Megapari - FAQ

Age Limit
Megapari
Megapari is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaNeteller
Trusted by
Curacao

FAQ

Играчите можеби ќе постават некои прашања додека играат. Прочитајте ја збирката на најчесто поставувани прашања и добијте некои одговори.

Како да креирате сметка во казиното Мегапари?

Креирањето сметка во казиното Мегапари е многу едноставна процедура. Одете на официјалната веб-страница на казиното и кликнете на копчето „Регистрирај се сега“. Треба да внесете некои лични податоци за да го пополните формуларот за регистрација. Погрижете се повторно да ги проверите сите информации што ги внесувате, бидејќи ако згрешите ќе имате некои компликации подоцна кога ќе се обидете да направите повлекување. Казиното Мегапари е безбедно казино кое ги има сите потребни лиценци за работа за да можете да бидете сигурни дека тие ќе ги чуваат сите ваши податоци безбедни.

Кои игри можам да ги играм во казиното Мегапари?

Изборот на игри достапни во казиното Мегапари е огромен. Постојат различни игри што можете да ги играте без разлика каков е вашиот вкус за игри, сигурни сме дека можете да ги најдете овде. Најголем број на игри има онлајн видео слотови, но можете да најдете и игри на маса и што уште не.

Кој е бонусот за добредојде во казиното Мегапари?

Бонусот за добредојде во Мегапари е многу дарежлив. Бонусот се распределува на вашите први четири депозити, така што ќе уживате во него подолго од вообичаеното. Ова е бонус за депозит за натпревар што ќе го удвои износот што го депонирате. За да го извадите максимумот од бонусот, ве советуваме да го депонирате највисокиот износ.

Кои се минималните ограничувања за депозит и минимални повлекувања во казиното Мегапари?

Минималниот депозит што можете да го направите во казиното Мегапари е прилично низок и изнесува 1 долар. Минималниот износ што можете да го повлечете од вашата сметка е ограничен на 1,50 УСД.

Како да стапите во контакт со претставник на казино?

Најзгодниот начин да стапите во контакт со претставник на Мегапари Казино е преку функцијата за разговор во живо. Ќе ве контактира агент кој ќе направи се што е во нивна моќ за да ви помогне да го решите проблемот што го имате. Можете исто така да им испратите е-пошта на support@megapari.com но имајте на ум дека нема да добиете веднаш одговор на овој начин и дека на казиното може да му бидат потребни неколку дена за да стапи во контакт со вас.

Колку е времето на повлекување во казиното Мегапари?

Времето на повлекување главно зависи од начинот на плаќање што го користите, но за повеќето од нив ќе бидат потребни не повеќе од 15 минути за да ги добијат вашите добивки.

Дали има ограничувања за повлекувања во казиното Мегапари?

Ограничувањата за повлекување главно зависат од начинот на плаќање што го користите. Значи, доколку сакате да видите кои се ограничувањата за начинот на плаќање што сакате да го користите, можете да отидете во Касиерката и таму ќе ги најдете сите потребни информации.

Може ли да пристапам до казиното од мојот мобилен телефон?

Казиното сè уште нема апликација, но има мобилна платформа до која можете да пристапите преку вашиот омилен прелистувач.

Дали треба да ја потврдам мојата сметка?

Да, секој играч мора да ја потврди својата сметка во казиното. На овој начин покажувате дека сте полнолетни за коцкање и дека сте тоа што велите дека сте. Откако ќе ги испратите сите потребни документи и казиното ќе ги обработи, тие ќе испратат известување откако вашата сметка ќе биде успешно потврдена.

Може ли да играм игри бесплатно во казиното Мегапари?

Повеќето игри можете да ги играте во казиното Мегапари бесплатно. Единствен исклучок се игрите во казино во живо каде што треба да депонирате пред да може да се придружите на маса. Играњето на игрите во забавен режим е одлична можност да видите како функционира играта и ако е посложена, тогаш ова ќе ви овозможи да ја научите играта и да развиете стратегија. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари што можете да ги користите за играње, а добрата вест е што играта ќе реагира на ист начин како да играте за вистински пари.

Може ли да ја ресетирам мојата лозинка?

Да, во случај да ја заборавите лозинката, можете да ја ресетирате. Ова се прави на следниот начин. Одете на веб-страницата и кликнете на врската „Ја заборавив лозинката“. Мора да следите неколку едноставни упатства за да ја вратите лозинката.

Дали казиното е безбедно?

