Mason Slots Преглед 2024

Mason SlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.1/10
БонусБонус $400 + 100 бесплатни вртења
Бесплатно вртење на Тркалото на среќата
Специјализиран за слотови
Неделни бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бесплатно вртење на Тркалото на среќата
Специјализиран за слотови
Неделни бесплатни вртења
Mason Slots is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Пред да се приклучите на онлајн казино како нов играч, првото нешто што треба да направите е да го истражите врвниот бонус за казино што го нуди казиното. Ако сте како повеќето нови играчи, несомнено сте се запрашале зошто казината се караат за бонуси. Бонусите за казино на Mason Slots доаѓаат во различни облици и големини, и тие се привлечни за широк спектар на гејмери во Холандија. Следниве се некои од вклучените ставки:

 • Понуда за добредојде: 200 евра на депозит + 50 бесплатни вртења
 • Зделка за втор депозит
 • Повторно вчитајте ја понудата во среда
 • Тајни бесплатни вртења во понеделник
 • Дневни падови и победи од Pragmatic
 • Тркало на среќата
Бонус кодовиБонус кодови
+6
+4
Затвори
Games

Games

Mason Slots Casino нуди над 5.000 игри од преку 30 различни програмери, обезбедувајќи ви огромен избор на опции. Колекцијата е структурирана во логички категории за поедноставно гледање и може да ги најдете вашите омилени користејќи го полето за пребарување и филтерот за програмери. Откако ќе се регистрирате за страницата, ќе можете да ја репродуцирате демонстрацијата.

слотови

Прво и основно, слотови. Сите тие се актуелни, спектакуларни, фасцинантни и поврзани со добро познатите игри во казино. Може, на пример, да ги најдете најдобрите слотови за покер таму. Одете напред и тестирајте се со овие слотови.

Најпопуларната категорија, слотови тука доаѓаат во различни форми и големини и вклучуваат популарни наслови како:

 • Книга на мртвите
 • Потрагата на Гонзо
 • Волк злато
 • Златото на Гонзо
 • Алис Купер и многу други

Игри на маса

Се чини дека казиното Mason Slots има помалку избор на игри на маса базирани на RNG, со фокус на игрите на маса со дилер во живо. Како резултат на тоа, категоријата Табела има само неколку игри со рулет управувани од RNG, како и неколку игри со дилер во живо. Меѓутоа, ако погледнете низ целата страница, ќе видите дека има и други игри на маса со RNG, па ако сте за лов, ќе ги најдете. Некои од најдобрите игри на маса се:

 • Молња рулет
 • Супер Сик Бо
 • Змеј тигар
 • Фаќач на соништа

Џекпот игри

Раководството на казиното одлучи да создаде посебна категорија за игри со џекпот. Важно е да се напомене дека не сите игри во овој дел имаат прогресивен џекпот. Накратко, прогресивниот џекпот расте со текот на времето додека не се добие. Откако ќе се побара џекпот, тој повторно ќе почне да се акумулира.

Следниве се некои од насловите што ќе ги најдете во делот за џекпот:

 • Ноќ во Париз
 • Златна жаба за пари
 • Крајни супер макари
 • Милоста на боговите
 • Чарми и детелини

Казино во живо

Казино игрите во живо се меѓу најатрактивните игри достапни во онлајн казиното. Играчите можат да уживаат во најавтентичното гејмерско искуство без да мора да посетат вистинско земјено казино благодарение на чудата на преносот во живо. Mason Slots има една од најсеопфатните збирки на игри со дилери во живо достапна на интернет. Има преку 150 соби од кои можете да изберете, во секоја од нив има упатен и атрактивен дилер задолжен за играта.

 • Рулет во живо
 • Блек Џек во живо
 • Бакара во живо
 • Фудбалско студио (Топ карта)
 • Страна залог Сити

Software

Провајдерите на софтвер се клучни за успехот на секое онлајн казино бидејќи тие ги создаваат игрите што толку многу ви се допаѓаат. Софтверските фирми, особено, одлучуваат за темите на играта, шансите што ќе ги добиете, правилата на играта, ограничувањата на табелата и сè друго поврзано со одредена игра.

