PlayAmo Преглед 2024 - Payments

PlayAmoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $600
Поддржано
Потврдено
Безбедно
PlayAmo is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Во Playamo, можете да најдете различни начини на плаќање од кои можете да изберете. Казиното сака да го направи вашето искуство пријатно и да ви понуди избор со кој се чувствувате удобно. Некои од начините на плаќање вклучуваат кредитна картичка, дебитна картичка, криптовалута, Mastercard, Neteller, Skrill и Visa.

Правила за готовина

Минималниот износ што можете да го повлечете во Playamo е 10 долари, додека максималниот износ зависи од начинот на плаќање што го користите. Доколку вашето барање за повлекување го надмине лимитот, тогаш износот ќе биде повлечен на рати. Вашето барање за повлекување ќе биде обработено речиси веднаш, но треба да имате на ум дека на некои опции за плаќање може да потрае до 3 дена за да се обработи барањето за повлекување.

Кога користите кредитни или дебитни картички за депонирање средства и барате повлекување што е еднакво или помало од износот што сте го депонирале, казиното ќе го врати износот за повлекување на вашата кредитна или дебитна картичка. Кога износот го надминува депонираниот, вишокот ќе се плати преку алтернативен метод.

Имајте на ум дека казиното го задржува правото да го потврди вашиот идентитет пред да ги обработи исплатите, а исто така може да одржува повлекувања за времето потребно за проверка на вашиот идентитет. Ако на казиното му дадовте лажни документи, вашето повлекување ќе биде одбиено и вашата сметка ќе биде укината.

Сепак, постојат некои ограничувања за некои начини на плаќање. На пример, Visa не ги поддржува следните земји: САД, Австралија, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Јапонија, Кореја, Малезија и Сингапур.

За Mastercard се поддржани следните земји: Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Турција и Обединетото Кралство.

Работната валута во Playamo е евра, и ако правите трансакција користејќи друга валута, износот што се одзема од вашата кредитна картичка може да биде поголем од оној прикажан во моментот на трансакцијата поради конверзија на валута на страната на вашата банка .

Повлекувањата преку банкарски трансфери може да подлежат и на дополнителни трошоци. Казиното не влијае на ниту една од овие трошоци и тие се ограничени на 16 долари.

Казиното го задржува правото да го провери играчот`идентитетот на пред да се обработат какви било исплати и да се задржи повлекувањето за времето потребно за проверка на играчот`идентитетот. Казиното може да бара од вас да испратите селфи со лична карта или селфи со посебен знак. Ако не го поминете овој процес на верификација, тоа ќе доведе до затворање на сметката и конфискација на вашите добивки. Во некои случаи, Playamo може да бара потврда на кој било играч преку видео повик во живо.

Поради ограничувањата на процесорот за плаќање, постојат минимални и максимални ограничувања за повлекување. Сите прогресивни џекпот, од друга страна, ќе бидат целосно исплатени.

Играчите кои имаат активно само-исклучување или други ограничувања на сметката, и тие имаат максимални ограничувања за повлекување, и тие се како што следува, 500 долари дневно, 1.500 долари неделно и 5.000 долари месечно. Истите ограничувања важат за неактивни сметки. Тие вклучуваат сметки што не биле користени за депозити и играње еден месец.