Megapari Преглед 2024 - Live Casino

MegapariResponsible Gambling
CASINORANK
8.56/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Megapari is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Казиното во живо е најпопуларниот дел во казиното Мегапари бидејќи коцкарите уживаат да играат игри во казино во живо. Можете да најдете различни игри вклучувајќи бакара, покер, рулет, блек џек, и џекпот.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Играчите кои се запознаени со играта блек џек знаат дека постои начин да ја играте играта и да ги подобрите вашите шанси за победа. Откако ќе ја научите основната стратегија за казино, ќе го минимизирате работ на куќата и ќе ги подобрите вашите шанси за победа. Уште повеќе, ако ја играте играта во копнено казино и сте редовни, дилерот ќе ве потсети на основната стратегија ако сфати дека ќе направите нешто погрешно.

Која е стратегијата за блек џек во живо?

Кога ќе ги научите основните правила на играта и ќе ја совладате основната стратегија за блек џек, не само што ќе ги подобрите вашите шанси за победа, туку и вашето уживање во играта.

Општо земено, стратегијата за блек џек вклучува преземање на соодветна акција во соодветно време. Ќе треба да одлучите откако ќе ги примите вашите две карти и ќе ја видите над-картата на дилерот. Ова се активностите што можете да ги преземете:

· Можете да стоите - Ова се прави кога сте задоволни со раката што ја имате и не ви требаат повеќе карти.

· Може да погодите – Ова се прави кога ви треба уште една картичка да ја додадете во вашата рака.

· Може да се подели – Ова се прави кога ќе добиете две картички со иста вредност. Можете да ги поделите вашите карти и да ги играте како две посебни раце. Исто така, ќе мора да ставите друг облог еднаков на вашиот првичен облог.

· Можете да го удвоите - Ова се прави кога верувате дека само една дополнителна карта ќе ви ја подобри раката, а исто така го удвојувате вашиот облог.

· Може да се предадете – Дозволено е да ја предадете раката пред дилерот да ја заврши својата рака. Ќе добиете поврат од 50% од вашиот првичен облог.

Рулет во живо

Рулет во живо

Играњето рулет во живо ќе ви овозможи да ја почувствувате атмосферата на копнено казино додека седите во удобноста на вашиот дом или каде и да сте. Ќе ја имате масата за рулет веднаш пред вас и ќе можете да разговарате со дилерот во живо и другите играчи во реално време. Мора да признаете дека ова е многу подобро отколку да се игра против компјутер. Тој носи социјален елемент во целото искуство со игри.

Можете да изберете да играте една од многуте игри достапни во казиното Мегапари. Ако изберете да играте американски рулет, сигурно барате попредизвикувачка игра. Американското тркало има 38 џебови, нумерирани од нула до 36. Има и дополнителен зелен џеб со двојна нула што додава дополнителна возбуда, но и го зголемува раб на куќата. Вие не сте ограничени на обложување само на единечни броеви и наместо тоа, можете да ставате облози на групи на броеви, како што сакате.

Постојат главно два различни типа на облози, надворешни облози кои се ставаат на надворешната страна од масата и внатрешни облози кои се ставаат на внатрешната страна на масата. Без разлика која верзија на играта ќе ја изберете, овие се надворешните облози што можете да ги поставите:

· Manque ou Passe – Ова е само уште едно име за облогот Висок/Низок. Овде се обложувате дека топката ќе слета на низок број, кој вклучува броеви од 1 до 18, или дека топката ќе слета на висок број, кој вклучува броеви од 19 до 36.

· Rouge ou Noir – Ова е веројатно еден од најпознатите облози во рулет, облог на црвен или црн џеб.

· Pair ou Impair – Ова е уште еден класичен облог кој ги вклучува или сите непарни или сите парни броеви. Имајте на ум дека ниту една опција овде не ја вклучува нулата.

· Десетици - Овој облог вклучува триесетина броеви за обложување. Со други зборови, можете да се обложите на броеви од 1 до 12, од 13 до 24 и од 25 до 36.

· Колони – Овој облог вклучува облози на три колони.

Внатрешните облози, од друга страна, се облози кои нудат подобри исплати, но шансите да се погодат овие облози се многу помали. Можете да направите неколку различни видови облози и овде, а тие ги вклучуваат следните:

· Единствен облог е облог на еден број. Само изберете го вашиот среќен број и надевајте се дека топката ќе слета на тој точен број. Исплатата за овој облог е највисока и оди до 35 спрема 1.

· Сплит облог е облог на два соседни броја. Овој облог можете да го ставите кога ќе ги ставите чиповите на линијата што ги дели овие два броја.

· Уличен облог е облог што го ставате на три броја. Значи, можете да се обложувате на кој било хоризонтален ред од три броеви.

· Облог од агол е облог што го ставате на четири гранични броеви и ако топката падне на некој од тие броеви, вашиот облог ќе победи.

· Шест линија е облог кој е познат и како двојна улица и е облог поставен помеѓу два хоризонтални реда од три и опфаќа два улични облози.

· Облогот со трио е достапен само на табели со единечна нула, а облогот се става на работ на делот нула.

· Влогот во кош е достапен само на табели со двојна нула и вклучува една или двете нули и соседните броеви за вкупно три опфатени броеви.

· Top Line е облог што е достапен на табели со двојна нула и ги опфаќа и нулите и броевите од 1 до 3.

Ако не можете да одлучите на кој број да го ставите вашиот облог, тогаш француската верзија на играта ви нуди облози кои покриваат широк спектар на бројки. Така, можеби ќе можете да одите во таа насока и да видите како тоа функционира за вас. Еве неколку облози што можете да ги поставите кога играте француски рулет:

· Voisins du zéro – Ова е облог што го ставате на „соседите на нула“. Овој облог се состои од 8 броеви од двете страни на нулата. Значи, за да го поставите овој облог ќе ви требаат 9 чипови.

· Jeu zéro – Овој облог е многу сличен на гореспоменатиот облог и е познат и како „нула игри“. Ќе ви требаат 4 чипови за да го поставите овој облог и ги вклучува следните броеви 12, 35, 3, 26, 32, 15 и нула.

· Le tiers du cylindre – Ова е многу популарен облог во британските казина и опфаќа десетина броеви на спротивната страна на нулата и е познат како „трета од тркалото“.

· Orphelins – Овој облог опфаќа 8 броеви и ќе ви требаат 5 чипови за да го поставите.

Историја на рулет

Рулетот е игра која постои неколку века и мораме да кажеме дека не е многу променето. Играта првпат била измислена случајно во 1600-тите од страна на познатиот математичар и филозоф Блез Паскал.

Играта што можеме да ја играме денес постои од крајот на 18 век и се проширила во казината низ целиот свет. На почетокот, играта имаше две нули, но француските мигранти во Германија воведоа единствена нула за да понудат подобри шанси и да се натпреваруваат со своите ривали.

Денес можете да најдете игри и со една нула и со двојна нула за да можете да изберете која сакате да играте.