Maneki Casino Преглед 2024

Maneki CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.74/10
БонусБонус $500
Нуди над 3200 игри
Повеќејазично казино
MGA лиценца
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Нуди над 3200 игри
Повеќејазично казино
MGA лиценца
Maneki Casino is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Секој играч што ќе се регистрира во казиното Манеки може да го избере својот бонус за добредојде. Постојат две опции за избор, и тие ви доделуваат бонус за натпревар на вашите првични три депозити. Ако одите по Среќното маче бонус за добредојде, ќе бидете наградени со:

 • 100% на вашиот прв депозит
 • 50% на вашиот втор депозит
 • 50% на вашиот трет депозит

Оваа бонус опција бара само 10 € по депозит.

Бонусот за добредојде на Lucky Cat бара од вас да додадете 50 евра на вашето салдо, иако ќе ве награди со 99 дополнителни бесплатни вртења на врвот на бонусот за натпреварот што веќе го спомнавме.

Има и други неделни бонуси за повторно вчитување и промоции за бесплатни вртења што треба да се откупат во казиното Манеки. Погрижете се да ја проверите нивната промотивна страница кога ќе ја посетите веб-страницата за да дознаете сè за нив.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Кога станува збор за разновидноста на игрите, казиното Манеки има многу да понуди. Играчите можат да изберат од илјадници различни игри. Се разбира, сите најпопуларни избори се прикажани, иако можете да ги испробате вашите шанси на нова игра бидејќи не знаете каде може да ве удри среќата. Во оваа огромна библиотека со игри, можете да најдете:

 • слотови
 • Джакпот
 • Блек Џек
 • Рулет
 • Покер
 • Други игри на маса
 • Игри во живо
+2
+0
Затвори

Software

За да се увери дека изборот на игри што им го дава на своите играчи е со највисок квалитет, Казиното Манеки соработуваше со десетици врвни провајдери. Еве ги развивачите на софтвер што можете да очекувате да ги најдете:

 • 1x2 Игри на среќа
 • Аматик
 • Betsoft Gaming
 • Игри во подем
 • ЕЛК
 • Еволуција игри
 • iSoftBet
 • IronDogStudio
 • NetEnt
 • Play'n Go
 • Playtech
 • Прагматична игра
 • Прагматично играјте во живо
 • Quickfire
 • Quickspin
 • Црвен тигар
 • Тандеркик
 • Игдрасил
Payments

Payments

Опции за плаќање во казиното Манеки: депозити и повлекувања

Популарни методи за депозити и повлекувања Во казиното Манеки, имате широк спектар на опции за плаќање од кои можете да изберете. Без разлика дали претпочитате традиционални методи како банкарски трансфер, Maestro, MasterCard или Visa или помодерни алтернативи како Payz, iDEAL, iDebit, instaDebit, Interac, Neosurf, Neteller, Paysafe Card, Rapid Transfer, Skrill, Klarna, Sofort, Zimpler, GiroPay , и припејд картички, кредитни картички и дебитна картичка - изборот е ваш.

Брзина на трансакција Кога станува збор за депозитите во казиното Манеки, можете да очекувате тие да се одразат на вашата сметка речиси веднаш. Што се однесува до повлекувањата, времето на обработка може да варира во зависност од избраниот метод. Електронските паричници како Neteller и Skrill обично нудат побрзо време на повлекување во споредба со банкарски трансфери или плаќања со картички.

Надоместоци и ограничувања Казиното Манеки не наплаќа никакви надоместоци за депозити или повлекувања. Сепак, вреди да се напомене дека некои даватели на плаќања може да имаат свои провизии за трансакции. Минималниот износ на депозит е 10 € (или валутен еквивалент), додека максималниот лимит зависи од избраниот метод.

Безбедносни мерки Вашата безбедност е врвен приоритет во казиното Манеки. Тие користат напредна технологија за шифрирање за да се осигураат дека сите ваши финансиски трансакции се безбедни и сигурни.

Специјални бонуси Казиното Манеки нуди специјални бонуси за избор на одредени начини на плаќање. Овие бонуси може да вклучуваат дополнителни натпревари за депозит или бесплатни вртења на избрани игри. Не заборавајте да ја проверите страницата за нивните промоции за повеќе детали.

