Megapari Преглед 2024 - Responsible Gaming

MegapariResponsible Gambling
CASINORANK
8.56/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Megapari is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Во повеќето случаи, проблемите со коцкањето се поврзани со проблеми со менталното здравје како што е депресијата, но мораме да кажеме дека никој не е имун на зависност од коцкање. Коцкањето е забавна активност каде да бидеме искрени, можете да заработите големи суми на пари, но во никој случај не треба да се гледа како начин за заработка.

Казиното Мегапари се грижи за своите клиенти и тие даваат се од себе за да обезбедат одговорно користење на нивната веб-страница без никакви негативни последици. Тие одговорно ги рекламираат своите производи и услуги и не се насочени кон малолетните играчи.

Првиот чекор во борбата со зависноста од коцкање е да признаете дека имате проблем и да преземете некои дополнителни чекори во борбата против него. Еве неколку основни совети што треба да ги следите од моментот кога ќе одлучите да започнете да играте во онлајн казино:

· Никогаш не го разгледувајте коцкањето како начин да заработите приход.

· Водете евиденција за времето и парите што ги трошите. Можете да ги искористите предностите на многу различни функции кои ќе ви помогнат да поставите ограничувања.

· Никогаш не се коцкајте со пари што не можете да си дозволите да ги изгубите.

· Никогаш не бркајте загуби.

· Никогаш не се коцкајте под дејство на алкохол или дрога.

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Казиното Мегапари нуди доброволна политика за самоисклучување што ќе ви овозможи да ја затворите вашата сметка или да ги ограничите вашите активности за коцкање на минимум 6 месеци. Откако ќе се исклучите вашата сметка, таа ќе биде затворена до истекот на избраниот период.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

Постои одреден ризик кога станува збор за коцкање и играчите треба да бидат свесни за тоа. Рекламните кампањи и реклами на Мегапари не ги доведуваат во заблуда клиентите и се грижат да информираат дека има шанси да добиете огромни суми, но има и шанси да изгубите. Ако сакате да го тестирате нивото на вашата зависност од коцкање, можете да го направите тестот за самооценување кој ќе ви помогне подобро да ја одредите вашата навика за коцкање. Ова е збир на едноставни да/не прашања на кои треба да бидете искрени кога ќе одговорите:

· Дали трошите повеќе од вообичаено?

· Дали позајмувате пари за да се коцкате?

· Дали поминувате повеќе време на коцкање, а помалку време со вашите блиски?

· Дали се фрустрирате кога некој ќе ви посочи дека поминувате многу време на коцкање?

· Дали чувствувате дека сте изгубиле интерес за вашите други хоби?

· Дали понекогаш се чувствувате депресивно поради вашите навики за коцкање?

· Дали се наоѓате себеси како лажете блиски за да ги покриете вашите навики за коцкање?

Ако одговоривте со „да“ на повеќето прашања, тогаш треба да размислите да се одморите од коцкањето и можеби да разговарате со професионалец.

Самоисклучување

Самоисклучување

Можете да се исклучите од коцкање одреден период. Ова ќе ви овозможи да ги преиспитате вашите навики за коцкање и да се концентрирате на други важни работи во вашиот живот. За тоа време, казиното нема да испраќа никакви промотивни материјали на вашиот начин, но исто така мора да останете доследни на вашата одлука и да не се обидувате да отворите друга сметка.

Проблем со коцкање

Проблем со коцкање

Проблемот со коцкањето може да има толку негативен ефект врз нечиј живот и може да доведе до депресија, анксиозност и самоубиствени мисли. И, наместо да биде забавна и пријатна забава, коцкањето може да почне да им наштетува на семејните односи и може да доведе до банкрот.

Коцкарите може да изгубат чувство за време и пари додека ги играат своите омилени игри. Проблемите започнуваат обично кога играчот почнува да губи големи суми пари и тие се обидуваат да ги вратат тие пари, но безуспешно.

Казиното Мегапари ќе ви помогне да се воздржите од коцкање одреден период, а исто така ќе ве советуваат да стапите во контакт со една од многуте организации кои им помагаат на зависниците од коцкање.