Megapari - Withdrawals

Age Limit
Megapari
Megapari is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Казиното Мегапари додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за да направите повлекување од вашата сметка. Единственото нешто што е важно овде е да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за депонирање на прво место.

Еден од најпопуларните методи на кој им веруваат и казината и играчите е електронскиот паричник. И добрата вест овде во Мегапари е дека можете да користите различни е-паричници за да направите повлекување на вашите средства, вклучувајќи:

Џетон паричник

Pay4Fun

Скрил

Sticpay

Папара

Yandex.Money

Паричник Vcreditos

Многу подобро

ecoPayz

Нетлер

Може да користите и банкарски трансфер, а тука има само една опција:

PayGiga - Anında Banka Havalesi

И, кога станува збор за криптовалути, постојат многу различни од кои можете да изберете:

Биткоин

Лајткоин

Dogecoin

Цртичка

Етереум

Монеро

ZCash

НЕМ

ДигиБајт

Биткоин злато

На работ

QTUM

ТРОН

Бран

Бинанс монета

Монета од американски долари

TrueUSD

Стандарден токен Паксос

Тетер

Биткоин Кеш

Врска со синџири

OmiseGO

Основен токен за внимание

Ethereum Classic

BitShares

Еос

Времето на повлекување зависи од начинот на плаќање што ќе го изберете да го користите, но генерално, ова се временските рамки што треба да ги очекувате:

· Евалети - До 24 часа

· Жичен трансфер - 3-7 работни дена

· Кредитни картички - До 24 часа

· Биткоин паричник - до 24 часа

· Плаќања со картичка: 24 часа

· Банкарски трансфери: 7 дена

· Чекови: Не се нудат

· Време на чекање: 1-7 дена

Бонус за повлекување

Кога ќе го добиете бонусот за добредојде во казиното Мегапари, прво треба да ги исполните условите за обложување пред да можете да направите повлекување. Бонусот за добредојде е достапен само за новите играчи во казиното кои креираат сметка и го прават својот прв депозит. Минималниот износ што треба да го депонирате првиот пат е 10 долари, а за вториот, третиот и четвртиот бонус треба да вложите најмалку 15 долари.

Условите за обложување за бонусните средства се 35 пати, и имајте на ум дека не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување на ист начин.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето на вашите добивки во казиното Мегапари е многу едноставна процедура. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете начинот на повлекување што сакате да го користите. Внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете го повлекувањето.

Валута

Може да користите различна валута за да ги повлечете вашите добивки во Megapari, вклучувајќи: USD EUR AED (дирхам на Обединетите Арапски Емирати) СИТЕ (Албански Лек) AMD (Ерменски Драм) AOA (анголска Кванзаа) ARS (аргентински пезос) AUD (австралиски долар ) AZN (азербејџански манат) BAM (конвертибилна марка) BAT (основен токен за внимание) BDT (бангладешки така) BGN (бугарски лев) BHD (бахреински динар) BIF (франк Бурунди) BOB (Боливијано) BRL (бразилски реално) BTS (Bit) BWP (Боцвана Пула) BYN (белоруска рубља ново) CAD (канадски долар) CDF (конгоски франк) CHF (швајцарски франк) CLP (чилеански пезос) Песо) CVE (ескудо Зелено'ртски Острови) CZK (чешка корона) DGB (DigiByte) DJF (Франк Џибути) DKK (Данска круна) DOGE (Dogecoin) DOP (доминикански пезос) DZD (алжирски динар) EGP (Египетска фунта Нафарит) ) ETB (етиопски Birr) GEL (грузиски лари) GHS (ганаски Cedi) GMD (гамбиски Dalasi) GNF (Гвинески франк) GTQ (гватемалски Кецал) HKD (Хонг К онг долар) HNL (Хондурас Лемпира) HRK (хрватски куни) HTG (хаитски гурда) HUF (унгарска форинта) IDR (индонезиски рупии) INR (индиска рупија) IQD (ирачки динар) IRR (ирански риал) ISK (исландски) JOD (Jor Динар) JPY (јапонски јен) KES (кениски шилинг) KGS (киргистански сом) KMF (коморски франк) KRW (јужнокорејски вон) KWD (кувајтски динар) KZT (казахстански тенге) ЛИНК (Chainlink) LKR (Шри Лан) Либериски долар) LSL (Лесото Лоти) LYD (либиски динар) MAD (марокански дирхам) MDL (молдавски леу) MGA (малгашки ариари) денари (македонски денари) MMK (мјанмарски кјат) MNT (монголски тугрички) MRUgia (Муриш) Маурициус) MWK (малависка квача) MXN (мексикански пезос) MYR (малезиски рингит) MZN (Мозамбик метикал) NAD (намибиски долар) NGN (нигериска наира) NIO (никарагванска Кордоба) NOK (Норвешка NOMZNePal) OmiseGO) OMR (Омански Реал) PAB (Панама Балбоа) PEN (перуански Нуево Сол) PHP (Филипински пезос) PKR (Пакистанска рупија) PRB (Придњестровје рубља) PYG (Парагвајски Гу арани) QAR (Катарски Реал) QTUM (QTUM) RON (романски Leu RSD (Српски динар) RWF (Руандски франк) SAR (Саудиски риал) SCR (Сејшелска рупија) SDG (Суданска фунта) SEK (Шведска круна) SGD (Сингапур) SLL (Сиера Леоне Леоне) SOS (Сомалиски шилинг) SSP (Јужен Суданска фунта) STRAT (Stratis) SZL (Свазиленд Лилагени) THB (Тајландски Бах) TJS (таџички сомони) TMTM (Туркменистански манат (пазарна стапка)) TND (Tunis) TRX ( TRON) TRY (турска лира) TWD (нов тајвански долар) TZS (танзански шилинг) UAH (украинска Hryvnia) UGX (угандански шилинг) USDT (Tether) UYU (уругвајски пезос) UZS (Узбекистан Sumse) VNDngViet) (Франк) CFA BEAS) XEM (Xem / Nem) XOF (Franc CFA BCEAO) XRP (Ripple) XVG (Verge) ZAR (јужноафрикански ранд) ZMW (замбиска квача) ZWL (зимбабвески долар) mBCH (Milli - Bitcoin Cash) mBT (Milli - Bitcoin ) mBTG (Milli - Bitcoin злато) mDASH (Milli-DASH) mETC (Milli-Ethereum Classic) mETH (Milli-Ethereum) mLTC (Milli - LiteCoin) mXMR (Milli -Monero) mZEC (Milli -Zcash).

Total score8.6
Добрите
Лошите
- Нема телефонска поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (41)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (9)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (57)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Американски долари
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Бразилски реали
Бугарски лева
Виетнамски донг
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судиски ријали
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Бразил
Виетнам
Индија
Иран
Малезија
Молдавија
Словенија
Тајланд
Турција
Узбекистан
ИгриИгри (65)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
ГребкиКазино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Слотови
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Jeton
Neteller
Perfect Money
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Debit
ePay
СофтверСофтвер (58)