Флексибилност на валути Казиното Манеки прифаќа различни валути, вклучувајќи EUR, NOK, CAD, NZD, AUD, HUF, RUB, BTC, LTC, EOS, XRP, BCH, DASH, ZEC и ETH. Ова им овозможува на играчите од различни земји да играат со нивните претпочитани валута без да се грижите за девизните курсеви.

Услуга за корисници Ако имате какви било проблеми или проблеми поврзани со плаќањето, тимот за услуги на клиентите на Манеки Казино е достапен да ви помогне. Тие се познати по нивната ефикасност и одзив во решавањето на прашањата за плаќање, обезбедувајќи непречено искуство со игри за сите играчи.

Како заклучок, во казиното Манеки, имате широк спектар на сигурни и практични опции за плаќање од кои можете да изберете. Со брзи трансакции, без такси за изненадување, флексибилни ограничувања, специјални бонуси и одлична услуга за клиенти, можете да уживате во вашето искуство со игри со мир на умот.

Deposits

Казиното Манеки прави добро што им дава на своите играчи широк спектар на банкарски методи. Минималниот износ што можете да го депонирате во казиното е 10 евра, а тоа можете да го направите со користење на:

 • Кредитни картички
 • Скрил
 • Нетлер
 • PaySafeCard
 • Софорт
 • Неосурф
 • Рапид

Withdrawals

Времето на повлекување во казиното Манеки се пристојни и обично се релативно кратки, во зависност од методот што се користи. Услугите за е-паричник работат најбрзо, а минималната сума потребна за да се добие исплата е 20 евра. Во однос на методите, можете да изберете од кредитни картички, Skrill, Нетлер, и други слични опции.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+159
+157
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+5
+3
Затвори

Languages

Следниве јазици моментално се прикажани на веб-страницата на казиното Манеки:

 • Англиски
 • фински
 • германски
 • норвешки
 • Англиско-Канада
 • Англиско-Нов Зеланд
 • Француско-Канада
 • Германско-Австрија
 • полски
 • француски
 • унгарски
+3
+1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Казино Манеки: Име на кое треба да му верувате во светот на онлајн игрите

Лиценцирање и регулирање од страна на Органот за игри на среќа на Малта

Казиното Манеки работи под строг надзор на Органот за игри на среќа на Малта (MGA), кој е познат по своите строги регулативи и високи стандарди. МГА гарантира дека казиното се придржува до практиките за фер игри, мерките за заштита на играчите и упатствата за одговорно коцкање.

Силни мерки за шифрирање и сајбер безбедност

Казиното Манеки користи најсовремена технологија за шифрирање за да ги заштити податоците на играчите и финансиските трансакции. Тие користат SSL протоколи за шифрирање, обезбедувајќи дека сите чувствителни информации остануваат шифрирани и заштитени од неовластен пристап или љубопитните очи.

Ревизии од трета страна и сертификати за правичност и безбедност

За да се потврди правичноста на нивните игри и безбедноста на платформата, Казиното Манеки е подложено на редовни ревизии од трети страни, спроведени од реномирани организации. Овие ревизии осигуруваат дека сите игри се непристрасни, случајни и ги исполнуваат индустриските стандарди. Дополнително, тие поседуваат сертификати од независни агенции за тестирање како што се eCOGRA или iTech Labs.

Транспарентни политики за податоците на играчот

Казиното Манеки одржува транспарентен пристап кон собирање, складирање и користење информации за играчите. Тие строго се придржуваат до законите за заштита на податоците и јасно ја прикажуваат својата политика за приватност на нивната веб-страница. Играчите можат да веруваат дека нивните лични податоци се ракуваат безбедно со најголема доверливост.

Соработка со реномирани организации во индустријата за игри

Покажувајќи ја својата посветеност на интегритет, Казиното Манеки воспостави соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства дополнително ја зголемуваат довербата меѓу играчите со тоа што обезбедуваат фер искуства во игра.

Позитивни повратни информации за доверливост од вистински играчи

Зборот на улица за доверливоста на казиното Манеки е огромно позитивен. Вистинските играчи ја пофалија неговата транспарентност, брзите исплати, одличната услуга за клиенти, фер опкружувањето за игри и придржувањето до одговорните практики за коцкање.

Ефикасен процес на решавање спорови

Во случај на загриженост или прашања покренати од играчите, казиното Манеки има посветен процес за решавање спорови. Тие даваат приоритет на брзо и праведно решавање на споровите, осигурувајќи дека грижите на играчите се насочени на нивно задоволство.

Одговорна поддршка на клиентите за грижи за доверба и безбедност

Казиното Манеки обезбедува повеќе канали за играчите да допрат до нивниот тим за поддршка на клиентите во врска со загриженоста за доверба и безбедност. Играчите можат лесно да ги контактираат преку разговор во живо, е-пошта или телефонска поддршка. Поддршката за корисници на казиното е позната по својата реакција и посветеност на брзо решавање на какви било прашања.

Градењето доверба во индустријата за онлајн игри бара заеднички напор помеѓу казината како казиното Манеки и информираните играчи кои даваат приоритет на транспарентноста и одговорните практики на коцкање. Со својата посветеност на заштита на играчите, фер игра и одлична услуга за клиентите, Казиното Манеки се етаблира како име за доверба во светот на онлајн игрите.

Security

Безбедност и безбедност во казиното Манеки

Лиценцирано од органот за игри на Малта: Обезбедување на безбедно опкружување за игри

Казиното Манеки поседува лиценца од престижниот орган за игри на среќа во Малта, едно од најпочитуваните регулаторни тела во индустријата. Оваа лиценца гарантира дека казиното работи во рамките на строгите упатства и прописи, обезбедувајќи сигурна и фер средина за игри за играчите.

Најсовремена технологија за шифрирање: Заштита на кориснички податоци

Во казиното Манеки, вашите лични податоци се чуваат безбедни со најсовремената технологија за шифрирање. Казиното користи напредна SSL шифрирање за да ги заштити сите чувствителни податоци, вклучувајќи финансиски трансакции и лични податоци. Бидете сигурни дека вашите информации секогаш се чуваат доверливи и заштитени од неовластен пристап.

Сертификации од трета страна: гарантирање за фер игра

За дополнително да се обезбеди правичност, казиното Манеки има добиено сертификати од независни трети лица ревизори. Овие сертификати потврдуваат дека игрите се непристрасни и случајни, давајќи им на играчите доверба во интегритетот на нивното искуство со игри.

Транспарентни одредби и услови: без скриени изненадувања

Казиното Манеки верува во транспарентност кога станува збор за неговите услови. Казиното обезбедува јасни правила во врска со бонуси, повлекувања и други важни аспекти на играта. Нема скриени изненадувања или фини букви за кои треба да се грижите - сè е јасно поставено за мир на играчите.

Одговорни алатки за игри: безбедно играње во рамките на границите

Казиното Манеки промовира одговорно коцкање нудејќи различни алатки за да им помогне на играчите да останат под контрола. Може да се постават ограничувања за депозити за управување со трошењето, додека опциите за самоисклучување им дозволуваат на играчите да направат пауза доколку е потребно. Казиното ги охрабрува играчите одговорно да уживаат во нивното искуство со игри.

Позитивна репутација на играч: доверливи повратни информации од вистински играчи

Репутацијата на казиното Манеки доволно зборува за неговата посветеност на безбедноста и безбедноста. Позитивните повратни информации од вистинските играчи го истакнуваат нивното задоволство од безбедносните протоколи на казиното и целокупното искуство со игри. Придружете им се на илјадниците задоволни клиенти кои имаат доверба во казиното Манеки за пријатна, но безбедна онлајн авантура за коцкање.

Responsible Gaming

Казино Манеки: Посветеност на одговорно играње

Во казиното Манеки, одговорното играње е главен приоритет. Тие нудат различни алатки и функции за да им помогнат на играчите да ги следат и контролираат нивните навики за коцкање. Тие вклучуваат лимити за депозит, ограничувања за загуби, потсетници за сесии и опции за самоисклучување. Со користење на овие карактеристики, играчите можат да се погрижат да останат во рамките на нивниот буџет и да избегнат прекумерно коцкање.

Казиното Манеки соработува и со организации и линии за помош посветени на помош на проблематичните коцкари. Преку овие партнерства, тие обезбедуваат дополнителна поддршка и ресурси за оние на кои им е потребна. Ова ја покажува нивната посветеност на промовирање на одговорни практики за коцкање.

За да се подигне свеста за проблематичното коцкање, казиното Манеки води кампањи за подигање на свеста и обезбедува едукативни ресурси за играчите. Овие иницијативи имаат за цел да им помогнат на поединците рано да ги препознаат знаците на зависно однесување за да можат да побараат помош доколку е потребно.

Обезбедувањето на платформата да остане недостапно за малолетни лица е од клучно значење во казиното Манеки. Тие имаат строги процеси за проверка на возраста за да спречат малолетници да пристапат до нивните услуги. Ова помага да се одржи безбедна средина за сите играчи.

Дополнително, казиното Манеки нуди функција за „проверка на реалноста“ и периоди за разладување за играчите на кои можеби ќе им треба пауза од коцкањето. Овие алатки им овозможуваат на поединците да се повлечат и повторно да ги проценат своите навики за играње пред да продолжат.

Казиното презема проактивен пристап во идентификувањето на потенцијалните проблематични коцкари врз основа на нивните навики за играње. Доколку се откријат некои црвени знамиња, тие преземаат итни чекори за да му помогнат на играчот со обезбедување поддршка или предлагање опции за самоисклучување.

Имаше бројни сведоштва каде иницијативите за одговорно играње на Казиното Манеки позитивно влијаеја врз животите на играчите. Преку спроведувањето на овие мерки, многу поединци ја вратија контролата врз нивните навики за коцкање и најдоа поздрави начини за уживање во онлајн игрите.

Доколку се појави некаква загриженост во врска со однесувањето на коцкање, играчите можат лесно да се обратат до тимот за поддршка на клиентите на Манеки Казино за помош. Процесот е јасен, осигурувајќи дека секој што бара помош добива навремено внимание и насоки.

Генерално, казиното Манеки оди над и подалеку во промовирањето на одговорно играње. Со нивниот сеопфатен опсег на алатки, партнерства, кампањи за подигање на свеста и услуги за поддршка, тие даваат приоритет на благосостојбата на нивните играчи и се стремат да создадат безбедна и пријатна средина за коцкање.

About

About

Манеки е онлајн платформа за коцкање во сопственост и управувана од N1 Interactive Ltd. Основана е во 2019 година и сега работи со лиценца од Органот за игри на среќа на Малта. Казиното има јапонска тема и има привлечен и лесен дизајн. Можете да играте над 3.000 различни игри во казиното Манеки со реална шанса да остварите профит бидејќи сите игри го поминале тестот за правичност на RNG. Maneki Casino

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република, Тихик Сејмелистан, ,Еквадор, Тајван, Гана, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Еритреја, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Арубаки, Црна Гора, Парагвај, Тувалу, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Ирак, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Португалија, Руанда, Либан, Либанаама, , Бахамите, Централноафриканската Република, Островите Питкерн, Британската територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зелено'ртски Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќен остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Монако'воире , Соломонски Острови, Гамбија, Чиле, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Норвешка, Острови Шри Ланка, Кенија, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Обединетите Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Токелау, Острови, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Јужен Судан, Израел, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Кореја, Алипјана, Австралија, , Холандија, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Судан, Јужна Африка, Свазиленд, Мексико, Гибралтар, Кипар, Хрватска, Бразил, Иран, Тунис, Мауритју, Малд Ерменија, Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Support

Ако имате какви било прашања или ви треба помош за проблем со кој можеби се соочувате; можете да контактирате со поддршката за корисници на Казино Манеки. За да разговарате со агент од пултот за помош, можете да го користите разговорот во живо 24/7 или да го контактирате преку е-пошта.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Maneki Casino специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Maneki Casino . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Ослободете ги бонусите и промоциите во казиното Манеки!

Дали сте подготвени да се впуштите во возбудлива казино авантура? Не гледајте подалеку од казиното Манеки, каде што ве чека ризница со бонуси и промоции!

Новодојденците се пречекуваат со раширени раце и се опсипуваат со богатство. Бонусот за добредојде е глетка што треба да се види, што нуди дарежлив поттик за вашиот првичен депозит. Но, тоа не е сè - подгответе се и за лавина од бесплатни вртења!

За нашите верни играчи, имаме нешто посебно во продавница. Подгответе се да бидете заслепени од уникатните промоции и настани кои ќе ве држат на работ од вашето место. Ние веруваме во наградувачката посветеност, па затоа нашата програма за лојалност нуди прекрасни награди за нашите најпосветени членови.

Сега ајде да зборуваме за барањата за обложување - не грижете се, ние ви го вративме грбот! Ние веруваме во транспарентноста, па затоа ќе ја разложиме за вас. Барањата за обложување едноставно значат дека треба да играте преку одредена сума пред да повлечете какви било добивки. Тоа е како да отклучувате скриени богатства!

И еј, споделувањето е грижа! Воведете ги вашите пријатели во казиното Манеки и искористете ги придобивките од нашата програма за упатување. И двајцата ќе уживате во дополнителни поволности додека заедно го истражувате светот на онлајн игрите.

Па што чекаш? Фатете го вашиот виртуелен пик и почнете да копате по бонусите и промоциите во казиното Манеки денес!

FAQ

Какви видови игри нуди казиното Манеки? Казиното Манеки нуди широк спектар на игри кои одговараат на преференциите на секој играч. Можете да уживате во широк избор на слотови, вклучувајќи класични слотови, видео слотови и прогресивни слотови за џекпот. Ако преферирате игри на маса, тие ги имаат сите класици како блек џек, рулет, бакара и покер. Дополнително, има и игри со дилери во живо достапни за извонредно искуство во казиното.

Како казиното Манеки дава приоритет на безбедноста на играчите? Во казиното Манеки безбедноста на играчите е врвен приоритет. Тие користат напредни методи за шифрирање за да се осигураат дека сите ваши лични и финансиски информации се чуваат безбедни и безбедни. Тие исто така имаат строги политики за приватност за да ги заштитат вашите податоци од каков било неовластен пристап или злоупотреба.

Кои опции за плаќање се достапни во казиното Манеки? Казиното Манеки нуди низа популарни опции за плаќање и за депозити и за повлекувања. Можете да ги користите главните кредитни картички како Visa и Mastercard, како и е-паричници како што се Skrill и Neteller. Тие исто така прифаќаат банкарски трансфери и припејд картички за дополнителна погодност.

Дали има ексклузивни бонуси за нови играчи во казиното Манеки? Да! Како нов играч во казиното Манеки, ќе бидете пречекани со дарежлив пакет за добредојде кој вклучува не само еден, туку повеќекратни бонуси за депозит. Овие бонуси ви даваат дополнителни средства за играње и ги зголемуваат вашите шанси за голема победа уште од самиот почеток.

Колку е одговорна поддршката за корисници на Казино Манеки? Казиното Манеки се гордее што обезбедува одлична корисничка поддршка за своите играчи. Нивниот тим за поддршка е достапен 24/7 преку различни канали како што се разговор во живо и е-пошта. Тие се стремат да одговорат веднаш на какви било прашања или грижи што можеби ги имате за да можете да имате непречено искуство со игри.

Може ли да играм на мојот мобилен уред во казиното Манеки? Апсолутно! Казиното Манеки ја разбира важноста на удобноста на мобилните игри. Нивната веб-страница е целосно оптимизирана за мобилни уреди за да можете да уживате во вашите омилени игри во движење. Без разлика дали имате уред со iOS или Android, можете да пристапите до казиното Манеки и да играте во секое време и каде било.

Дали казиното Манеки е лиценцирано и регулирано? Да, казиното Манеки е целосно лиценцирано и регулирано од реномирани органи. Тие поседуваат лиценца од Органот за игри на среќа на Малта, кој гарантира дека тие работат на фер и транспарентен начин. Ова значи дека можете да му верувате на Казиното Манеки да обезбеди сигурна и безбедна средина за игри.

Колку време е потребно да се обработат повлекувањата во казиното Манеки? Казиното Манеки има за цел да ги обработи сите барања за повлекување што е можно побрзо. Точното време на обработка може да варира во зависност од избраниот начин на плаќање и сите дополнителни барања за потврда. Општо земено, повлекувањата од е-паричник се обработуваат во рок од 24 часа, додека другите методи може да потраат до 3-5 работни дена.

Може ли да поставам ограничувања на моите депозити во казиното Манеки? Да, имате целосна контрола врз вашите депозити во казиното Манеки. Тие нудат одговорни функции за коцкање кои ви дозволуваат да поставувате лимити за депозит на дневна, неделна или месечна основа. Ова помага да се осигурате дека ќе останете во рамките на вашиот буџет и ќе уживате во коцкањето одговорно.

Дали казиното Манеки нуди награди за лојалност за редовните играчи? Апсолутно! Во казиното Манеки, лојалните играчи се наградуваат со нивната ексклузивна ВИП програма. Додека ги играте омилените игри, ќе заработувате поени за лојалност кои може да се заменат за возбудливи награди како што се парични бонуси, бесплатни вртења, па дури и луксузни подароци. Колку повеќе играте, толку повисок ќе биде вашиот ВИП статус!

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy