Топ 10 PariPlay Онлајн Казино

Pariplay е развивач на онлајн казино игри кој ужива извонреден рекорд во индустријата за онлајн игри. Откако влезе во казино-индустријата во 2011 година, таа прерасна во водечки провајдер за B2B софтвер за игри. Канцелариите на Pariplay се наоѓаат во Гибралтар, Бугарија, Индија, Островот Ман и Израел. Исто така е регистриран и регулиран од реномирани тела, како што се Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за игри на среќа Гибралтар.

Вреди да се напомене дека овој развивач на казино игри нуди исклучителни онлајн слотови и комерцијално решение за агрегација, Pariplay Fusion, за да им помогне на операторите на казино ефикасно да ги оптимизираат своите операции.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)