Megapari Преглед 2024 - Games

MegapariResponsible Gambling
CASINORANK
8.56/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Megapari is not available in your country. Please try:
Games

Games

Казиното Мегапари има многу богато портфолио кога станува збор за игрите што ги нудат. Без разлика каков е вашиот вкус за игри, сигурни сме дека ќе најдете нешто во што би уживале. Уште повеќе, скоро сите игри се достапни во забавен режим, што е одличен начин за играње што ќе ви овозможи да научите игра пред да одлучите да играте за вистински пари.

Бакара

Бакара

Baccarat е една од оние игри што вреди да се научи и да се игра. Играта е многу едноставна, но сепак треба да поминете извесно време за да ги научите основните правила на играта ако сакате да ги подобрите вашите шанси за победа. Овде нема ништо за што да се грижите бидејќи нема комплицирани правила вклучени во оваа игра.

Играта вклучува две раце, играчот и банкарот, а вие треба да изберете на која рака ќе го ставите вашиот облог. Откако ќе се стават сите облози, дилерот ја започнува играта со извлекување четири карти од чевелот, кога играте во живо. Првата и третата карта се за играчот, а втората и четвртата карта се за Банкарот.

Картите имаат малку променети вредности за оваа игра. Асовите се вреднуваат со 1, а картите од 2 до 9 имаат своја номинална вредност. 10-тите, Џек, Квин и Кинг имаат вредности нула. Бројот на поени на раката е едноцифрен број, помеѓу 0 и 9. Во случај да добиете две карти кои ќе се соберат до двоцифрен број, тогаш левата цифра се испушта и десната цифра ја покажува вредноста на вашата рака. На пример, ако добиете 5 и 6, што се собира до 11, тогаш вредноста на вашата рака е 1. Најдобрата рака е кога ќе примите две карти со збир на 9.

Ако ниту вие, ниту дилерот немате рака со вкупна вредност од 8 или 9, мора да продолжите да ја играте играта. Кога имате рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, ќе треба да извлечете трета карта. Кога имате рака со вкупна вредност помеѓу 6 или 7, тогаш ќе мора да стоите.

Правила за трета картичка за банкарот

Кога ќе завршите со играње со рака, тогаш на ред е дилерот. Тие треба да ги следат правилата кои зависат од исходот на раката на Играчот.

· Ако вкупниот број на банкарот е 2 или помалку, тогаш тој ќе извлече трета картичка без разлика каков бил исходот на играчот.

· Ако вкупниот број на банкарот е 3, тогаш тие ќе извлечат трета картичка без разлика каков бил исходот на играчот.

· Ако вкупниот број на банкарот е 4, тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е 0, 1, 8 или 9, и ќе погодат ако третата картичка на играчот е 2, 3, 4, 5, 6 или 7.

· Ако вкупниот број на банкарот е 5, тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е 0, 1, 2, 3, 8 или 9, а тие ќе погодат ако третата картичка на играчот е 4, 5, 6 или 7.

· Ако вкупниот број на банкарот е 6, тие ќе стојат ако третата карта на играчот е 0, 1, 2, 3, 4, 5, 8 или 9, и ќе погодат ако третата картичка на играчот е 6 или 7.

· Ако вкупниот број на банкарот е 7, тие ќе стојат без разлика каков е исходот на играчот.

Процеп

Процеп

Мегапари е дом на некои од најдобрите онлајн игри со видео слот, а причината зад ова е фактот што казиното соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер таму, вклучувајќи ги Evolution Gaming, Igrosoft, Gamshy, PG, Slot Factory, Booming Games , iSoftBet, QuickSpin, NetEnt, Slot Exchange, Play'n Go, GameArt и Endorphina, само за да именуваме некои. Онлајн видео слот игрите се најпопуларните игри во секое онлајн казино и поради таа причина, постои таква разновидност кога станува збор за овие игри. Нови игри се лансираат речиси секој ден.