Казиното Мегапари ги има сите потребни лиценци за работа. Ова значи дека ако одлучите да играте овде во казиното, можете да бидете сигурни дека сите ваши детали ќе бидат безбедни.

Што е делот MEGAGAMES?

MEGAGAMES е посебен дел во казиното што треба да го проверите. Има некои игри што не можете да ги најдете на друго место, па затоа ви предлагаме да ја пробате.

Може ли да играм во делот за казино во живо без да имам сметка?

Ако сакате да играте игри во казино во живо, мора да имате сметка и исто така е многу важно да депонирате пред да се приклучите на маса.

Што треба да направам за да го искористам бонусот за добредојде?

Ако сакате да го побарате бонусот за добредојде во казиното, прво треба да креирате сметка. Откако ќе го направите тоа, треба да се упатите до благајната и да изберете една од многуте достапни опции за плаќање за да направите депозит и да побарате бонус за добредојде. Кога ќе ги добиете бонусните средства, треба да ги исполните условите за обложување пред да побарате повлекување.

Може ли да се обложувам на фудбал во казиното Мегапари?

Да, Мегапари има дел за казино и дел за спорт, така што ви нуди целосен опсег на облози што можете да ги поставите.

Може ли да играм на друг јазик освен англискиот?

Да, има секакви јазици достапни во казиното Мегапари. Можете да ја најдете опцијата за промена на јазикот на веб-локацијата во горниот десен агол на екранот.

Дали има бесплатни вртења достапни во казиното?

Од време на време, казиното ќе ве награди со бесплатни вртења. Ќе добивате известување секогаш кога ќе ве чека бонус.

Може ли да контактирам со казиното преку телефон?

За жал, во овој момент казиното Мегапари не нуди телефонски број на кој можете да се јавите. Ако треба да стапите во контакт со претставник на казиното, можете да го контактирате преку разговор во живо или да му испратите е-пошта.

Може ли да играм во казиното Мегапари од ОК?

Не, во овој момент Мегапари казиното не прифаќа играчи од ОК.

Дали повлекувањата во казиното се брзи?

Откако ќе побарате повлекување, казиното ќе го обработи барањето што е можно поскоро. Нема да потрае подолго од 24 часа за да се ослободи повлекувањето, а потоа зависи од вашиот начин на плаќање колку време ќе биде потребно за плаќањето да стигне до вашата сметка.

Дали казиното Мегапари е достапно во Северна Африка и Блискиот Исток?

Да, можете да пристапите до казиното без разлика дали живеете во Северна Африка или на Блискиот Исток. Веб-страницата исто така нуди услуги на арапски и англиски клиенти.

Како можам да уплатам на мојата сметка?

Кога сакате да играте во казиното Мегапари за вистински пари, треба да направите депозит. За да го направите тоа, треба да се упатите до благајната и да го изберете начинот на плаќање што сакате да го користите. Внесете го износот и потврдете го депозитот и средствата ќе бидат префрлени на вашата сметка речиси веднаш.

Дали има такса кога правам депозит користејќи биткоини?

Можете да депонирате на вашата сметка во казино користејќи биткоини и добрата вест е дека нема вклучени такси.

Кои се ограничените земји за казиното Мегапари?

Казиното Мегапари е достапно низ целиот свет, но за жал, на некои земји им е ограничено да ги користат услугите на казиното. Тие ги вклучуваат следните земји САД, Обединетото Кралство, Австрија, Белгија, Бугарија, Хрватска, Кипар, Чешка, Кина, Данска, Финска, Франција, Германија, Грција, Унгарија, Италија, Холандија, Полска, Руската Федерација, Романија, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска и Иран.

Дали има спортски пренос во живо?

Да, има спортски пренос во живо во казиното Мегапари. Треба да се најавите на вашата сметка за да ја направите функцијата активна, можете дури и да учествувате во настани во игра додека можете да ја пренесувате во живо.

Дали е достапна функција за готовина?

Да, ви е дозволено да се уплатите порано пред да заврши некој настан. Ова е одлична карактеристика што ќе ви помогне да ја минимизирате загубата.

Total score8.6
Добрите
Лошите
- Нема телефонска поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (41)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (9)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (57)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Американски долари
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Бразилски реали
Бугарски лева
Виетнамски донг
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судиски ријали
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Бразил
Виетнам
Индија
Иран
Малезија
Молдавија
Словенија
Тајланд
Турција
Узбекистан
ИгриИгри (65)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
ГребкиКазино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Слотови
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Jeton
Neteller
Perfect Money
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Debit
ePay
СофтверСофтвер (58)