Megapari Преглед 2024 - Countries

MegapariResponsible Gambling
CASINORANK
8.56/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Megapari is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

Играчите од одредени земји не можат да пристапат до казиното Мегапари и да играат за вистински пари. Ова е списокот на ограничени земји и ги вклучува следните: Австралија, Белгија, Чешка, Франција, Индонезија, Израел, Италија, Холандија, Полска, Португалија, Русија, Словачка, Шпанија, Шведска, Швајцарија, ОК, САД и Украина .

Причините поради кои некои земји не можат да пристапат до казиното се различни, но во повеќето случаи тоа е затоа што казиното ги нема сите потребни лиценци за работа во вашата земја на живеење или затоа што коцкањето се смета за нелегално во вашата земја .

Ако не сте пристапиле до вашата сметка повеќе од 3 месеци, тогаш вашата сметка е блокирана. Ако сакате да го користите повторно, ќе мора да ја контактирате поддршката за корисници.

Казиното Мегапари нуди и програма за самоограничување што ќе ви овозможи да ја затворите вашата сметка за одредено време. Ова може да се направи кога сакате да се одморите од коцкањето или кога развивате зависност од коцкање. Во секој случај, можете да контактирате со поддршката за корисници ако ви треба каква било помош.

Ако сте жител на една од следните земји, не можете да пристапите до казиното Mega pari:

Австралија
Нов Јужен Велс
Австрија
Белгија
Бугарија
Кина
Хрватска
Кипар
Чешка република
Данска
Естонија
Финска
Франција
Германија
Баден-Виртемберг
Баерн
Берлин
Бранденбург
Бремен
Хамбург
Хесен
Мекленбург-Западна Померанија
Нидерсахсен
Северна Рајна-Вестфалија
Рајнланд-Пфалц
Сар
Саксен
Заксен-Анхалт
Шлезвиг-Холштајн
Тирингија
Грција
Унгарија
Иран
Италија
Холандија
Полска
Порторико
Романија
Русија
Словачка
Словенија
Шпанија
Шведска
Швајцарија
Обединето Кралство
Соединети Држави
Алабама
Алјаска
американска Самоа
Аризона
Арканзас
Калифорнија
Колорадо
Конектикат
Делавер
Дистрикт Колумбија
Флорида
Грузија (САД)
Гуам
Хаваи
Ајдахо
Илиноис
Индијана
Ајова
Канзас
Кентаки
Луизијана
Мејн
Мериленд
Масачусетс
Мичиген
Минесота
Мисисипи
Мисури
Монтана
Небраска
Невада
Њу Хемпшир
Њу Џерси
Ново Мексико
Њујорк
Северна Каролина
Северна Дакота
Северните Маријански Острови
Охајо
Оклахома
Орегон
Пенсилванија
Род Ајленд
Јужна Каролина
Јужна Дакота
Тенеси
Тексас
Американски Девствени Острови
Јута
Вермонт
Вирџинија
Вашингтон
Западна Вирџинија
Висконсин
Вајоминг