцирање, обезбедувајќи ниво на доверба и безбедност за играчите.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност

За да ги заштити податоците на играчите и финансиските трансакции, споменатото казино користи силни мерки за шифрирање и сајбер безбедност. Напредната технологија за шифрирање ги штити чувствителните информации од љубопитните очи, обезбедувајќи сигурна комуникација помеѓу уредите на играчите и серверите на казиното.

Ревизии и сертификати од трета страна

Споменатото казино е подложено на редовни контроли од трета страна за да се потврди правичноста на неговите игри и да се обезбеди безбедност на својата платформа. Овие ревизии ги спроведуваат реномирани организации во индустријата за игри, обезбедувајќи дополнителен слој на гаранција за играчите.

Политики за податоци за играчот

Споменатото казино има транспарентни политики во однос на податоците за играчите. Тие собираат, складираат и користат информации за играчите во согласност со строгите упатства за приватност. Играчите можат да пристапат до детални информации за тоа како се постапува со нивните податоци преку политиката за приватност на казиното.

Соработка со реномирани организации

Нагласувајќи ја нивната посветеност на интегритет, споменатото казино воспостави соработки или партнерства со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства ја покажуваат нивната посветеност на одржување на високи стандарди на доверливост.

Повратни информации од Реал играчи

Зборот на улица сугерира дека играчите сметаат дека ова казино е доверливо. Позитивните повратни информации и препораки ја истакнуваат нивната сигурност, фер игра, брзи исплати и одлична услуга за клиентите.

Процес за решавање спорови

Во случај играчите да имаат проблеми или проблеми, споменатото казино има добро дефиниран процес за решавање спорови. Тие се справуваат со таквите прашања навремено и праведно за да обезбедат задоволство на клиентите.

Пристапност за поддршка на клиентите

Играчите можат лесно да се обратат до поддршката на клиентите во секое време за загриженост за доверба и безбедност во ова онлајн казино. Тимот за поддршка е многу одговорен, адресирајќи прашања веднаш преку повеќе канали како што се разговор во живо, е-пошта или телефонски повици.

Градењето доверба е клучно во онлајн игрите; споменатото казино сериозно ги сфаќа своите одговорности, обезбедувајќи сигурна и доверлива платформа за играчите.

Лиценци

Security

Безбедносни и безбедносни протоколи во казиното LevelUp

Лиценцирано од Курасао: Обезбедување на безбедно опкружување за игри LevelUp казиното поседува лиценца од Курасао, која гарантира безбедна средина за игри за играчите. Ова лиценцирање осигурува дека казиното работи во согласност со строгите прописи и подлежи на редовни ревизии за одржување на правичност и интегритет.

Најсовремена шифрирање: Одржување на корисничките податоци безбедни на LevelUp, вашите лични информации се чуваат во тајност со најсовремената технологија за шифрирање. Казиното користи напредни SSL протоколи за шифрирање за да ги заштити вашите податоци од неовластен пристап, осигурувајќи дека се заштитени сите трансакции и интеракции.

Сертификации од трета страна: Гарантирање за фер игра За да им даде доверба на играчите, LevelUp Casino има добиено сертификати од трета страна кои гарантираат за фер игра. Овие сертификати ја потврдуваат случајноста на резултатите од играта и гарантираат дека секој играч има еднакви шанси за победа.

Транспарентни одредби и услови: Нема скриени изненадувања LevelUp верува во јасни правила за да ги одржува играчите задоволни. Условите и правилата на казиното се транспарентно поставени без никакви скриени изненадувања. Од бонуси до повлекувања, сè е јасно објаснето за да можете да уживате во вашето искуство со игри без никаква забуна.

Алатки за одговорни игри: Безбедно играње LevelUp ја разбира важноста на одговорното играње. Казиното нуди различни алатки за поддршка на ова, вклучително и лимити за депозити кои ви дозволуваат да го контролирате вашето трошење. Дополнително, опциите за самоисклучување се достапни ако ви треба пауза или сакате привремено да го ограничите пристапот.

Проверка на угледот: Што велат играчите Реално зборуваме - ајде да слушнеме што имаат да кажат играчите за LevelUp казиното! Генерално, повратните информации од играчите ја нагласуваат посветеноста на казиното за безбедност и безбедност. Со позитивни критики кои ја нагласуваат доверливоста и доверливоста, јасно е дека LevelUp му дава приоритет на задоволството на играчите додека ги одржува врвните безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Кога станува збор за игрите, LevelUp се залага за поттикнување етичко однесување. LevelUp се обврзува да се погрижи неговите корисници да имаат позитивно и безбедно искуство со игри. Благодарение на посветеноста на казиното за заштита на играчите и етичкото обложување, тоа е популарно место за оние кои бараат токму такви услови.

About

About

Казиното LevelUp е меѓу новите потфати започнати од познатиот оператор за коцкање Dama NV, кој исто така го води BitStarz казиното, Kingdom Casino, BaoCasino , и Оши казино. Лиценцирано е во јурисдикција на Курасао од Antillephone NV Основано во 2020 година, казиното LevelUp денес е едно од најдобрите мобилни казина благодарение на неговиот пристап на прво место на мобилен телефон.

LevelUp

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Турција, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република, , Етиопија, Еквадор, Тајван, Гана, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Еритреја, Латвија, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Маларок, Палауре, Јемен, Пакистан, Црна Гора, Парагвај, Тувалу, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Ирак, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Руандарагубан, Манакарагубан , Словенија, Бурунди, Бахамите, Централноафриканската Република, Островите Питкерн, Британската територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зеленортските Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторска Гвинеја, Божиќниот остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Котедона, Слоновата Коска, Соломонови Острови, Гамбија, Чиле, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Австралија, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Маршанал, Острови, Тајланд, Кенија, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Обединетите Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Германија, Доминика, Бенин, ,Токелау, Кајмански Острови, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Јужен Судан, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Русија, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Узбекистан ,Азербејџан, Филипини, Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Судан, Јужна Африка, Свазиленд, Мексико, Кипар, Хрватска, Бразил, Маиран, Иран, Вануату, Ерменија, Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Support

За да се осигура дека играчите имаат непречено искуство со онлајн игри, LevelUp Casino има посветена услуга за клиенти достапна на неколку канали. Најсигурен канал е разговор во живо , што гарантира инстант повратни информации. Коцкарите исто така можат да стигнат до тимот за поддршка на клиентите користејќи го е-пошта систем за билети. Освен тоа, казиното LevelUp има детален дел за ЧПП.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете LevelUp специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во LevelUp . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Понуди за добредојде

Постојат различни бонуси за добредојде во казиното LevelUp. За разлика од повеќето други платформи, LevelUp им дава можност на коцкарите да ги удвојат своите депозити четири пати и да добијат и неколку бесплатни вртења.

Подолу, ќе го разгледаме секој од нив подетално.

Бонус за првиот депозит. Сите членови кои штотуку се пријавиле може да депонираат $20+ долари и да добијат 100% совпаѓање на депозит до $100 или 1 BTC (ако депонирате $20, ќе добиете бонус од $20, ако депонирате $50, ќе добиете $50 депозит итн.) и 100 бесплатни вртења. За да го активирате бонусот, само треба да внесете LVL1 во полето за бонус код. Условот за обложување е 40 пати.

Бонус за вториот депозит. Играчите кои ќе направат втор депозит може да добијат 50% совпаѓање до $100 или 1,25 BTC и 50 бесплатни вртења. За да го активирате бонусот, треба да внесете LVL2 во полето за бонус код. Условот за обложување е 40 пати.

Бонус за третиот депозит. Играчите кои ќе го направат третиот депозит може да добијат 50% совпаѓање до $100 или 1,25 BTC. За да го активирате бонусот, треба да внесете LVL3 во полето за код за бонус. Условот за обложување е 40 пати.

Бонус за четвртиот депозит. Играчите кои го прават третиот депозит може да добијат 100% совпаѓање до $100 или 1,5 BTC и 50 бесплатни вртења. За да го активирате бонусот, треба да внесете LVL3 во полето за код за бонус. Условот за обложување е 40 пати.

Значи, можете да добиете до $400 или 5 BTC и вкупно 200 бесплатни вртења.

Специјални понуди и настани

LevelUp нуди и други специјални бонуси, програми за награди и турнири. На пример, во моментов, новите играчи „посегнуваат по ѕвездите“ — учествуваат во ВИП програмата и добиваат награди (бесплатни вртења и вистински пари, до 30.000 долари) за поени кои, пак, може да се заработат за облози на автомати. Покрај тоа, тие исто така можат да учествуваат на турнирот наречен елка Yggdrasil, да се приклучат, да играат одредени игри и да победат. Наградниот фонд е 250.000 долари. Се разбира, ваквите настани завршуваат, но LevelUp обично нуди нови веднаш. Оттука, бонусите за добредојде и повторно вчитување не се сè што можете да ги добиете во казиното LevelUp - има многу повеќе награди што играчите можат редовно да ги добиваат.

Mobile

Mobile

LevelUp Casino инвестираше во најсовремена технологија за да им гарантира на играчите сосема ново ниво на искуство со онлајн игри. Казиното е достапно како инстант игра , што значи дека играчите не мора да инсталираат екстензии или приклучоци за прелистувач за да влезат во играта. Покрај предностите на инстант играњето, тука е и LevelUp мобилни казино за ентузијасти за коцкање во движење.

Валути

Валути

Што се однесува до валутите, коцкарите можат да плаќаат во американски долари , евра , австралиски долари , канадски долари , Норвешки крони , полски злоти , Новозеландски долари , Јапонски јени , Казахстански тенге , и Јужноафрикански ранди . Криптовалутите, особено, БТК , LTE , DOGE , BCH , ЕТХ , и USDT, се исто така достапни.

Како што можете да видите, има многу безбедни меѓународни начини на плаќање од кои можете да изберете. Максималните и минималните методи за повлекување може да варираат. На пример, можете да депонирате од $/€10 до $/€4.000 со помош на кредитна картичка Maestro или од $/€10 до $/€10.000 користејќи ја вашата сметка на Skrill.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy