Lucky Wilds Преглед 2024

Lucky WildsResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус 1000 долари
Бонус за казино до 1000 евра
Брзи исплати
1000+ слотови
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонус за казино до 1000 евра
Брзи исплати
1000+ слотови
Lucky Wilds is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното Лаки Вилдс ќе има широк спектар на промоции подготвени за играчите. Тие вклучуваат пакет за добредојде, ВИП клуб и турнири. Lucky Wilds има огромен пакет за добредојде подготвен за играчите. Вреди до 1.000 евра. Пакетот за добредојде има три фази: првиот бонус за добредојде во Lucky Wilds е во вредност од 100% до 150 €, вториот бонус за добредојде е во вредност од 50% до 300 € и конечно, третиот бонус за добредојде е во вредност од 25% до 550 € . Меѓутоа, облозите на различни игри различно придонесуваат за барањата за обложување и Максималниот облог кога се игра со бонус пари е 5 евра. Други бонуси вклучуваат

 • Месечен крал на ридските трки
 • ВИП авантура
 • Неделен поврат на готовина до 20%
 • Најниски услови за обложување при повторно вчитување и бесплатни бонуси
 • Бесплатни вртења со поголема вредност
Депозит бонусДепозит бонус
+3
+1
Затвори
Games

Games

Казиното Лаки Вилдс е целосно опремено со голем избор на игри што ги содржи сите казино забава. Сите игри се уредно организирани во категории, вклучувајќи нови игри, популарни игри, слотови, казино во живо, игри на маса, џекпот, мегавеј и купување на бонус. Овие игри се напојувани од некои врвни провајдери на софтвер во индустријата за игри, како што се Evolution, Pragmatic play и други.

слотови

Играчите можат да избираат од широк спектар на слот машини. Секоја игра во лобито е означена од неговиот софтверски провајдер, но играчите исто така можат да ги изберат своите омилени доколку сакаат. Ако играчите имаат на ум слот, тие можат да го напишат во лентата за пребарување, која веднаш може да најде која било игра. Топ слотови вклучуваат

 • Слот за Џек и Бинсталк
 • Кралица на боговите
 • Книга на мртвите
 • Див тигар
 • Блендер Блиц

Игри на маса

Некои играчи се фасцинирани од игрите на маса, а казиното Лаки Вилдс ги опфати. Во оваа категорија ќе ги најдете вообичаените типови на игри. Има и неколку уникатни опции доколку сакате да пробате нешто ново.

 • Американски рулет
 • Бакара
 • Зарове
 • Мулти-рака Блек Џек
 • Европски рулет

Видео покер

Покер игрите се најзастапени игри во популарните онлајн казина. Онлајн казиното Lucky Wilds е вклучено во населувањето на нивното казино со покер игри. Нивните видео-покер игри се наоѓаат во истиот дел како и игрите на маса, и има разновидност за избор, како Aces & Eights и Deuces Wild. Врвните покер игри вклучуваат

 • Големо превртување Холдем
 • Бонус Texas Hold'em
 • Кариби покер
 • Оаза покер
 • Ride'm покер

Казино во живо

Има и дополнителен дел за казино во живо, дом на игри од Evolution Gaming. Играчите можат да си ја пробаат среќата на игри како Live Crazy Time, Live Blackjack и Live Sweet Bonanza Candyland за нешто различно. Границите за обложување и правилата на табелата ќе се разликуваат од соба до соба. Секоја игра е домаќин на вистински крупиери, а повеќето од нив се отворени деноноќно.

 • Монопол во живо
 • Блек Џек лоби
 • Лудо време во живо
 • XXXtreme осветлување рулет
 • Блек Џек за осветлување во прво лице

Software

Кога станува збор за добавувачи на софтвер, казиното Lucky Wilds соработува со некои од најдобрите брендови во индустријата за коцкање. Платформата располага со широк избор на игри со одличен квалитет на визуелни и звучни ефекти, непречена игра и брзо трчање.

Сите игри достапни на Lucky Wilds Casino се засноваат на технологијата HTML5, што ги прави компатибилни со повеќето модерни прелистувачи, вклучувајќи ги и мобилните. Ова значи дека без разлика дали имате уред со iOS, телефон со Android или уред со Windows, можете да ги играте вашите омилени игри каде и кога сакате. Најдобрите даватели на игри вклучуваат:

 • 1x2Игри
 • NetEnt
 • Microgaming
 • Play'n GO
 • iSoftBet
Payments

Payments

Lucky Wilds е казино за криптовалути. Ова значи дека играчите можат да депонираат само користејќи криптовалути. Казиното прифаќа и обработува крипто плаќања само преку биткоини. Минималниот износ за депозити е еквивалент на 20 € и 40 € за повлекување. Максималните износи за исплата се ограничени на 5000 евра дневно, 10.000 евра неделно и 20.000 евра месечно. Популарни методи за депозит вклучуваат

 • Виза
 • MasterCard
 • Бит-простор
 • eZeeWallet
 • JetonCash

Deposits

Методи за депозит во Lucky Wilds: Водич за играчи

Сакате да ја финансирате вашата сметка во Lucky Wilds? Имаш среќа! Оваа дестинација за онлајн игри нуди различни методи за депонирање за да ги задоволи потребите на играчите од различни земји, вклучувајќи англиски, норвешки и фински.

Опсег на опции за секој играч

Во Lucky Wilds, ќе најдете разновиден избор на опции за депозит што се и удобни и прифатливи за корисниците. Без разлика дали сакате да користите дебитни/кредитни картички како Visa или Visa Debit, е-паричници како Jeton или eezewallet, па дури и криптовалути, има по нешто за секого. Дополнително, доколку претпочитате повеќе традиционални методи, достапни се и банкарски трансфери и припејд картички.

Безбедноста на прво место: најсовремени безбедносни протоколи

Кога станува збор за онлајн трансакции, безбедноста е најважна. Лаки Вилдс ја разбира оваа загриженост и дава приоритет на безбедноста на средствата на своите играчи. Казиното користи најсовремени безбедносни протоколи како што е шифрирањето SSL за да се осигура дека сите ваши лични и финансиски информации остануваат доверливи и заштитени.

Ексклузивни поволности за ВИП членови

Дали сте ВИП член на Lucky Wilds? Ако е така, подгответе се за некои прекрасни поволности! ВИП членовите уживаат посебни привилегии кога станува збор за депозити и повлекувања. Очекувајте побрзо време на повлекување и ексклузивни бонуси за депозити приспособени специјално за нашите најценети играчи.

Значи, без разлика дали сте искусен играч или нов во светот на онлајн игрите, бидете сигурни дека Lucky Wilds ви се врати кога станува збор за методите за депонирање. Изберете ја опцијата што најмногу ви одговара и почнете да уживате во сите возбудливи игри што ги нуди ова казино!

Методите на депозит подлежат на достапност врз основа на ограничувањата на земјата.

VisaVisa
+2
+0
Затвори

Withdrawals

Повлекувањето на вашите добивки е исто толку важно како и вложувањето, а Lucky Wilds нуди различни безбедни и практични методи за повлекување. Процесот на повлекување е јасен со кориснички интерфејс кој ви овозможува лесно да управувате со вашите трансакции. Сепак, бидете внимателни да ги потврдите условите и условите пред да поднесете барање за повлекување, бидејќи некои начини на плаќање може да имаат ограничувања за повлекување или можеби дури и некои такси. Може да му верувате на Lucky Wilds да ги обработи вашите повлекувања навремено и без мака - безбедно, сигурно и доверливо.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+152
+150
Затвори

Валути

ЕвраEUR
+2
+0
Затвори

Languages

Онлајн казиното Lucky Wilds е повеќејазична платформа која се фокусира на играчи од различни локации. За да се смести секој играч, казиното поддржува неколку доминантни јазици во земјите каде што е лиценцирано. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу достапните јазици. Некои од поддржаните јазици вклучуваат

 • Англиски
 • фински
 • норвешки
 • тајландски
 • полски
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за Lucky Wilds . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на Lucky Wilds спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на Lucky Wilds на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Лиценци

Security

Заштитата на идентитетот и средствата на своите клиенти е главен приоритет за Lucky Wilds , така што тие се погрижија да ја опремат својата платформа со најдобрите безбедносни карактеристики. Lucky Wilds ги шифрира вашите податоци користејќи SSL протокол. Згора на тоа, страницата е подложена на чести безбедносни проценки за да се осигура дека секогаш ги користи најновите безбедносни стандарди.

Responsible Gaming

Lucky Wilds: Посветеност на одговорно играње

Во Lucky Wilds, разбираме дека коцкањето може да биде пријатно, но од клучно значење е да се осигураме дека играчите ја одржуваат контролата врз нивните навики за играње. Затоа даваме приоритет на одговорното играње и нудиме различни алатки и функции за поддршка на нашите играчи. Еве што треба да знаете:

 1. Набљудување и контрола: Ние обезбедуваме низа алатки за играчите да ги следат и контролираат нивните активности за коцкање. Тие вклучуваат лимити за депозит, ограничувања за загуби, потсетници за сесии и опции за самоисклучување. Овие карактеристики им овозможуваат на играчите да поставуваат граници и да останат во нивните посакувани граници.

 2. Партнерства со организации за поддршка: Лаки Вилдс воспостави партнерства со реномирани организации посветени на помагање на проблематичните коцкари. Ние тесно соработуваме со линии за помош како што се анонимни коцкари и терапија за коцкање, осигурувајќи дека нашите играчи имаат пристап до професионална помош кога е потребно.

 3. Кампањи за подигање на свеста и образовни ресурси: Ние веруваме во едукација на нашите играчи за знаците на проблематично однесување на коцкање. Lucky Wilds редовно спроведува кампањи за подигање на свеста преку различни канали, вклучувајќи ги и платформите за социјални медиуми и делот за блог на нашата веб-страница. Дополнително, обезбедуваме едукативни ресурси за препознавање на предупредувачките знаци на прекумерно коцкање.

 4. Процеси за верификација на возраста: за да спречи малолетни лица да пристапат до нашата платформа, Lucky Wilds спроведува строги процеси за проверка на возраста за време на регистрацијата. Потребни ни се валидни документи за идентификација за да се потврди возраста на сите корисници пред да им се дозволи пристап.

 5. Функција за проверка на реалноста и периоди на ладење: За да ги поттикне одговорните навики за играње, Lucky Wilds нуди функција за проверка на реалноста која ги потсетува играчите за нивното времетраење на играта во редовни интервали за време на сесиите за играње. Дополнително, обезбедуваме периоди за разладување каде што играчите можат да се одморат од коцкањето доколку чувствуваат потреба за некое време надвор.

 6. Идентификување на потенцијални проблематични коцкари: Лаки Вилдс презема проактивен пристап во идентификувањето на потенцијалните проблематични коцкари врз основа на нивните навики за играње преку анализа на обрасци како што се прекумерно трошење или продолжени сесии за играње. Кога се креваат црвени знамиња, ние допираме до играчите и нудиме помош преку нашите канали за поддршка.

 7. Приказни за позитивно влијание: Добивме бројни сведоштва од играчи чии животи беа позитивно влијание од нашите одговорни иницијативи за игри. Овие приказни нагласуваат како поддршката и ресурсите на Лаки Вилдс им помогнале на поединците да ја вратат контролата врз нивните навики за коцкање и да водат поздрав живот.

 8. Поддршка на корисници за грижи за коцкање: Ако некој играч има загриженост за нивното однесување на коцкање, Lucky Wilds обезбедува посветен тим за поддршка на клиентите достапен 24/7. Играчите можат да контактираат преку разговор во живо, е-пошта или телефон за да разговараат за своите грижи доверливо и да добијат насоки за одговорно управување со нивните навики за играње.

Во Lucky Wilds, ние сме посветени да се погрижиме нашите играчи да уживаат безбедно и одговорно искуство со коцкање. Со нудење сеопфатни алатки, партнерства со организации за поддршка, образовни ресурси, процеси за проверка на возраста, карактеристики за проверка на реалноста, проактивна идентификација на потенцијални проблематични коцкари, приказни за позитивно влијание и пристапна поддршка на клиентите за грижи за коцкање - ние се стремиме да промовираме одговорни практики на игри меѓу нашите ценети играчи.

About

About

Lucky Wilds е онлајн казино лансирано во 2022 година и се напојува од преку 70 провајдери на софтвер, вклучувајќи NetEnt, Microgaming и Betsoft Gaming. Тој е во сопственост и управуван од Pentorpia Entertainment NV, лиценциран и регулиран од Владата на Курасао. Казиното LuckyWilds ги поканува играчите да уживаат во нивното портфолио на игри, вклучувајќи видео слотови, игри на маса и импресивен избор на игри во казино во живо. Неговата беспрекорна репутација се заснова на квалитетна услуга за играчи, фер игри, беспрекорна безбедност и иновативни промоции. Веб-страницата е достапна на неколку јазици и може да се репродуцира на сите уреди, вклучувајќи ги и најновите паметни телефони и таблети. Обезбедува и 24/7 корисничка поддршка. Овој преглед на казино ќе прикаже некои исклучителни карактеристики на казиното Lucky Wilds.

Зошто да играте во казиното Lucky Wilds

За да се чуваат податоците на играчот безбедни од сајбер измами или неовластени трети страни, казиното Lucky Wilds користи 128-битна SSL технологија за шифрирање. Податоците потоа се складираат во нивните безбедни сервери, заштитени со најсовремени технологии за заштитен ѕид. Играчите можат да изберат од различните начини на плаќање за да го најдат најзгодниот начин да направат депозит и да побараат повлекување.

Тимот за поддршка на Lucky Wilds Casino е достапен 24/7 со брза, сигурна помош. Целосно квалификуваниот персонал за поддршка нуди помош при секое прашање во врска со казиното и може да се контактира преку е-пошта или разговор во живо. Плус, има многу детална страница со ЧПП каде што може да се решат најчестите прашања и проблеми.

Кратки факти

Компанија: House Rules Group
Година на основање: 2022

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Турција, Гватемала, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република,Типскик, Сејшел, ,Еквадор, Тајван, Гана, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Швајцарија, Кирибати, Еритреја, Латвија, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Мароко, Мароко, Арубак Парагвај, Тувалу, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Намибија, Сенегал, Руанда, Либан, Никарагва, Макао, Панама, Бахам, Словенија Централноафриканска Република, Питкерн Острови, Британска територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Остров Ман, Самоа, Нигер, Зелено'ртски Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќен Остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Монако Остров, Гаолоба ,Чиле,Киргистан,Ангола,Хаити,Казахстан,Малави,Барбадос,Фиџи,Науру,Србија,Непал,Лаос,Луксембург,Гренланд,Венецуела,Габон,Сирија,Норвешка,Шри Ланка,Маршалските Острови,Тајлиза,Тајланд Остров, Остров Буве, Либија, Грузија, Коморос, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британски Девствени Острови, Холандски Антили, Либерија, Обединети Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Зимбабве, Токелау, Кајмански острови Конг, Ирска, Јужен Судан, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Русија, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Кореја, Австрија, Азербејџан, Кореа, Филиппин Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Судан, Јужна Африка, Свазиленд, Мексико, Гибралтар, Хрватска, Бразил, Тунис, Малдиви, Маурициус, Вануату, Ерменија, Хрватски, Нов Зеланд, Њу Зеланд Бладанг Германија

Support

Тимот на Lucky Wilds Casino е подготвен да ви помогне од понеделник до петок помеѓу 08:00 и 22:00 часот по средноевропско време и сабота помеѓу 09:00 и 21:00 часот по средноевропско време. Целосно квалификуваниот персонал за поддршка нуди помош за секое прашање во врска со казиното и може да се контактира преку е-пошта (support@Luckywilds.com) или разговор во живо. Плус, има многу детална страница со ЧПП каде што може да се решат најчестите прашања и проблеми.

Резиме на казиното Лаки Вилдс

Lucky Wilds е крипто-пријателско казино кое ги поканува играчите да уживаат во своето портфолио на игри кои вклучуваат видео слотови и игри на маса, а имаат и казино во живо. Лобито за игри е дом на некои од најпопуларните имиња во индустријата, како што се NetEnt, Play'n GO, Relax Gaming, Quickspin, Red Tiger Gaming, Wazdan и многу повеќе. Веб-страницата е достапна на повеќе јазици. Играчите исто така можат да се чувствуваат уверени бидејќи казиното е целосно лиценцирано и регулирано од Владата на Курасао.

Казиното Лаки Вилдс има широк спектар на промоции подготвени за играчите. Тие вклучуваат пакет за добредојде, ВИП клуб и турнири. Конечно, ова онлајн казино има елегантен дизајн и е достапно на компјутери, таблети и мобилни уреди.

Коцкањето предизвикува зависност. Играјте одговорно!

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Lucky Wilds специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Lucky Wilds . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Lucky Wilds: Откривање на мапата на богатство до неодоливи бонуси и промоции

Дали сте подготвени за диво возење во светот на онлајн казината? Lucky Wilds ви го врати грбот со низа бонуси и промоции кои ќе ве остават да копнеете за повеќе!

Бонус за добредојде: Започнете ја вашата авантура со дарежлив бонус за добредојде што дава тон за возбудливо искуство со игри. Новодојденци, ова е за вас!

Неделен бонус: Чувајте ја возбудата секоја недела со возбудливите неделни бонуси на Лаки Вилдс. Подгответе се да го зголемите вашиот субсидирам и да отклучите уште повеќе шанси за голема победа.

ВИП бонус: Како лојален играч, не очекувајте ништо помалку од ВИП третман во Lucky Wilds. Уживајте во ексклузивни промоции, персонализирани награди и пристап до специјални настани дизајнирани само за вас.

Бонус за роденден: Прославете го вашиот посебен ден со стил со роденденски бонус што ќе го направи навистина незаборавен. Дозволете Lucky Wilds да ве опсипува со изненадувања на вашиот голем ден!

Бонус со висок ролери: Дали сте ролери со високи ролери и барате дополнителни возбудувања? Lucky Wilds подготви нешто посебно само за вас. Подгответе се да го издигнете вашето искуство со игри на нови височини.

Бонус за депозит: Зголемете ги вашите депозити и максимизирајте ги шансите за победа со бонуси за депозит на Lucky Wilds. Гледајте како расте вашата рамнотежа пред вашите очи!

Бонус за повторно вчитување: Не дозволувајте сувата магија да ви го намали расположението - бонусите за повторно вчитување се тука за да го спасат денот! Надополнете ја вашата сметка и уживајте во дополнителни награди што ја одржуваат забавата.

Но, чекајте, што е со тие барања за обложување? Во Lucky Wilds, ние веруваме во транспарентност. Нашите барања за обложување се фер и јасно наведени, така што нема изненадувања на патот.

И еј, споделувањето е грижа! Претставете ги Lucky Wilds на вашите пријатели и искористете ги придобивките од нашата програма за упатување. Не само што ќе ви се заблагодарат што ги воведовте во неверојатно искуство за играње, туку ќе добиете и специјални поволности како знак на нашата благодарност.

Значи, без разлика дали сте новодојденец кој бара возбудлив бонус за добредојде или лојален играч кој бара ексклузивни промоции, Lucky Wilds има по нешто за секого. Подгответе се да тргнете на незаборавно патување исполнето со возбудливи бонуси и промоции што ќе ве натераат да се враќате за повеќе. Не пропуштајте ја мапата на богатство за најдобрите зделки во Lucky Wilds!

FAQ

Какви видови игри нуди Lucky Wilds? Lucky Wilds нуди широк спектар на игри за да одговараат на вкусот на секој играч. Можете да уживате во широк избор на слотови, кои се движат од класични машини за овошје до модерни видео слотови со возбудливи бонус функции. Ако преферирате игри на маса, Lucky Wilds ве опфати со класици како блек џек, рулет и покер. Тие исто така имаат игри со дилери во живо каде што можете да играте против вистински дилери во реално време за извонредно искуство во казиното.

Како Lucky Wilds дава приоритет на безбедноста на играчите? Во Lucky Wilds, безбедноста на играчите е главен приоритет. Тие користат напредни методи за шифрирање за да се осигураат дека сите ваши лични и финансиски информации се чуваат безбедни и безбедни. Дополнително, тие имаат строги политики за приватност за да ги заштитат вашите податоци од неовластен пристап или злоупотреба.

Кои опции за плаќање се достапни во Lucky Wilds? Lucky Wilds нуди низа практични опции за плаќање и за депозити и за повлекувања. Можете да користите популарни методи како што се кредитни/дебитни картички, е-паричници како PayPal и Neteller, банкарски трансфери, па дури и криптовалути како Bitcoin. Тие се стремат да обезбедат брзи и бесплатни трансакции за да можете да се фокусирате на уживање во вашето искуство со игри.

Дали има ексклузивни бонуси за нови играчи во Lucky Wilds? Да! Lucky Wilds ги пречекува новите играчи со раширени раце нудејќи ексклузивни бонуси и промоции. Како нов играч, ќе се квалификувате за дарежлив бонус за добредојде што може да вклучува бесплатни вртења или бонус средства за да го зголемите вашиот првичен депозит. Внимавајте на нивните тековни промоции, бидејќи тие често имаат возбудливи понуди за лојални играчи.

Колку е одговорна поддршката за корисници на Lucky Wilds? Lucky Wilds се гордее што обезбедува одлична поддршка за клиентите секогаш кога ви треба помош. Нивниот посветен тим за поддршка е достапен 24/7 преку различни канали како што се разговор во живо, е-пошта или телефон. Бидете сигурни дека сите прашања или грижи ќе бидат адресирани веднаш од нивниот пријателски и информиран персонал.

Валути

Валути

Онлајн казиното Lucky Wilds им овозможува на играчите да вршат трансакции користејќи повеќе валути. Играчите можат да ги постават своите претпочитани валути кога се регистрираат. Поддржаните валути се претежно глобално прифатени или локално се користат меѓу играчите. Најпопуларните валути во онлајн казиното Lucky Wilds вклучуваат

 • БТК
 • евра
 • AUD
 • CAD
About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy