PlayAmo Преглед 2024 - Account

PlayAmoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $600
Поддржано
Потврдено
Безбедно
PlayAmo is not available in your country. Please try:
Account

Account

Секој што сака да игра за вистински пари треба прво да отвори сметка во Playamo. Може да играте во режим на вежбање без да имате сметка. Како и да е, постапката ќе потрае само неколку минути од вашето време, па зошто да не креирате.

Кога ќе ја отворите веб-локацијата на Playamo, треба да кликнете на копчето Регистрирај се десно од екранот. Ќе се појави формулар каде што треба да ги пополните следните информации:

  • Вашата адреса за е-пошта, која станува вашето корисничко име за вашата сметка.
  • Треба да ја изберете претпочитаната валута од паѓачкото мени.
  • Треба да ја изберете вашата земја од опаѓачкото мени од полето Земја.
  • Треба да изберете единствена лозинка за вашата сметка.
  • Доколку сакате, можете да ги штиклирате полињата за примање промоции за е-пошта и промоции за СМС.
  • Треба да го штиклирате полето за клаузулата „Услови и правила“ и „Политика за приватност“.
  • Треба да кликнете на копчето Sign-Up на дното на екранот.

Откако ќе завршите со овие чекори, вашата сметка на Playamo е подготвена за употреба. Можете да се најавите и да депонирате средства за да го користите бонусот за добредојде и да ја изберете играта што сакате да ја играте.

Повторно отворете ја сметката

Ако сте ја затвориле вашата сметка, можете повторно да ја отворите по одреден период. Треба да контактирате со поддршката за корисници преку разговор во живо или да им испратите е-пошта на support@playamo.com. Казиното ќе се справи со проблемот и ќе ве контактира што е можно поскоро.

Ограничете ја сметката

Можете да креирате само една сметка и ако казиното открие дека имате повеќе од една, ќе ги укине сите ваши сметки и ќе ги суспендира сите ваши исплати.

Не треба да ги споделувате информациите за вашата лична сметка со некој друг.

Можете да ја користите веб-страницата за лични цели и не треба да се користи за каков било вид комерцијален профит.

Доколку се откријат какви било прекршувања, вашата сметка може да биде блокирана и сите ваши средства да бидат поништени.

Процес на верификација

Процесот на верификација е од клучно значење кога имате сметка со вистински пари. Постојат одредени документи што треба да ги испратите во казиното за да го докажете вашиот идентитет.

Можете да испратите копија од вашиот пасош, возачка дозвола или официјална лична карта издадена од Владата. Треба да ги испратите и предната и задната страна на личната карта. Документите што ги испраќате мора да бидат со датум и да не се истечени, а датумот на истекување треба да биде видлив. Вашата фотографија и датумот на раѓање мора да бидат видливи.

Освен лична карта, ќе треба да испратите и доказ за депозитот. Откако сите документи ќе бидат испратени и обработени од казиното, Одделот за безбедност може да побара повеќе документи за да го докаже идентитетот на клиентот.

Бонус за нова сметка

Секој нов плаќач има право на бонус за добредојде откако ќе се регистрира за сметка и ќе депонира средства. Овој бонус се шири на вашите први две депозити. Првиот пат кога ќе депонирате ќе добиете 100% до $500 и 100 бесплатни вртења на Lucky Lady.

Ќе треба да користите и бонус купонски код FIRSTDEP. Вториот пат кога ќе депонирате, ќе добиете 50% до 1.000 долари и 50 бесплатни вртења на Lucky Blue. Ќе треба да го користите бонусниот код SECONDDEP. Ќе треба да направите минимален депозит од 10 долари. Барањата за обложување за двата бонуси се 50x. Максималниот дозволен единечен облог е 5 долари.

Има бонус за добредојде и за високи ролери. Ќе добиете бонус за депозит од 50% до 3.000 УСД. Овој бонус се однесува на новите играчи кои го прават својот прв депозит во казиното. Ако сакате да го земете за раце овој бонус, ќе треба да депонирате минимум 1.000 УСД. Условите за обложување за овој бонус се 50x, а максималниот облог што можете да го направите е 10 долари. Треба да го користите бонус кодот HIGHROLLER кога депонирате.