Овде можете да најдете повеќе од 700 слотови за играње и сигурни сме дека никогаш нема да ви недостасува избор. Ако досега не сте играле слотови, нема ништо за што да се грижите. Игрите се направени на таков начин што ќе ги разберете уште при првиот обид. Интерфејсот на играта е интуитивен и можете да ги видите сите потребни функции означени на дното на екранот, во повеќето случаи. Ако сè уште не сте сигурни како функционира играта, можете да ја играте бесплатно во казиното Мегапари. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари за да можете да ја играте играта без да трошите свои. Ова е одлична можност да се види за што се работи играта.

покер

покер

Во казиното Мегапари, можете да најдете страница која е исклучиво дизајнирана за покер играчи и содржи платформа на Легион покер. Ова е игра со карти каде што победник е оној кој ќе собере највисока комбинација. Ако сакате да играте покер, тогаш прво треба да ги следите правилата. Овде нема што да се грижите бидејќи ова е нешто што можете да го научите брзо, но ако сакате да бидете успешни тогаш мора да ја вежбате играта бидејќи е потребен цел живот за да ги совладате вештините за играње покер. Ова е причината зошто играта покер е толку возбудлива бидејќи нуди предизвик што не можете да го најдете во ниту една друга игра во казиното.

Првото нешто што треба да го знаете се покер рацете и тие се како што следува:

· Ројал флеш е специјален случај на стрејт флеш каде што треба да имате ас, крал, кралица, Џек и 10, сите со исти костуми.

· Стрејт флеш е рака која содржи 5 карти со последователен ранг, сите од ист костум.

· Four of a Kind е рака која содржи четири карти од ист ранг.

· Фул Хаус е покер рака која содржи три карти од еден ранг и две карти од друг ранг.

· Флеш е покер рака која содржи пет карти со ист костум.

Стрејт е покер рака која содржи пет карти со последователен ранг, а не сите во ист костум.

· Три од еден вид е рака која содржи три карти од ист ранг.

· Два пар е рака која содржи две карти од ист ранг.

· Еден пар е рака која содржи две карти од ист ранг.

· Висока карта е кога немате ниту една од горенаведените комбинации, но вашата највисока картичка е единствената вредна картичка.

Бинго

Бинго

Бингото одамна е познато како друштвена игра што ја играат многумина, а добрата вест е дека можете да ја играте и сега, кога сакате. Но, пред да почнат да се вртат топките, треба да ја подобрите вашата игра и да ги подобрите вашите шанси за победа.

Секоја игра со бинго има шема што се игра, а достапни се многу различни. Тие главно зависат од варијацијата на играта што сакате да ја играте. Сакаме да истакнеме дека Бинго игрите не се достапни во бесплатна игра, па затоа мора да депонирате пред да можете да играте.

Блек Џек

Блек Џек

Казиното Мегапари е дом на игрите на Блек Џек, па дури имаат и посебна категорија за него. Овде можете да најдете многу различни варијанти на играта, вклучувајќи:

Блек Џек Мулти-Рака

Атлантик Сити Блек Џек Мулти-Рака

Европската Блек Џек Мулти-Рака

Европската Блек Џек Multihand

Вегас Газа Блек Џек Мулти-рака

Вегас центарот на Блек Џек Мулти-рака

Класичен Блек Џек Мулти-Рака

Вегас Сингл Дек Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек Врховниот

Блек Џек Врховниот Мулти-Рака

Блек Џек за еден дек

Вегас Сингл Дек Блек Џек

Класичен Блек Џек

Вегас центарот на Блек Џек

Атлантик Блек Џек

Вегас Стрип Блек Џек

7 Рачен Блек Џек Американец

Блек Џек Кралските парови

Блек Џек за еден дек

21 Блек Џек Европската

21 Блек Џек

Блек Џек ВИП

Блек Џек Вегас Газа

Блек Џек Брз

Блек Џек Префрли

Блек Џек Двојна изложеност

Блек Џек европски

Блек Џек Атлантик Сити

Блек Џек турнир

Понтон

Двојна експозиција

Блек Џек Предавање

Multihand Блек Џек Про

Блек Џек повеќе раце

ТРАМП ИТ Блек Џек Слободна палуба

Неонски Блек Џек Слободна палуба

ТРАМП ИТ Блек Џек Класик

Неонски Блек Џек Класик

Лаки Севенс

Супер забава 21

Шпански Блек Џек Златна серија

Шпански Блек Џек

Премиер Блек Џек

Премиер Блек Џек Висока низа

Премиер Блек Џек HI-LO

Златна серија во центарот на градот Вегас

Премиер Блек Џек

Совршени парови Европската Блек Џек

Европската Блек Џек Златна серија

Класичен Блек Џек Гол Серија

Атлантик Блек Џек злато Серија 6 палуби

Класичен Блек Џек

Hi-Lo 13 Европската Блек Џек Златна серија

Европски Блек Џек со висока граница

Европската Blackjack Redeal Златна серија

Златна серија со двојна експозиција

Големи 5

Атлантик Сити Блек Џек Златна серија

Европски Блек Џек

Американски Блек Џек

Pirate 21 Блек Џек

Понтонски Блек Џек

Супер 7 Блек Џек

Вегас Стрип

Вегас Сингл Дек Блек Џек Серија

Европската Блек Џек Златна серија

Класичен Блек Џек Златна серија

Атлантик Сити Блек Џек Елита издание

Блек Џек Атлантик Сити

Single Deck Блек Џек Elite Edition

Блек Џек Прво лице

Блек Џек Прво лице

Среќен Блек Џек

7 Рачен Блек Џек

Пет Рака Вегас Блек Џек

Блек Џек Слободна палуба

Вегас Газа Блек Џек Елита издание

Вегас Стрип Блек Џек

Европската Блек Џек Елита издание

Причината зошто Блек Џек е толку популарна игра е тоа што ги комбинира шансата и вештината. Мора да формирате рака која е поблиску до 21 од дилерот, но без да преминете.

Првото нешто што треба да го научите се вредностите на картичките. Сепак, тие се малку различни во оваа игра. Имено, картите со лице и 10 се вреднуваат со 10, картите од 2 до 10 имаат своја номинална вредност, а кецовите можат да се вреднуваат или 1 или 11. Кецовите се нешто како џокер-карта во оваа игра и секогаш кога го користите кецот како 11, таа рака се нарекува мека рака, и секогаш кога кецот се користи како 1, таа рака се нарекува тврда рака.

Откако ќе ставите облог, дилерот ќе подели по 2 карти на секој играч и 2 карти за себе. Најдобрите карти што можете да ги добиете се Аце и картичка со вредност од 10. Кога го правите тоа, вие сте победник бидејќи ништо не може да ја победи оваа рака.

Ако немате „природен блек џек“ со двете карти што ги добивате, можете да ја подобрите вашата рака со преземање дополнителни картички. Ова е познато како удирање, и можете да удирате онолку пати што ви треба. Откако ќе одлучите да застанете, нема да добивате повеќе дополнителни картички. Кога сите играчи ќе ги завршат рацете, дилерот ја открива дупката и тие ќе удираат додека не достигнат 17.

Кога картата на дилерот е кец на десетка, тогаш ви е дозволено да купите осигурување. Ова е нешто како спореден облог што го ставате дека дилерот има блек џек.

Кога вашите први две карти се со иста вредност, можете да ги поделите вашите парови. Ќе мора да ставите друг облог што е еднаков на вашиот првичен облог и да играте со рака како две одделни раце. Ако разделите асови, ќе добиете само една дополнителна рака, додека кој било друг пар ќе се игра како и обично.

Ако сте многу сигурни во вашата рака и верувате дека можете да го победите дилерот, тогаш можете да се удвоите. Кога ќе го направите тоа, ќе мора да поставите облог што е еднаков на вашиот првичен облог. Може да се удвои на која било комбинација на карти освен на блек џек и сплит асови.

Рулет

Рулет

Рулетот е уште една многу возбудлива игра што можете да ја играте во казиното Мегапари. Постојат многу различни варијации на играта, но штом ќе ги научите основните правила, ќе биде добро да играте која било игра со рулет. Во принцип, постојат две класични варијации на играта, европски и американски рулет.

Понатаму, европското тркало рулет се користи за играње француски рулет, што е скоро исто како и европскиот, освен што нуди некои дополнителни облози што не можете да ги најдете на ниту една друга игра. Европскиот и францускиот рулет се игра на тркало со вкупно 37 броеви.

Има бројки од 1 до 36 и една нула на тркалото. Додека, американскиот рулет има броеви од 1 до 36, но има единечна и двојна нула. Двојната нула во американскиот рулет и дава на куќата поголема предност, па затоа ги советуваме играчите секогаш да избираат европски рулет бидејќи шансите за победа овде се малку подобри.

Во казиното Мегапари, можете да ги најдете следните варијации на рулет: рулет за исплата, рулет X2, рулет за крикет, рулет за покер, луди дискови со броеви, тропско овошје, рулет 10 p, турбо рулет, виртуелен рулет, реален рулет, рулет дијамант, Среќен спин рулет, неонски рулет, бонус рулет, лесен рулет, рулет со 12 броеви, спинго, обичен рулет за извлекување, кинески рулет, астро рулет, златен рулет, авто рулет, тркало на песови и тркало на чудовишта. До моментот кога ќе го прочитате овој преглед, тие ќе додадат уште една или две игра.

Целта на играта е прилично едноставна, всушност, треба да предвидите во кој број, боја или група броеви ќе падне топката. Постојат неколку различни облози што можете да ги поставите кога играте рулет, па ајде да се нурнеме и да видиме што нуди секој облог:

· Може да се обложите на еден број, а ова е директно обложување. Ако го погодите точно бројот, ќе победите.

· Може да се обложите на два броја, а ова е поделен облог. Ако топката слета на кој било од броевите, ќе победите.

· Може да се обложите на три броја, а ова е облогот трио.

· Може да се обложите на четири броја и тоа се нарекува облог со четири броеви.

· Може да се обложите на шест броеви, а ова е облогот со шест броеви.

· Може да се обложите на дванаесет броеви, кои можат да бидат облоги или Column или Duzen.

· Може да се обложите на осумнаесет броеви, а тоа може да бидат облози на боја, коефициенти/пари или високи/ниски облози.

Сите облози што можете да ги поставите кога играте рулет се поделени во две групи, Внатре и Надворешни облози. Надворешните облози се оние облози кои покриваат групи на броеви и тие исто така се нарекуваат „безбедни облози“. Шансите да ги добиете овие облози се скоро 50-50, а тоа е затоа што со еден облог понекогаш покривате голем дел од бројките. Ова се облозите што се сметаат за надворешни облози:

· Црвено/Црно

· Непарни/Парни

· Високо/Ниско

· Колони

· Десетици

Внатрешните облози, од друга страна, се облози на помал дел од броевите, понекогаш дури и на еден број. Овие облози нудат највисоки исплати, но шансите за предвидување на овие облози се многу помали.

Спортско обложување

Спортско обложување

Казиното Мегапари нуди бонус за добредојде каде што можете да користите обложување на вашите омилени спортови. Има широк спектар на спортски натпревари и настани кои ќе ги задоволат сите љубители на спортот, па без разлика кој е вашиот омилен спорт, сигурни сме дека можете да го најдете овде за да се обложите. И, ако обложувањето во живо е ваша работа, тогаш можете да ставате и облози пред натпреварот.

Овде можете да најдете широк спектар на спортови за обложување, вклучувајќи тенис, хокеј на мраз, пинг-понг и бадминтон. Постојат и други спортски настани на кои можете да учествувате како крикет, бејзбол, бокс, рагби и мотоспорт. А, ако барате нешто поразлично, тогаш можете да се обложувате на пикадо, снукер и ватерполо.

Мега игри

Мега игри

Казиното Мегапари може да се пофали со импресивни делови, а еден од нив е Мега Игрите. Ова е многу уникатен дел и најдоброто нешто овде се игрите што можете да ги најдете. Игрите се малку поинакви овде и можете да дознаете дека се уникатни и се разликуваат од другите игри.

Сите игри овде се поделени во различни категории, а тие се како што следува:

слотови

Коцки

Преживување

Веројатно фер

Спорт

Натпревари

Лотарии

ТВ-игри и многу повеќе

Лото

Лото

Во казиното Мегапари можете да играте и лото. Игрите се одржуваат деноноќно, а откако ќе кликнете на картичката за инстант лото, ќе пристапите до списокот со достапни игри. Постојат повеќе од 20 различни лото игри достапни во овој момент, а некои од нив вклучуваат Super Lotto Plus, Fantasy 5, Euro Millions и Rocnoto.