Mason Slots има голем асортиман на премиум онлајн казино игри. Овие игри се создадени од некои од најдобрите развивачи на игри во светот. Еве неколку примери:

 • Еволуција игри
 • BetSoft
 • NetEnt
 • QuickSpin
 • Play'n Go и други
Payments

Payments

Начините на плаќање не се исклучително разновидни, но тие се соодветни за задоволување на потребите на гејмерите. Mason Slots ги прифаќа следните методи за депозити и повлекувања:

 • SOFORT
 • Paysafecard
 • Доверливо
 • Виза
 • Нетлер и други

Минималниот износ за депонирање или повлекување е 20$. Во казиното Mason Slots, барањата за повлекување се обработуваат брзо, при што повеќето од нив се завршуваат веднаш. Вашето повлекување ќе биде одобрено најмалку во рок од 24 часа.

Deposits

За да го направат процесот на депозит што е можно поедноставен и брз, играчите во онлајн казината претпочитаат да имаат широк избор на начини на плаќање. Затоа, Mason Slots обезбедува различни безбедни, сигурни и сигурни опции за плаќање. Казиното прифаќа бројни методи за депонирање, вклучувајќи го и широко користениот Neteller, Visa . На Mason Slots , можете да верувате на кој било од прифатените начини на депонирање. На овој начин, нема да имате никаков проблем да го додадете вашиот готовина на вашата сметка или да започнете со вашите омилени игри. Плус, корисниот персонал во Mason Slots е секогаш при рака за да одговори на сите прашања што можеби ги имате за уплата.

VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Повлекувањето на вашите добивки е исто толку важно како и вложувањето, а Mason Slots нуди различни безбедни и практични методи за повлекување. Процесот на повлекување е јасен со кориснички интерфејс кој ви овозможува лесно да управувате со вашите трансакции. Сепак, бидете внимателни да ги потврдите условите и условите пред да поднесете барање за повлекување, бидејќи некои начини на плаќање може да имаат ограничувања за повлекување или можеби дури и некои такси. Може да му верувате на Mason Slots да ги обработи вашите повлекувања навремено и без мака - безбедно, сигурно и доверливо.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+175
+173
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+3
+1
Затвори

Languages

Веб-страницата на казиното на Мејсон слотови е претежно достапна на англиски јазик. Играчите од различни региони, од друга страна, можат да користат алтернативни јазици за пристап до страницата. Оваа функција е додадена за да ги направи сите гејмери во казиното слотови Мејсон да се чувствуваат пријатно и да уживаат во нивното искуство со игри. Од горниот десен агол на веб-страницата, можете брзо да го промените јазикот. Следниве јазици се исто така поддржани:

 • германски
 • фински
 • норвешки
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за Mason Slots . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на Mason Slots спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на Mason Slots на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Безбедност и безбедност во Mason Slots: Вашиот водич за безбедно искуство со игри

Лиценцирано од органот за игри на Малта: Обезбедување безбедна средина

Мејсон слотови поседува лиценца од угледниот орган за игри на Малта. Оваа лиценца гарантира дека казиното работи во рамките на строгите прописи, обезбедувајќи им на играчите безбедно опкружување за игри. MGA поставува високи стандарди за заштита на играчите, фер игра и одговорни практики за коцкање.

Најсовремена шифрирање: чување на вашите податоци доверливи

Во Mason Slots, вашите лични информации се чуваат безбедни преку напредна технологија за шифрирање. Казиното користи индустриски стандардно SSL шифрирање за да ги заштити вашите податоци од неовластен пристап. Бидете сигурни дека вашите чувствителни детали се под обвивка и заштитени.

Сертификации од трета страна: Доверба во фер игра

За да влее доверба кај играчите, Mason Slots доби сертификати од трети лица кои гарантираат за фер-плеј. Овие сертификати гарантираат дека игрите се непристрасни и функционираат според случајни резултати, што ви дава еднакви шанси за победа.

Транспарентни одредби и услови: без скриени изненадувања

Мејсон слотови верува во транспарентност кога станува збор за нејзините услови. Казиното обезбедува јасни правила во врска со бонуси, повлекувања и други важни аспекти на играта. Читајќи ги ситните букви однапред, можете да имате мир на умот знаејќи што да очекувате.

Алатки за одговорни игри: играјте безбедно во рамките на границите

Mason Slots промовира одговорно играње нудејќи алатки како што се лимити за депозит и опции за самоисклучување. Овие карактеристики ви овозможуваат да поставувате граници и одговорно да уживате во вашето искуство со игри.

Репутација на играч: Што велат другите

Виртуелната улица зуи со позитивни повратни информации за посветеноста на Mason Slots за безбедност и безбедност. Играчите ја ценат посветеноста на казиното за создавање безбедна средина каде што ќе можат да уживаат во омилените игри без грижи.

Запомнете, во Mason Slots, безбедноста не е само приоритет - тоа е приоритет! Уживајте во вашата гејмерска авантура со мир на умот, знаејќи дека се преземени сите мерки за да ве заштитиме.

Responsible Gaming

Мејсон слотови: Посветеност на одговорно играње

Mason Slots сериозно го сфаќа одговорното играње и нуди различни алатки и функции за да им помогне на играчите да ја задржат контролата врз нивните навики за коцкање. Еве краток преглед на она што тие го обезбедуваат:

 1. Следење и контрола: Mason Slots им овозможува на играчите да поставуваат лимити за депозит, ограничувања за загуби, потсетници за сесии и опции за самоисклучување. Овие карактеристики им овозможуваат на играчите ефективно да управуваат со нивното трошење и времето поминато на платформата.

 2. Партнерства со организации: Казиното воспостави партнерства со организации посветени на помагање на проблематичните коцкари. Тие соработуваат со линии за помош кои нудат поддршка, насоки и ресурси за оние кои се борат со зависност од коцкање.

 3. Кампањи за подигање на свеста и образовни ресурси: Mason Slots активно промовира кампањи за подигање на свеста за да ги едуцира играчите за знаците на проблематично однесување на коцкање. Тие обезбедуваат образовни ресурси кои им помагаат на поединците да препознаат кога нивните навики за играње може да станат штетни.

 4. Процеси за проверка на возраста: за да се спречат малолетните лица да пристапат до платформата, Mason Slots спроведува строги процеси за проверка на возраста за време на регистрацијата. Ова осигурува дека само возрасните можат да се вклучат во активности на коцкање преку Интернет.

 5. Карактеристики за проверка на реалноста и периоди на ладење: казиното нуди функција за проверка на реалноста која периодично ги потсетува играчите на нивното времетраење на играта. Дополнително, тие обезбедуваат периоди на разладување каде што играчите можат да се одморат од коцкањето доколку е потребно.

 6. Проактивна идентификација на проблематичните коцкари: Mason Slots користи напредни алгоритми за да ги идентификува потенцијалните проблематични коцкари врз основа на нивните навики за играње. Кога се креваат црвени знамиња, казиното презема проактивни чекори за да им помогне на овие лица нудејќи поддршка или предлагајќи опции за самоисклучување.

 7. Приказни за позитивно влијание: Имаше бројни сведоштва каде иницијативите за одговорни игри на Mason Slots позитивно влијаеја на животите на играчите помагајќи им да ја вратат контролата врз нивното однесување на коцкање.

8. Загриженост за поддршка на клиентите: Ако некој играч има загриженост за нивното однесување на коцкање или има потреба од помош поврзана со одговорно играње, тој лесно може да дојде до тимот за поддршка на клиентите на Мејсон Слот преку различни канали, како што се разговор во живо или е-пошта.

Како заклучок, Mason Slots дава приоритет на одговорното играње преку обезбедување алатки, партнерства, кампањи за подигање на свеста и системи за поддршка за да се обезбеди безбедно и пријатно коцкање за сите играчи.

About

About

Mason Slots е реномирана локација за коцкање која е основана во 2020 година. N1 Interactive Ltd е компанијата што ја поседува. Казиното има креативна тема инспирирана од тајното братство на Мејсон.

Има голем избор на игри, неколку бонуси, различни опции за плаќање и многу повеќе. Мејсон слотови казиното ви дава предност да играте со вистински луѓе додека добро се забавувате – и шанса да ги покажете своите вештини. Mason Slots ги има сите карактеристики на модерно онлајн казино. Сè за страницата, од фонтот до шемите на бои до визуелните и навигациите, вреска ново и професионално. Веб-страницата Mason Slots е и брза и прилично едноставна за користење, така што не е само стајлинг над суштината. Masons Slots има неколку корисни опции за пребарување за да им помогне на играчите да ги идентификуваат игрите што најмногу им одговараат.

Mason Slots е исто така достапен за играње на таблети и паметни телефони, како и онлајн. До игрите може да се пристапи директно од прелистувачот, а играчите во Холандија не треба ништо да преземаат.

Зошто Плат во казиното Мејсон слотови?

Мејсон слотови онлајн казино е многу безбедно и безбедно место за играње. Mason Slots е посветена на фер игра, па затоа сите нивни провајдери на софтвер имаат тековни сертификати за генерирање на случаен број.

Мејсон слотови, исто така, е принуден со лиценцата за игри на среќа во Малта да се осигура дека сите активности за игри се фер за сите играчи. Додека играте, бидете сигурни дека вашите лични и финансиски информации ќе бидат заштитени со 128-битна SSL технологија за шифрирање.

Казиното нуди кориснички, визуелно привлечен дизајн што го олеснува прелистувањето и за почетниците и за искусни играчи. Лобито за игри е исто така категоризирано, што им овозможува на играчите брзо да ја најдат својата омилена игра.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Саудиска Арабија, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република, Сејшелистан, Еоппур ,Тајван, Гана, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Еритреја, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Мароко, Мароко Парагвај, Тувалу, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Ирак, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Намибија, Сенегал, Руанда, Либан, Никарагва, Макао, Панарал, Република Бахам, , Острови Питкерн, Британска територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зелено'ртски Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќен остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Монако'воире ,Соломонови Острови, Гамбија, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Норвешка, Шри Ланка, Островот, Маријахал Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Зимбабве, Токелау, Мауританија, острови Конг ,Ирска,Јужен Судан,Лихтенштајн,Андора,Куба,Јапонија,Сомалија,Монсерат,Русија,Унгарија,Колумбија,Конго,Чад,Џибути,Сан Марино,Узбекистан,Кореа,Австрија,Азербејџан,Кореа,Остров,Филип ,Танзанија,Камерун,Босна и Херцеговина,Египет,Суринам,Боливија,Судан,Јужна Африка,Свазиленд,Мексико,Кипар,Хрватска,Иран,Тунис,Малдиви,Маурициус,Вануату,Ерменија,Хрватска,Нов Зеланд , Кина

Support

Казиното Mason Slots нуди поддршка 24/7 на iOS, Android и компјутер. Страницата со ЧПП е прекрасно место за да добиете одговори на вообичаени прашања во врска со банкарството, бонусите и безбедното играње.

Со одење на табулаторот „поддршка“ и пополнување на формуларот за контакт, можете исто така да испратите е-пошта до тимот за услуги на клиентите. Бидејќи операторите во живо совршено одговорија на нашите прашања, разговорот во живо е претпочитан метод за поддршка.

 • Разговор во живо 24/7
 • Е-пошта
 • Страница за ЧПП

Зошто вреди да се игра во казиното Mason Slots?

Мејсон слотови има пријатна атмосфера и за новите и за искусни гејмери. Казиното нуди широк спектар на игри од различни добавувачи на игри. Добрата вест е дека сите овие слотови и игри на маса се создадени од познати програмери, така што може да ви се гарантира дека ќе играте игра со висок квалитет кога ќе се обидете да освоите големи.

Постојат бројни поволности достапни и за новите и за постоечките играчи. Покрај тоа, новите клиенти можат да ги искористат предностите на дарежливиот бонус за депозит. Еден недостаток е тоа што нема предупредување дека износот на депозитот мора да се обложи пред повлекување. Исто така, потребно е да се продолжи времетраењето на бонусот за добредојде.

Понатаму, достапни се разновидни начини на плаќање, кои осигуруваат дека секој потрошувач може да избере метод што најмногу одговара на неговите потреби. Регистрирајте се на Mason Slots за да ја започнете вашата гејмерска авантура веднаш!

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Mason Slots специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Mason Slots . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Мејсон слотови: Откривање на мапата на богатство за ексклузивни бонуси и промоции

Дали сте подготвени да се впуштите во возбудлива авантура во казино? Не гледајте подалеку од Mason Slots, каде што ве чека ризница со бонуси и промоции! Без разлика дали сте новодојденец или искусен играч, ова онлајн казино има нешто посебно во продавница за секого.

Бонус за добредојде: Како дебитант што се приклучува на кавгата, подгответе се да бидете заслепени од насловните понуди на Mason Slots. Започнете го вашето патување со игри со дарежлив бонус за добредојде што ќе го зголеми вашиот субсидирам уште од самиот почеток.

Програми за лојалност: За нашата лојална клиентела, имаме уникатни промоции и настани во нашиот ракав. Уживајте во ексклузивни поволности и награди додека се искачувате по скалата за лојалност во Mason Slots. Колку повеќе играте, толку повеќе ве чекаат прекрасни изненадувања!

Придобивки од упатување: Споделувањето е грижа! Воведете ги вашите другари со слотови за Мејсон и искористете ги наградите. Заработете возбудливи поволности за секој пријател кој се придружува преку вашата врска за упатување.

Но, да не заборавиме на барањата за обложување - важен аспект на секој бонус. Во Mason Slots, ние веруваме во транспарентност. Нашите барања за обложување се фер и јасно наведени за да нема изненадувања на патот.

Значи, без разлика дали сакате бесплатни вртења, бонуси за бесплатни пари, ВИП поволности или бонуси за натпревари - Mason Slots има сè! Не пропуштајте ги овие неверојатни зделки. Земете ја вашата мапа на богатство сега и нурнете во незаборавно искуство со игри во [Име на провајдер].

FAQ

Какви видови игри нуди Мејсон слотови? Mason Slots нуди широк спектар на игри за да одговараат на преференциите на секој играч. Можете да уживате во популарните слот игри, класичните игри на маса како блек џек и рулет, како и возбудливите опции за казино во живо.

Како Мејсон слотови дава приоритет на безбедноста на играчите? Во Mason Slots безбедноста на играчите е врвен приоритет. Тие користат напредни методи за шифрирање за да се осигураат дека сите ваши лични и финансиски информации се чуваат безбедни и безбедни. Дополнително, тие имаат строги политики за приватност за да ги заштитат вашите податоци.

Кои опции за плаќање се достапни на Mason Slots? Mason Slots обезбедува низа практични опции за плаќање и за депозити и за повлекувања. Можете да изберете од популарните методи како што се кредитни/дебитни картички, е-паричници како Skrill и Neteller, банкарски трансфери, па дури и криптовалути како Bitcoin.

Дали има ексклузивни бонуси за нови играчи на Mason Slots? Да! Мејсон слотови нуди специјални бонуси за добредојде за нови играчи. Овие бонуси може да вклучуваат бонус средства или бесплатни вртења на избрани слот игри. Не заборавајте да ја проверите страницата со нивните промоции за најновите понуди.

Колку е одговорна поддршката за корисници на Mason Slots? Мејсон слотови се гордее со обезбедување одлична поддршка за клиентите. Нивниот тим е достапен 24/7 преку различни канали како што се разговор во живо и е-пошта. Тие се стремат да одговорат навремено на какви било прашања или грижи што можеби ги имате.

Може ли да играм на Mason Slots користејќи го мојот мобилен уред? Апсолутно! Mason Slots има целосно оптимизирана мобилна платформа која ви овозможува да ги играте вашите омилени казино игри во движење. Без разлика дали користите уред со iOS или Android, можете беспрекорно да пристапите до нивната локација од вашиот мобилен прелистувач.

Дали е безбедно да се игра на Mason Slots? Да, играњето во Mason Slots е сосема безбедно. Тие поседуваат важечка лиценца за коцкање од реномирана власт која обезбедува правични практики за игри. Дополнително, нивната безбедна веб-страница и шифрирани трансакции обезбедуваат дополнителен слој на заштита за играчите.

Дали Слот Мејсон нуди награди за лојалност за обичните играчи? Да, Mason Slots ги цени нивните лојални играчи и нуди наградувачка програма за лојалност. Додека играте, ќе заработувате поени за лојалност кои може да се заменат за различни поволности како што се бонуси за враќање на готовина, ексклузивни промоции, па дури и персонализиран ВИП третман.

Колку време е потребно за да се обработат повлекувањата во Мејсон слотови? Mason Slots има за цел да ги обработи сите барања за повлекување што е можно побрзо. Точното време на обработка може да варира во зависност од избраниот начин на плаќање, но тие се трудат да ги завршат повлекувањата во рок од 24 часа.

Валути

Валути

Повозбудливото нешто за казиното за слотови Мејсон е прифаќањето на повеќе валути за нивните корисници ширум светот. Ова не е изненадувачки со оглед на тоа што операторот на казино се грижи за широк спектар на пазари, со примарна цел да ги одржува играчите задоволни со нивниот избор на казино. Некои од поддржаните валути се:

 • евра
 • САД долари
 • Канадски долари
 • Норвешка круна
 • полска злота
About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy